Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: AFP/Getty Images

Inter i Chelsea marzą o Guardioli. Mają szanse?

Autor: Przemysław Michalak
2010-12-01 15:07:58

Josep Guardiola święci kolejne triumfy z Barceloną, a inne kluby z najwyższej półki tylko myślą, jak by go tu namówić do spróbowania czegoś nowego.

O zatrudnieniu młodego szkoleniowca od dawna marzy prezydent Interu, Massimo Moratti. Już próbował zapewnić sobie jego usługi. Bez powodzenia, gdyż Pep podpisał wtedy nowy kontrakt z "Blaugraną". Szef mistrzów Włoch gotów jest jednak ponowić swoją ofertę, oczywiście na królewskich warunkach. Gdyby została zaakceptowana, Rafael Benitez będzie pożegnany bez większego żalu.

O Guardioli śni również londyńska Chelsea, w której słabnie pozycja Carlo Ancelottiego. Didier Drogba ostatnio stwierdził nawet, że odkąd jest na Stamford Bridge, drużyna nigdy nie grała tak słabo jak teraz. To dobitnie świadczy o formie "The Blues".

Czy jednak w Londynie i Mediolanie mają jakiekolwiek podstawy, by sądzić, że Guardiola opuści Camp Nou, gdzie wszyscy go uwielbiają? Wbrew pozorom, chyba tak. Jeśli Pep jest człowiekiem ambitnym, szukającym nowych wyzwań - a zapewne jest - w pewnej chwili może zapragnąć odmiany i potwierdzenia swojej klasy w innym miejscu. Mało jednak wskazuje, by to uczucie miało go dopaść już w najbliższych miesiącach.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się