Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Rafał Rusek / Press Focus

Subiektywny ranking Wokera #44: Ankieta na wagę kontraktu. Czy Ekstraklasa mogłaby być bardziej ekstraklasowa?

Autor: Krystian Porębski
2020-05-31 22:06:26

Ekstraklasa wróciła i przejęła ranking. Czego innego mogliśmy się spodziewać?

Piłkę nożną traktujemy śmiertelnie poważnie. Jak twierdzą niektórzy, to najważniejsza z tych mniej ważnych rzeczy. W futbolu nie brakuje jednak absurdów, momentów śmiesznych, skandalicznych czy po prostu takich, które wywołują uśmiech na twarzy. W każdą niedzielę będę prezentować ranking najbardziej wyróżniających się wydarzeń czy sytuacji tygodnia, niekoniecznie pod kątem sportowym.

***

Rajd tygodnia

Ale zanim przejdziemy do naszych ligowych rozgrywek, to rajd z boisk arabskich. Jeśli myślicie, że nie potrafią tam grać w piłkę, to cóż... Spróbujcie sobie wyobrazić któregoś z naszych obecnych ligowców robiącego taki slalom. Szczerze mówiąc moja wyobraźnia jest wybujała, ale nie aż tak, żeby ta misja mogła się udać.

 

 

 

Joao Felix i nietypowy trening...

Ligi wracają do gry, a te, które jeszcze nie wróciły, organizują się do powrotu. Nie oznacza to jednak, że to koniec poszukiwania sposobów na nudę w wykonaniu profesjonalnych piłkarzy. W tym tygodniu brylował Joao Felix, który popisywał się swoimi umiejętnościami władania... widelcem. Tylko nie próbujcie tego w domu, nigdy nie wiecie skąd może nadciągać latająca patelnia.

 

 

 

Trudne życie Schalke

Powrót do rozgrywek nie był zbyt udany dla Schalke, a i to bardzo delikatnie powiedziane. Najpierw 0:4 z Borussią, potem 0:3 z Augsburgiem. W kolejnych meczach również były porażki – tracili kolejno 2 i 1 gola. Więc, jakby nie patrzeć, progres jest. Z tego zażartował ich drugi po powrocie rywal i przerobił ich logo... No można się tego było spodziewać.

 

 

 

Leganes znów pokazuje klasę

Wiele klubów podczas tej pandemii po prostu potrafiło się zachować. Bo choć przez przerwę w rozgrywkach ekipy dostały po kieszeni, to włodarze rozumieją, że nie tylko oni są poszkodowani. Tutaj wyróżnić na pewno trzeba Romę, ale nie tylko znane światowe marki stanęły na wysokości zadania. Leganes nie jest zespołem, w którym się przelewa – jest po prostu mądrze zarządzany. Mimo tego, że kibice zapewne zaakceptowaliby każdą decyzję podjętą przez klub, władze Ogórków zdecydowały, że karnety z obecnego sezonu będą ważne również w kolejnym. Świetny gest!

 

 

 

Pep Bordalas i włoski akcent

Podczas jednego z wywiadów Pep Bordalas, trener Getafe, został zapytany o podjęcie ewentualnej pracy we Włoszech. No i się zaczęło... Szkoleniowiec zaczął udawać włoski akcent, no i trzeba przyznać, że jeśli ktoś nie zna włoskiego i hiszpańskiego, to mógłby się na to nabrać...

 

 

 

Model tygodnia – Mateusz Klich

Nasza FM-owa seria dobiegła końca wraz z powrotem do gry prawdziwych lig piłkarskich. Nie oznacza to jednak, że zabraknie nawiązań i tak... w roli głównej pojawił się Mateusz Klich, który wjechał na białym koniu na popularne Twitterowe konto z memami dotyczącymi Football Managera. O co chodziło na tej fotce – nie mam pojęcia – ale podpis ją wyjaśniający rozwalił mnie na łopatki „Zdjęcie mojego najnowszego nabytku z przyjacielem, którego mam również kupić w ramach transakcji”.

 

 

 

Piątek i komentarz nie z tej planety

Memów z Krzysztofem Piątkiem w ostatnich dniach nie brakuje. Bundesliga wróciła do gry, a w pierwszej chwili wydawało się, że nasz napastnik może resztę sezonu spisać na straty. Całe szczęście dla niego, ocknął się i znów strzela. Jak skomentowali tego gola w Brazylii? No cóż, trzeba powiedzieć, że komentator bardzo stęsknił się za futbolem.

