Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Marcin Radziński

ESA: Arka i Korona jednak nie spadną?! Lech też powalczy o Bohara. Wisła Płock chce Kucharczyka, Moulina i Sekulskiego

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2020-07-05 00:45:33

Spore wzburzenie w polskim środowisku piłkarskim wzbudziła informacja, że Arka i Korona mogą się jednak utrzymać w Ekstraklasie. Jak to możliwe? Tego między innymi dowiecie się z dzisiejszego przeglądu newsów. Co poza tym? Legia ma rywala w walce o Bohara, Śląsk pozyskuje bramkarza, Wisła Płock ma odważne plany transferowe, a blisko powrotu na ławkę trenerską jest ponoć Leszek Ojrzyński.

Gorący temat pojawił się w mediach. Otóż możliwe jest, że Arka i Korona jednak nie spadną! Miałoby się to nie wydarzyć w związku z przyspieszoną reformą Ekstraklasy i poszerzeniem jej do 18 drużyn o rok wcześniej niż planowano.

 

 

***

Lech włącza się do walki o Bohara

„Zagłębie Lubin jeszcze się nie określiło. W klubie są świadomi, że ich gracz wzbudza duże zainteresowanie, ale nie przekazano jeszcze na rynek ile będzie kosztował ten zawodnik. Natomiast co do samych zainteresowanych. O tym, że przygląda mu się Legia, już wiadomo. Z naszych informacji wynika jednak, że Boharem mocno zainteresował się też Lech Poznań, a to oznacza prestiżową rywalizację dwóch czołowych polskich drużyn o jednego z najbardziej bramkostrzelnych graczy Ekstraklasy.”

Źródło: Super Express

***

Jaka przyszłość czeka Alona Turgemana i czy jest ona związana z Wisłą?

„Nie szukam żadnego klubu Alonowi, bo powtarzam: jesteśmy zdecydowani na to, aby został w Wiśle. To po pierwsze, po drugie, widzimy jaki jest ten świat w trakcie pandemii. Niepewny pod wieloma względami. Nie ma więc sensu zmieniać klubu na siłę, skoro zawodnik czuje się tu tak dobrze. Z naszej strony, jak powiedziałem, deklaracja jest jasna. Mam nadzieję, że Wisła dojdzie z Austrią do porozumienia i sprawa zostanie pozytywnie zakończona - mówi Katzav, agent Turgemana.

Nieoficjalnie mówi się, że cena wykupienia Turgemana to kilkaset tysięcy euro. A wiadomo w jakiej sytuacji finansowej jest krakowski klub. - Zdaję sobie sprawę z tego, ale wydaje mi się, że porozumienie Wisły z Austrią jest jak najbardziej możliwe. Znam warunki wykupienia, ale nie mieszam się w to, bo to sprawa między klubami. Ze względu na pandemię nie ruszam się teraz z Izraela, ale jeśli jakoś będę mógł pomóc, to pomogę. Bo, jak mówię, widzę Alona w przyszłym sezonie w barwach Wisły - kończy izraelski agent.”

Źródło: Super Express

***

Daniel Kajzer ma przejść do Arki, więc Śląsk musiał się ubezpieczyć na tę okoliczność, pozyskując nowego bramkarza.

 

 

***

Wisła Płock ma ciekawe plany transferowe. Na celowniku oprócz Forsella są także Sekulski, Moulin czy… Kucharczyk!

„Na antenie Weszło.FM dziennikarze radia mówili również o zainteresowaniu z płockiej strony byłymi graczami Legii: Thibault Moulin (ostatnio wypożyczony z PAOK Saloniki do Skody Xanthi) i Michałem Kucharczykiem (rosyjski FK Ural). Wiemy też, że jak co kilka miesięcy ożywa temat powrotu do Wisły Łukasza Sekulskiego (ŁKS Łódź), którego można traktować jak wychowanka Nafciarzy.”

Źródło: Przegląd Sportowy

***

Widzew co prawda nie jest ekstraklasowym klubem, aczkolwiek Leszek Ojrzyński to bez wątpienia Ekstraklasowy trener. A wspominamy o tym, ponieważ szkoleniowca łączy się z łódzkim klubem.

„Jako pierwsi o możliwym zatrudnieniu Ojrzyńskiego w RTS, poinformowali dziennikarze Radiowidzew.pl. Nam udało się ustalić, że w piątek doszło do spotkania obu stron. Były trener m.in. Korony Kielce i Arki Gdynia wyraził wstępne zainteresowanie pracą przy Piłsudskiego, ale na razie umowy nie podpisał. Bardzo prawdopodobne, że jeżeli strony się dogadają, 48-latek w następnym tygodniu podpisze umowę z klubem.”

 

 

***

Łukasz Madej ostro o Stawowym i Przytule.

„Zatrudnienie Stawowego przez dyrektora sportowego to naplucie w twarz właścicielowi. Nieudane transfery, nieudany dobór szkoleniowców. Jeśli bierze się trenera, który przez sześć lat nie pracował na poziomie Ekstraklasy, to trudno dziwić się, że nie wygrał meczu. Do czwartej minuty drużyna realizuje założenia taktyczne? Kompromitacja. Na miejscu dyrektora podałbym się do dymisji. To nie są błędy, to są wielbłądy. Czy w ostatnich latach była słabsza drużyna od ŁKS-u? Wątpię, pogrążył się ten klub, co trudno przechodzi mi przez gardło, bo to mój ukochany zespół.”

Źródło: Sport.tvp.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się