Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: własne

Zaczynamy typera Ekstraklasy 2018/19! Gramy o książki, ale przygotujemy też nagrodę-niespodziankę

Autor: Redakcja
2018-07-18 08:53:34

W piątek rozpoczyna się nowy sezon Ekstraklasy, więc pora wznowić również naszego ekstraklasowego typera. Tradycyjnie gra toczyć się będzie o książki od wydawnictwa SQN, ale za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przewidujemy nagrodę-niespodziankę, której na razie zdradzać nie będziemy. Na początek gramy o pozycję "Antoine Griezmann. Za zasłoną uśmiechu". Z typowaniem wracamy na Twittera.

1. kolejkę typujemy TUTAJ.

Ponieważ na Twitterze są ograniczenia liczby znaków, a wypadałoby się zmieścić w jednym poście, trzeba będzie zapisywać meczowe pary skrótowo. Przykład poprawnie zapisanych typów na 1. kolejkę:  

Miedź - Pogoń X 1:1
Jaga - Lechia 1 2:1
Śląsk - Cracovia X 2:2
Wisła Kraków - Arka 2 1:2
Legia - Zagłębie Lubin X 0:0
Górnik - Korona 1 1:0
Wisła Płock - Lech X 1:1
Zagłębie Sosnowiec - Piast 1 2:1

Wszystko jasne, zatem do dzieła! Typujemy do momentu rozpoczęcia pierwszego spotkania. Później też można typować, ale już bez meczów trwających lub zakończonych 

Przypominamy dokładne zasady:

1. Żeby wziąć udział w typerze, należy być followersem www.2x45.info na Twitterze i przedstawić swoje typy w komentarzu pod postem zapowiadającym daną kolejkę typera.

2. Typujemy na DWA SPOSOBY
a) rozstrzygnięcie 1, X, 2
b) konkretny wynik bramkowy
A więc np. podajecie Miedź - Pogoń X 1:1.

WAŻNE: Trzeba w obu przypadkach trzymać się jednego rozstrzygnięcia. Jeśli zdecyduje się podać "1" do danego meczu, co oznacza zwycięstwo gospodarzy, przy typowaniu dokładnego wyniku nie możecie podać remisu (np. 0:0) lub zwycięstwa gości (np. 0:2).

Za poprawne wytypowanie rozstrzygnięcia "1, X, 2" otrzymujecie 1 PUNKT. Za poprawne wytypowanie dokładnego wyniku otrzymujecie kolejne 3 PUNKTY, czyli na jednym meczu można zdobyć nawet 4 PUNKTY. Wygrywa ten, kto po przedstawieniu typów do trzech kolejek zgromadzi największą liczbę punktów. W przypadku równej liczby punktów między dwoma lub więcej startującymi, dogrywka aż do skutku na spotkania z lig europejskich.

Tradycyjnie punkty podliczamy w cyklach. Pierwszy cykl to kolejki 1-3. Zatem po trzeciej kolejce podamy pierwszego triumfatora w naszym typerze.

Zwycięzcy wcześniejszych etapów (kolejki 20-22, 23-25 itd.) mogą dalej typować, ale już tylko dla zabawy. Osoba, która wcześniej otrzymała książkę, może również zgarnąć nagrodę-niespodziankę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, dlatego warto grać do końca.

Miłej zabawy! 

PS. Ewentualne zastrzeżenia co do obliczeń prosimy zgłaszać w wiadomości prywatnej.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się