 

 

 

Ekstraklasa do obejrzenia... wszędzie

Pandemia i brak innych lig spowodowały, że nagle prawa do Ekstraklasy wykupiono w krajach, gdzie w ogóle nie spodziewalibyśmy się zainteresowania. Wielka Brytania? Portugalia? Delikatnie rzecz biorąc, Ekstraklasa przy tamtejszych ligach to jak inny sport. Teraz jednak nasza rodzima liga zyskała, bo z braku laku... A tak skomentowała to Legia.

 

 

 

Jak nie strzelać, uczy Ratajczyk

No i cóż, jeśli poza granicami faktycznie weekend postanowili spędzić przy naszej piłce, to mogli się trochę zdziwić. Oczywiście, nie brakowało spotkań, w których dużo się działo – jak w meczu Zagłębia z Pogonią czy Piasta z Wisłą, ale z drugiej strony wielki hit Lecha z Legią pozostawiał bardzo dużo do życzenia. Nie zabrakło też firmowych zagrań, czyli kiksów. A tutaj Ratajczyk (prawie) nie miał sobie równych. Prawie, bo był jeden gagatek, który go przebił...

 

 

 

Każdy gra piłką, gram i ja

Ale zanim przejdziemy do tego, to przypomnijmy sobie co zrobił w jednej z akcji bramkarz Wisły Kraków. Buchalik obserwował piłkę, która toczyła się do niego wieki, a kiedy już miał coś z nią zrobić, zdecydował, że jeszcze poczeka. No i piłka wyszła na rzut rożny. Mam wrażenie, że nawet sam Buchalik nie wie co tu się wydarzyło. Dla golkipera plus jest tylko taki, że piłka nie lec.... toczyła się w światło bramki.

 

 

 

Alan Uryga strzelec wyborowy

Jegomościem, który przebił Ratajczyka i Buchalika jest Alan Uryga. Zachowania obrońcy Wisły Płock nie da się w żaden sposób wytłumaczyć. Zamiast wybić piłkę... skierował ją blisko bramki. Futbolówka odbiła się od słupka, po czym przejęli ją rywale i wykorzystali sytuację. To akcja z gatunku tych, których nie da się zmyślić, to musiało się wydarzyć, aby ktokolwiek w to uwierzył.

 

  

 

Kontrakt z Twittera

Granie graniem, ale jedną z najbardziej osobliwych rzeczy w ostatnich dniach odwaliło Livingston FC. Były już pomysły zarządzania klubem piłkarskim w aplikacji i tego typu cyrki, ale żeby profesjonalna i grająca na pewnym poziomie drużyna oddawała decyzje fanom na Twitterze? No tego chyba jeszcze nie było. 37-letniemu bramkarzowi z końcem sezonu kończył się kontrakt i na oficjalnym koncie zespołu pojawiła się ankieta – czy zawodnik ma otrzymać nową umowę? W głosowaniu wzięło udział prawie 200 tysięcy twitterowiczów, a klubowi nieco się dostało po uszach. Jak się potem jednak okazało, zorganizowano to wraz z samym zainteresowanym – Garym Maleyem. Chodziło o rozpropagowanie akcji charytatywnej na rzecz fundacji Johna O'byrne'a (zajmuje się pomocą chorym dzieciom) i biorąc pod uwagę zasięg, jaki zrobiła ankieta, chyba się udało.

 

 

 

Ekstraklasa w jednym obrazku

A na koniec obrazek humorystyczny z naszych boisk. Tak, ponownie, ranking po prostu musiał skończyć się Ekstraklasą. Mecz Zagłębia z Pogonią był naprawdę dobry, zwłaszcza ze strony przyjezdnych, ale nie brakowało tez scenek typowych dla naszych rodzimych rozgrywek. Tak właśnie było podczas jednego z rzutów wolnych, wykonywanych na bramkę strzeżoną przez Hładuna... Może nie oglądaliśmy festiwalu strzałów w aut, ale jeśli czegoś się spodziewałem po powrocie Esy, to właśnie ta sytuacja odzwierciedla to w 100%.

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się