Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Tomasz Folta / PressFocus

Pięć znaków zapytania przed 36. kolejką Ekstraklasy. Czy ŁKS wreszcie zapunktuje, a Lech przegra wicemistrzostwo przy Kałuży?

Autor: Karol Bochenek
2020-07-14 16:00:08

Chociaż większość rozwiązań znamy już od kilku dni i raczej nie spodziewamy się olbrzymiej dawki emocji, to i tak nie mamy zamiaru odpuszczać przedostatniej w tym sezonie ekstraklasowej kolejki. Mało tego, razem z kumplami z eWinner przyjrzeliśmy się bliżej temu, co nas czeka i nawet znaleźliśmy kilka ciekawych wątków. Sami sprawdźcie na co warto zwrócić szczególną uwagę.

1. Czy ŁKS znów zapunktuje z Rakowem?

Łodzianie, jak wiadomo, przez cały sezon mieli gigantyczne problemy ze zdobywaniem punktów. W ligowej stawce są jednak dwa zespoły, na których ŁKS zrobił niemal połowę swojego obecnego dorobku. Chodzi oczywiście o Cracovię, z którą beniaminek dwukrotnie wygrał, oraz o Raków - w tych meczach łodzianom udało się zdobyć 4 oczka. Jeśli więc zespół Wojciecha Stawowego ma uciłać jeszcze jakieś punkty w tym sezonie, to celowalibyśmy właśnie w Raków. Choć oczywiście ósmy z rzędu oklep (druga taka seria w sezonie!) to bardziej prawdopodobna opcja.

KURS EWINNER NA MECZ ŁKS ŁÓDŹ - RAKÓW CZĘSTOCHOWA: 1 - 3.05, X - 3.67, 2 - 2.26

2. Czy Zagłębie skończy sezon na 13. miejscu?

Był taki moment w rundzie wiosennej, gdy wydawało się, że Miedziowi nie mogą nie awansować do grupy mistrzowskiej. Zagłębie grało z polotem, strzelało dużo goli, w kapitalnej formie byli liderzy zespołu - no po prostu wszystko się zgadzało. W kluczowym momencie piłkarze Martina Seveli totalnie jednak zawiedli i w efekcie znaleźli się pod kreską, a w grupie spadkowej grają tak, jakby niespecjalnie im się chciało. Oczywiście nie będziemy sugerować, że odpuszczają i nie mają ambicji, ale jeśli nie zepną się w dwóch ostatnich meczach, to na koniec sezonu mogą wylądować na 13. miejscu. Ktoś powie - dziesiąte czy trzynaste - co to za różnica? No cóż, różnica jest, i to znaczna, nie tylko w wymiarze prestiżowym, ale tez finansowym. Innymi słowy - trzeba się sprężyć, zwłaszcza że z Wisłą Kraków lubinianie w tym sezonie dwukrotnie przegrali.

KURS EWINNER NA MECZ ZAGŁĘBIE LUBIN - WISŁA KRAKÓW: 1 - 2.16, X - 3.63, 2 - 3.28

3. Czy Cracovia pozbawi Lecha szans na wicemistrzostwo?

Pasy na swój najważniejszy mecz jeszcze chwilę poczekają, za to dla Lecha ten wyjazd może mieć kluczowe znaczenie. Kolejorz, chcąc zachować szanse na wicemistrzostwo, musi zapunktować przy Kałuży, a najlepiej po prostu wygrać. Problem w tym, że licząc od sezonu 14/15 Lech pokonał Cracovię na jej terenie tylko raz (sezon 17/18). Poza tym mamy 2 remisy i aż 5 porażek, co dla Lecha nie brzmi optymistycznie. No ale jeśli marzy się o sukcesie, to trzeba sobie radzić wszędzie.

KURS EWINNER NA MECZ CRACOVIA - LECH POZNAŃ: 1 - 2.83, X - 3.41, 2 - 2.53

4. Czy Wisła Płock wygra czwarty mecz z rzędu?

Przedziwną drużyną jest Wisła Płock. Jesienią, gdy Nafciarze dosłownie sięgnęli dna, nieoczekiwanie dla wszystkich potrafili się odbudować, wygrali 6 meczów z rzędu i na chwilę rozsiedli się w fotelu lidera. Następnie spuścili z tonu, wrócili do dyspozycji z początku rozgrywek i znów znaleźli się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Co się wtedy stało? Oczywiście znów zaczęli wygrywać i dziś mają realne szanse na zajęcie 9. miejsca.

Przykład Wisły idealnie pokazuje, jak dużo w Ekstraklasie daje długa passa wygranych. Nafciarze mogą sobie zapewnić 9. miejsce za sprawą dwóch serii - 6 kolejnych zwycięstwo w rundzie jesiennej i 5 na koniec rozgrywek, o ile pokonają jeszcze Koronę i Raków. Do tego kilka remisów, od czasu do czasu jakaś pojedyncza wygrana i wszystko gra i trąbi. Taką właśnie mamy ligę.

KURS EWINNER NA MECZ WISŁA PŁOCK - KORONA KIELCE: 1 - 2.12, X - 3.40, 2 - 3.63

5. Ostatnia szansa Górnika - czy zabrzanie wygrają na wyjeździe z kimś innym niż z ŁKS-em?

Temat wyjazdowej formy Górnika tłuczemy cały sezon - jak na swój potencjał zabrzanie w delegacji są beznadziejnie słabi. W tej kolejce dostaną jednak ostatnią szansę na obronę honoru. Wystarczy, że pokonają Arkę na jej terenie, a niewielka część wyjazdowych grzechów będzie im odpuszczona. Za to jeśli się nie uda, to Górnikowi już zawsze będzie ciążyć piętno zespołu, który w sezonie 2019/20 na wyjeździe wygrał tylko z arcyfatalnym ŁKS-em. Dlatego radzimy się postarać.

KURS EWINNER NA MECZ  ARKA GDYNIA - GÓRNIK ZABRZE: 1 - 2.75, X - 3.68, 2 - 2.46

***

KURS EWINNER NA POZOSTAŁE MECZE 36. KOLEJKI:


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się