Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: piast-gliwice.eu - oficjalna strona Piasta Gliwice

Rabiola znów ma sytuacje i wszystkie marnuje, M. B±k i Trela bohaterami. Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:0

Autor: Przemysław Michalak
2013-10-26 20:41:28

W porze rozgrywania Gran Derbi odbył się mecz Piasta Gliwice z Lechi± Gdańsk. Przeciętny kibic dylematu co do wyboru spotkania nie miał żadnego, ale je¶li kto¶ jednak zdecydował się na ligę polsk±, mógł żałować.

Spotkanie stało na przeciętnym poziomie i to jak na nasze warunki. Trener Marcin Brosz kolejny raz zaufał Rabioli i znów się zawiódł. Widać, że Portugalczyk piłkarsko jest całkiem niezły i umie dochodzić do sytuacji, ale znów wszystkie zmarnował. W pierwszej połowie miał trzy wyborne i za każdym razem ¶wietnie bronił Mateusz B±k. Gdyby nie on, podróż do domu byłaby znacznie smutniejsza. Co do Rabioli, szczególne pretensje powinien mieć do niego Damian Zbozień, który dwukrotnie ¶wietnie mu dogrywał.

Po przeciwnej stronie bliski szczę¶cia był Patryk Tuszyński, które technicznie strzelił czubkiem buta i piłka przeleciała tuż obok słupka.

Po zmianie stron błysn±ł z kolei Dariusz Trela. Daisuke Matsui zagrał spod linii końcowej, z pięciu metrów główkował Tuszyński, ale golkiper Piasta zdołał wrócić do bramki i wybić piłkę z linii. Znakomita interwencja! B±k w drugiej połowie wysilić musiał się, gdy omal gola samobójczego nie strzelił Maciej Kostrzewa oraz po uderzeniu Łukasza Hanzela z trzynastu metrów.

Piast pozostaje bez wygranej od trzech kolejek, Lechia od o¶miu! 

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:0

Piast:
Trela (4) - Zbozień (3), Horvath (2,5), Klepczyński (2,5), Król (2) - Izvolt (1,5) (54' Wilczek - 2), Matras (2), Hanzel (2,5), Jurado (2), Podgórski (2) (74' Dytko - bez oceny) - Rabiola (2) (79' Kędziora - bez oceny).

Lechia: M. B±k (4,5) - Oualembo (2,5), Madera (2,5), Janicki (2,5), Pazio (2) - P. Frankowski (2), Dawidowicz (2) (46' Kostrzewa - 2), Pietrowski (2) (74' Zyska - bez oceny), Matsui (2,5), P. Wi¶niewski (2) (46' Grzelczak - 2) - Tuszyński (2,5).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
NOTA od 2x45.com.pl: 4,5.

Żółte kartki: Hanzel, Horvath - Dawidowicz, Grzelczak.
Piłkarz meczu: Mateusz B±k.
 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się