Autor zdjęcia: Zagłębie Lubin

Klubowe TV: Lechici uczą się polskiego. Okolicznościowe koszulki Zagłębia. Marcin Gortat ufundował nagrody w Łodzi

Autor: Paweł Łopienski
2019-08-31 10:07:47

W przeglądzie klubowych telewizji nie mogło zabraknąć Lecha Poznań, który co tydzień prezentuje interesujące materiały. Tym razem sporo jest również od ŁKS-u Łódź. Przyjrzymy się również nowym nabytkom klubów oraz okolicznościowym koszulkom Zagłębia Lubin, w których piłkarze wystąpią w sobotnim meczu z Wisłą Kraków.

Jednym z obowiązków lechitów jest nauka języka polskiego. Zawodnicy Kolejorza od samego przyjścia do Lecha pilnie się uczą. Klubowa telewizja odwiedziła ich na lekcji i zastali językowe ćwiczenia Lubomira Satki oraz Mickeya van der Harta. 

Od dawna związany z Kolejorzem, w zakresie przygotowania fizycznego pracował do tej pory w Akademii. W maju Karol Kikut dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Lecha Poznań. Jak wygląda jego praca?

Przed meczem Cracovii z Arką Gdynia odbyło się uroczyste pożegnanie Damiana Dąbrowskiego, który po siedmiu latach odszedł z krakowskiego klubu. 

Środkowy pomocnik dołączył do Pogoni Szczecin.

Marcin Gortat jak co roku postanowił ufundować wyjątkowe nagrody dla uczniów, którzy w jego szkołach wykazali się świetnymi wynikami w nauce, a do tego potrafili to połączyć z sukcesami sportowymi. Tym razem wśród wyróżnionych przez znakomitego koszykarza znalazł się Jakub Piela, który edukację w Szkole Gortata łączy z powodzeniem z treningami w Akademii ŁKS.

Wiesław Jańczyk po wielu latach powrócił na stadion przy al. Unii 2. Jak jeden z współtwórców słynnej drużyny Rycerzy Wiosny czuje się w miejscu, gdzie święcił wielkie sportowe triumfy?

Było o Damianie Dąbrowskim, to teraz czas na materiały przygotowane przez Piasta Gliwice oraz Śląska Wrocław, które przedstawiły kibicom swoje nowe nabytki.

 

Piłkarze KGHM Zagłębia w najbliższym meczu przeciwko Wiśle Kraków zagrają w specjalnych koszulkach upamiętniających ofiary Zbrodni Lubińskiej z 31 sierpnia 1982 roku.

 

 ***

 

 

***

 

 

***

 

 

 

 

***

 

 

 

***

 

 

 

***

 

 

 

 

 

***

 

 

 

 

***

 

 

 

 

***

 

 

 

 

***

 

 

 

***

 

 

***

 

 

 

 

***

 

 

 

 

 

***

 

 

***

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się