Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

Kadra U-21: Niepewny występ Kownackiego. Bielik: Możemy zdobyć trzy punkty. Michniewicz: Najtrudniejszy mecz w karierze

Autor: Krystian Porębski
2019-06-22 10:00:41

Już dziś starcie o Tokio. W meczu z reprezentacją Hiszpanii U-21 Polacy mogą wywalczyć awans do kolejnej fazy młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21, a także zapewnić sobie miejsce w Igrzyskach Olimpijskich 2020. Zdobycie punktów z ekipą Luisa de la Fuente nie będzie jednak prostym zadaniem.

Już wczoraj informowaliśmy, że Sebastian Szymański jest zdolny do gry, choć ma problemy z udem, a również Robert Gumny wrócił do normalnych treningów. Wobec tego mogliśmy się spodziewać najlepszego możliwego składu... ale niestety, może się okazać, że zabraknie jednej z najważniejszych postaci w tej ekipie.

Jak donosi Marcin Dobosz z Przeglądu Sportowego, Dawid Kownacki nie ukończył piątkowego treningu i jego występ w dzisiejszym starciu o wszystko jest niepewny. Kapitan co prawda nie zaliczył jeszcze w tym turnieju ani gola, ani asysty, lecz przebywał na boisku przez większość dotychczasowych spotkań i nie ma co ukrywać, jest najgroźniejszym snajperem tej kadry. W 22 meczach strzelił 15 goli, a w tej kategorii gra już od 8 października 2015 roku.

 

 

***

Niewątpliwie to nie atak, a defensywa jest największym atutem ekipy Czesława Michniewicza. Tutaj niezawodny jest m.in. Kamil Grabara, który zaliczył kapitalny występ w meczu z Włochami. Jak podała Łączy nas Piłka, w starciu z Italią polski golkiper wybronił aż 6 strzałów – czyli wszystkie, które zmierzały w światło bramki. Na taką postawę liczymy i dziś, bo póki co młody zawodnik spisuje się fenomenalnie.

Jednym z dotychczasowych, największych wygranych tych mistrzostw, jest Krystian Bielik. Obrońca do tej pory rozegrał oba mecze w pełnym wymiarze, a do tego zarówno z Belgią jak i Włochami trafiał do siatki rywali. Nie mamy nic przeciwko, aby tak było i teraz. Nasz obrońca dla Łączy nas Piłka udzielił bardzo bojowej wypowiedzi: „Został mecz z Hiszpanią i jedziemy do Bolonii z przekonaniem, że to my możemy zdobyć trzy punkty i wyjść z grupy z kompletem”.

Pełny zapis tej rozmowy, znajdziecie TUTAJ.

***

Tymczasem do Igrzysk Olimpijskich coraz bliżej, a to skłania ku wszelkim przewidywaniom. Obostrzenia wiekowe w Tokio będą inne niż te w bieżącym turnieju i kilku zawodników może „spaść z rowerka”. Pamiętajmy o puli 3 zawodników po 23 roku życia, których można zabrać na IO, jednak w obecnej kadrze jest aż czterech zawodników, którzy nie spełniają tego kryterium. Wobec tego w razie awansu, walka o miejsca w reprezentacji może być bardzo zaciekła.

 

 

***

Na portalu Łączy nas Piłka  ukazał się obszerny wywiad z selekcjonerem kadry U-21, Czesławem Michniewiczem.

„Mamy już za sobą odprawę na temat hiszpańskich graczy. Przedstawiliśmy informacje zawodnikom jak grają ich przyszli rywale. Wiedzą co oni potrafią. Obserwujemy ich od dłuższego czasu. To ciekawy zespół z gwiazdami w wielkich klubach. A ci, którzy nie mają jeszcze silnej drużyny, po turnieju prawdopodobnie w nich się znajdą. Jako drużyna nie mamy żadnych kompleksów i szanujemy każdego przeciwnika. Mamy do nich respekt. O Hiszpanach wiemy wystarczająco. O wszystkim zdecyduje jeden mecz, dla nas bardzo istotny.

Wiemy, że podczas meczu z Włochami oglądało nas miliony kibiców. Jesteśmy tutaj dla nich i zrobimy wszystko, żeby ostatni mecz w fazie grupowej zakończyć jak najlepiej. Jadąc na turniej chcieliśmy dać satysfakcję naszym fanom i uważam, że dostarczamy im pozytywnych emocji. Chcemy, żeby ten zespół został zapamiętany. Poświęcimy się w meczu z Hiszpanią i postaramy się spełnić nasze marzenia. One są na wyciągnięcie ręki. Uważam, że to najtrudniejszy mecz w karierze. Nikt z nas nie był na takim etapie.”.

***

Oczywiście w mediach społecznościowych i wielu tytułach pojawiają się spekulacje co do składu na dzisiejsze spotkanie. Jak podaje Konrad Ferszter na Sport.pl  w składzie dojdzie do dwóch zmian:

Kamil Grabara - Robert Gumny, Paweł Bochniewicz, Mateusz Wieteska, Kamil Pestka - Filip Jagiełło, Krystian Bielik, Szymon Żurkowski, Patryk Dziczek, Sebastian Szymański - Adam Buksa.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się