Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

Hajto chwali i krytykuje Milika. Cezary Wilk odejdzie do Rosji? Glik okradziony! Zagłębie chce Klicha

Autor: Przemysław Michalak
2013-01-05 12:36:05

Jak na sobotę mamy naprawdę świetny przegląd prasy. Wybraliśmy 10 ciekawych materiałów z pięciu źródeł.

"PRZEGLĄD SPORTOWY"

"Hajto: Funkcjonowanie naszych klubów na pewno nie jest normalne"


Tomasz Hajto dla "PS": - W Niemczech płace zawodników stanowiły zwykle sześćdziesiąt procent budżetu. U nas często jest tak, że stanowią dziewięćdziesiąt do stu dziesięciu procent. To na pewno nie jest normalne. I tu rozwinę myśl dotyczącą graczy zagranicznych. Przede wszystkim im płacimy za dużo. A już na pewno więcej, niż są warci.

Trener Jagiellonii też jest entuzjastą talentu Arkadiusza Milika. - Jest pewny siebie i to mu powinno pomóc. Sam fakt, że wyjechał do Bundesligi, nie rozgrywając jednego pełnego i dobrego sezonu w Ekstraklasie, też o czymś świadczy. Jak dla mnie, pokazuje to ogromny potencjał tego zawodnika. Ja już kilka miesięcy temu, po meczu Górnika z Jagiellonią, powiedziałem, że z tego Milika to może być lepszy piłkarz niż Robert Lewandowski. (...) Zaniepokoiła mnie tylko wypowiedź zawodnika, który niedługo po pojawieniu się w Leverkusen stwierdził, że Bayer jest tylko przystaniem w dalszej karierze. To nie było dobre przywitanie z nowym klubem. Jeszcze dobrze się nie rozpakował, a już takie rzeczy opowiada. Delikatnie mówiąc, trochę go poniosło.

Więcej TUTAJ

***

"Zagłębie chce Klicha"

Zagłębie Lubin interesuje się Mateuszem Klichem, który nie mieści się w kadrze VfL Wolfsburg.

W Lubinie szukają ofensywnego, kreatywnego pomocnika (wciąż aktualny jest też temat pozyskania Wojciecha Trochima z Warty Poznań), a także środkowego obrońcy.

Więcej TUTAJ

***

"Legenda Wisły Kraków ledwo wiąże koniec z końcem"


W "Przeglądzie Sportowym" debiutuje Mateusz Karoń, mający za sobą również pisanie dla 2x45.com.pl. Na początek dał ciekawy materiał o Henryku Maculewiczu, kiedyś asie Wisły Kraków, dziś starszym panem handlującym na targu.

(...) W pewnym momencie jednak wszystko runęło. Dobrze zbudowany, wielki jak tur chłop stał się poczciwym, zupełnie niepozornym, malutkim facetem. Dziś cichutko przemyka ulicami, którymi kiedyś dziarsko „bujał się" z kumplami. O ile w ogóle ma na to siłę. 

– To było w Gabonie. Pojechałem tam na kontrakt trenerski. Klub wynajął mi pokój w Novotelu, miałem zapewnione wszystko. Cel: utrzymanie CSB Batevall Libreville w pierwszej lidze. Udało się. Dzień przed moim wyjazdem poszliśmy całą drużyną do kawiarni, żeby świętować koniec sezonu. Podeszło do mnie dwóch mundurowych. Chcieli, żebym przestawił samochód. Pamiętam tyle, że wyszedłem na ulicę i... miałem trepanację czaszki – głaszcze się po głowie.

Potrąciła go ciężarówka żandarmerii. Dlatego nie mógł nawet domagać się odszkodowania. Nikt by mu nie pomógł. Cieszył się, że chociaż żyje. – Właściwie to nie żyłem. Przez jakieś trzy tygodnie. Byłem w stanie śmierci klinicznej – dodaje.

Więcej TUTAJ

***

"Polsat zostanie w Śląsku, bo musi?"


Zygmunt Solorz jest gotów finansować Śląsk Wrocław, ale należący do niego Polsat stawia twarde warunki. Z kolei prezydent miasta jest już po pierwszych rozmowach z Romanem Karkosikiem.

Od tej pory Solorz miałby finansować Śląsk na nieporównywalnie mniejszą skalę, poza tym miasto musi oddać miliarderowi pieniądze, wydane na wykopanie dziury w ziemi pod niedoszłą galerię.

Więcej TUTAJ


"FAKT"

"Okradli mieszkanie Glika!"


