Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Youtube / Łączy Nas Piłka

Król Bielik, świetni Wieteska i Grabara. Oceny 2x45 za mecz młodzieżówki z Włochami

Autor: Bartosz Adamski
2019-06-19 23:54:06

Reprezentacja Polski U-21 przeciwko Włochom zagrała świetne spotkanie w defensywie, doskonale wybijała ich z rytmu, co powoduje, że w naszych notach po prostu musieliśmy docenić graczy odpowiadających za obronę. Nasze noty tradycyjnie w skali 1-6 (wyjściowa 2,5).

Kamil Grabara 4,5 - We własnym polu karnym po prostu był szefem. Nie dał się zaskoczyć dwukrotnie Chiesie, czym po prostu uratował nas przed stratą gola. Na przedpolu również nie można mieć do niego najmniejszych zastrzeżeń. Emanował ogromnym spokojem, świetnie się ustawiał. Nota troszkę obniżona za dwa niepotrzebne wybicia w aut - to jedyne, o co można się przyczepić.

Karol Fila 3 - Dość przeciętnie zaczął to spotkanie, miał problem z opanowaniem piłki na skrzydle, potem kiepsko ją wyprowadzał od własnej bramki, ale rósł z każdą minutą. Miał trochę problemów z Orsolinim, potem zdarzało mu się nie upilnować Chiesy, ale nie panikował, miał chłodną głowę, potrafił spokojnie rozegrać piłkę, często podejmował dobre decyzje. Można być zadowolonym z jego dyspozycji.

Mateusz Wieteska 4,5 - Znakomity występ. Trafił z formą na te mistrzostwa idealnie. Blokował co się dało, wybijał wszystko, rzucał się pod nogi. Aż nie da się przypomnieć jego żadnego błędu, bo... po prostu chyba go nie było. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby powiedział, że to jego najlepszy dotychczas mecz w karierze. W zasadzie podpisalibyśmy się pod tym obiema rękami.

Paweł Bochniewicz 3,5 - W pierwszej połowie popisywał się ważnymi główkami, dobrze asekurował partnerów, choć był nieco w cieniu Wieteski. W drugiej odsłonie nie ustrzegł się błędów - urwał mu się Kean, przez co musiał faulować go tuż przed polem karnym. Generalnie jednak występ na plus.

Kamil Pestka 3 - Kolejny raz nie można się do niego szczególnie przyczepić. Cichym bohaterem byśmy go nie nazwali, ale swoje zrobił. Początkowo był objeżdżany na skrzydle przez Chiesę, bywał nieco zagubiony, jednak później prezentował się coraz lepiej. W obronie wypadł koniec końców pozytywnie. W ofensywie nie należało się go spodziewać w takim spotkaniu.

Filip Jagiełło 3 - Na początku aktywny w ofensywie. Potrafił dać się sfaulować, starał się napędzać nasze akcje. Niestety gasł z przodu z każdą minutą, a coraz więcej zaczął pomagać w defensywie. Ustawiony był na nietypowej dla siebie pozycji, miał trochę inne zadania niż zazwyczaj, ale koniec końców wywiązał się z nich dobrze.

Patryk Dziczek 2,5 - Mamy takie ambiwalentne odczucia dotyczące jego występu. Z jednej strony wykonał sporo czarnej roboty w środku pola, szukał długich podań, z drugiej jednak zdarzało mu się przysnąć w kryciu. Dodatkowo dał się ograć Keanowi przy linii bocznej, zarobił za to żółtą kartkę i musiał grać już bardziej uważnie do końca spotkania. Rezerwy z pewnością w nim były, dlatego ostatecznie uznaliśmy, że zapracował na notę wyjściową.

Szymon Żurkowski 3,5 - Pokazuje na tym turnieju, że zasługuje na poważną szansę od Jerzego Brzęczka, zwłaszcza że nie najlepiej ostatnio dysponowany na kadrze był Klich. Tymczasem Żurkowski w reprezentacji młodzieżowej jest prawdziwym dyrygentem zespołu, o czym najlepiej świadczy przejęta opaska kapitańska po zejściu Kownackiego. Od początku do końca starał się być pod grą, szukał piłki, nie bał się uderzyć z dystansu. Znów harował jak wół.

Krystian Bielik 5 - Nie da się napisać nic innego niż to, że Bielik był DOS-KO-NA-ŁY. Zagrał w środku pola i spisywał się tam jeszcze lepiej niż w meczu z Belgią na stoperze. Mnóstwo spokoju, do tego siła, rozegranie piłki, blokowanie, gra kombinacyjna. Nie da się chcieć czegoś więcej od tego typu zawodnika. Przecież dołożył nawet gola! Najlepszy nasz zawodnik przeciwko Włochom.

Sebastian Szymański 3,5 - W ofensywie zdziałał tym razem niewiele, ale tak pracującego go w defensywie po prostu nie pamiętamy. Raz pogonił za przeciwnikiem i zablokował jego dośrodkowanie, a potem innemu odebrał piłkę starannym wślizgiem. Pod koniec spotkania czerwoną kartkę za atak na jego nogę powinien otrzymać Zaniolo. I prawdę mówiąc, nie jesteśmy w stanie zrozumieć, jak VAR mógł w takim przypadku nie interweniować. A wracając do Szymańskiego - udowodnił, że skrzydłowy nie musi być doceniony tylko za gole i asysty.

Dawid Kownacki 2,5 - Zagrał jedno świetne podanie przez cały mecz, gdy wypuścił na czystą pozycję Szymańskiego. Udało mu się też wywalczyć rzut wolny, po którym uderzył w mur, a następnie gola strzelił Bielik. Generalnie zadanie miał niewdzięczne, bo był osamotniony, ale więcej dyskutował z przeciwnikami i sędzią niż kreował sobie sytuacje. Gdy już miał niezłą okazję, to piłka ledwo doleciała w koszyczek Mereta.

Konrad Michalak 2 - Irytował niedokładnymi podaniami, naraził nas na utratę gola po tym, jak piłkę przejął Cutrone. W ofensywie Michalak w sumie dał niewiele, miał problem, żeby rozpędzić się z piłką. Pomagał jednak w defensywie.

Adam Buksa 3 - Kilka minut zajęło mu przystosowanie się do boiskowych wydarzeń. Początkowo nawet nie dochodził do piłki w walce powietrznej, potem już spisywał się bardzo dobrze. Brał na siebie futbolówkę, potrafił wywalczyć rzut wolny. Dobra zmiana.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się