Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Press Focus

Jak przetrwać bez futbolu? Kluby piłkarskie prześcigają się w pomysłach

Autor: Krystian Porębski
2020-03-15 18:07:23

Rozgrywki w kółko i krzyżyk na Twitterze? Mecz rozegrany w grze komputerowej? Normalnie pewnie nie doszłoby do takich sytuacji, ale teraz kluby prześcigają się w pomysłach, przypominając, że obecnie najlepiej zostać w domu.

O zmyślonym meczu Leganes już pisaliśmy TUTAJ, ale od tego czasu wiele innych klubów zaangażowało się w akcję #ZostańwDomu, oczywiście w wersji języcznej danego kraju. Największą furorę w ostatnich kilkunastu-kilkudziesięciu godzinach zrobił „mecz” rozgrywany przez Southampton i Manchester City. Kluby jednak zamiast zmierzyć się na zielonej murawie... Zrobiły to za pomocą mediów społecznościowych. 

 

 

 

***

To co prawda nie nasza broszka, ale na bogato bawią się natomiast Trefl Gdańsk i Skra Bełchatów, bo rozgrywkę City z Southampton wznieśli na zupełnie inny poziom. Plansza z 42 polami, a linia wygrywająca musi mieć 4 zaznaczenia... nie ma lekko. Szanujemy rozmach, z jaką zostało to przygotowane i choć może kibice woleliby emocjonować się nieco dynamiczniejszą rozgrywką, to zawsze jakieś urozmaicenie.

 

 

 

***

Nieco bliżej piłki natomiast było starcie Watfordu z Leicester. Jeżeli jesteście już bardzo spragnieni piłki nożnej, a nie chcecie oglądać meczów archiwalnych, to cóż pozostało, jak... śledzić mecz swojej ulubionej ekipy w FM-ie? Nie chcemy spoilerować, ale dodamy, że spotkanie nie zakończyło się wynikiem bezbramkowym.

 

 

 

***

W ślady Watfordu poszedł Piast Gliwice, który zdecydował się na rozegranie spotkania z Wisłą Kraków w FM-ie. W dziale PR i marketingu śląskiego klubu musi pracować jednak jakiś zapalony gracz, bo relacja była wyjątkowo szczegółowa i choć przez chwilę można było poczuć, jakby spotkanie naprawdę się odbywało.

 

 

 

***

Breaking news! Exposito znów trafia. Problemy Śląska z napastnikiem zostały zażegnane... szkoda, że tylko w FIFIE. Spotkanie z Rakowem zostało odwołane w zasadzie w ostatniej chwili, ale nic straconego. Zespół z Dolnego Śląska znalazł sposób na rozrywkę dla kibiców i bardzo aktywnie działa pod hashtagiem #ZostańwDomu.

 

 

 

***

Nie wszyscy swoje działania kierują prosto na media społecznościowe. W Bilbao zdecydowali, że najlepiej będzie podziękować tym, którzy ryzykują swoim zdrowiem, aby nieść pomoc innym, czyli lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom służby zdrowia. Wielki napis wyświetlony został na San Mames.

 

 

 

***

Nie tylko drużyny bezpośrednio przyłączają się do akcji pozostania w domu. Swoje dorzucił piłkarz Osasuny, Ruben Garcia. Hiszpan jest maniakiem seriali i przedstawił swoje TOP 5 do obejrzenia w najbliższym czasie. Spoiler – zawodnik polecił: La Mante, Damnation, Mindhunter, The End of the Fucking World, Dark oraz Miłość, śmierć i roboty. Trzy ostatnie możemy z czystym sumieniem polecić. Choć odcinek tej ostatniej serii dotyczący jogurtu przejmującego władzy nad światem, może być obecnie niepokojący...

 

 

 

***

Kibiców też ponosi wyobraźnia. Najwyraźniej niektórzy nie mogą odżałować wstrzymania rozgrywek piłkarskich na całym świecie, więc szukają rozwiązania. Trzeba przyznać, że w tym przypadku inwencja twórcza była spora – bo „oczywistym” pomysłem byłoby wysłanie zawodników w kosmos. To by jednak trochę zajęło...

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się