Skandal we Włoszech! W sylwestra okradziono mieszkanie reprezentanta Polski Kamila Glika. Nasz piłkarz szacuje straty na ponad 30 tys. złotych. To nie pierwszy raz, kiedy w Italii okradziono polskiego piłkarza...

Co ukradziono? – Torebki żony Marty, trochę innych kosztowności i około 3 tys. euro. W sumie straty szacuję na około 8 tysięcy euro. Sprawą zajmuje się policja – mówi reprezentant Polski.

Więcej TUTAJ


"SUPER EXPRESS"

"Dudek: To będzie rok Kosy, a Legia zagra w Lidze Mistrzów"


Jerzy Dudek uważa na łamach "Super Expressu", że mistrzem będzie Legia. Czy ten klub jest w stanie awansować do Ligi Mistrzów? - Jak najbardziej. Nawet Węgrzy i Białorusini pokazują, że jest to możliwe. Legia zagra w fazie grupowej LM, pod warunkiem że nie powtórzy błędów poprzednich mistrzów. Wtedy zamiast wzmocnienia zespołu i walki o Champions League, doszło do wyprzedaży. To był skok na kasę z transferów. Szybkie i pochopne działanie. A przecież większe pieniądze można było zarobić po wywalczeniu przepustki do fazy grupowej. Legię stać na awans. Jednak musi pomyśleć o transferach. Do klubu, a nie z klubu - uważa były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt.

Kto będzie objawieniem 2013 roku? - Jakub Kosecki. Jesienią młody "Kosa" pokazał, że jest coraz bardziej dojrzałym piłkarzem, jest w lepszej sytuacji niż Milik. W Legii ma bowiem znakomite warunki do rozwoju i trenera Jana Urbana, który stawia na młodych. Dlatego w jego przypadku nie nastawiałbym się teraz na wyjazd zagraniczny. Już zaistniał w lidze, ale musi to potwierdzić powołaniami do reprezentacji - przestrzega Dudek.

Więcej TUTAJ

***

"Olisadebe: Z żoną dzielą nas tysiące kilometrów"

Druga część wywiadu z Emmanuelem Olisadebe. Z żoną żyje bardziej na odległość... - Beata kursuje między Grecją a Polską. Myślę, że najbliższe lata żona spędzi w Polsce, tu będzie szukała nowych wyzwań dla siebie. Teraz dzielą nas tysiące kilometrów, ale nie zapominamy o sobie, wciąż dbamy o siebie. W sumie moja przeprowadzka do Nigerii nie zmieniła wiele w stosunku do ostatnich lat. Jeszcze niedawno przecież grałem na Cyprze czy w Chinach, a Beata mieszkała w tym czasie w naszym apartamencie w Atenach. Rozłąka jest wpisana w nasze losy (śmiech) - mówi "Oli".

- Był taki mecz, Arsenal - Panathinaikos, w Lidze Mistrzów. Przegraliśmy wprawdzie na wyjeździe 1:2, ale strzeliłem fajną bramkę po ograniu Sola Campbella. To mój ulubiony gol - wspomina były reprezentant Polski.

Więcej TUTAJ


"GAZETA WYBORCZA"

"Legia bez Jóźwiaka. Ale z komitetem"


- Nie ma potrzeby, by ktoś przejmował jego obowiązki - mówi rzecznik Legiii, Michał Kocięba o Marku Jóźwiaku. - Mamy komitet transferowy, w skład którego wchodzą prezes, członek rady nadzorczej, trener i dyrektor sportowy. Należał do niego także Jóźwiak, od dziś komitet będzie działał bez niego. Co do kontraktów, to Jacek Mazurek ogarnia całość spraw sportowych i na pewno z prezesem sobie poradzą - wyjaśnia.

Więcej TUTAJ

***

"W Polonii się dogadują. Ale czy się dogadają?"

Zarząd Polonii opracował wspólnie z piłkarzami porozumienie w sprawie wypłaty w ratach zaległych pensji. Do jego podpisania ma dojść w przyszłym tygodniu. To może, choć nie musi, oznaczać koniec niepewności w klubie z Konwiktorskiej.

Więcej TUTAJ


"DZIENNIK POLSKI"

"Cezary Wilk odejdzie do Rosji?"


Cezary Wilk tej zimy może odejść z Wisły Kraków. Jego agent Jarosław Kołakowski szuka mu klubu w Rosji, gdzie ma najlepsze kontakty. "Biała Gwiazda" chciałaby dostać za tego piłkarza pół miliona euro.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się