Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: chroniclelive.co.uk

Dramat w Chinach. 55-krotny reprezentant WKS Cheick Tiote zasłabł na treningu i zmarł w szpitalu!

Autor: Przemysław Michalak
2017-06-05 17:52:43

Smutne wieści z Chin. 30-letni pomocnik Cheick Tiote, znany przede wszystkim z występów dla Newcastle, zasłabł na treningu w Chichach, gdzie ostatnio grał. Szybko został przewieziony do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować.

Przyczyną śmierci - jak to przeważnie miało miejsce w tego typu przypadkach - okazał się zawał serca. Początkowo zgon 55-krotnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej był informacją nieoficjalną, ale szybko potwierdził go jeden z chińskich szpitali, a odejście kolegi na Twitterze opłakiwał Demba Ba. 

Tiote seniorską karierę rozpoczynał w Anderlechcie, ale regularne granie w piłce seniorskiej zaczęło się w 2007 roku na wypożyczeniu w Rodzie Kerkrade. Rok później sprowadziło go Twente Enschede. Po kolejnych dwóch latach był on już piłkarzem Newcastle, które zapłaciło ponad 4 mln euro. W zespole "Srok" uzbierał 156 meczów (138 w Premier League), strzelił jednego gola i zaliczył dziewięć asyst. Ta jedna jedyna bramka jest pamiętana do dziś, bo dała Newcastle remis w meczu z Arsenalem, w którym odrobiono straty od 0:4 do 4:4. Bomba Iworyjczyka, przy której Wojciech Szczęsny nie miał szans, była na wagę punktu. 

Zimą tego roku 30-latek przyjął ofertę transferu do chińskiego drugoligowca Beijing Enterprises. Jeszcze kilka dni temu rozgrywał swój ostatni mecz...


KOMENTARZE

;