Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Łukasz Haznar/zaglebie.org/lukaszhaznar.eu/mancinifotolog.pl

Szybkie newsy z Ekstraklasy: Sergio Reina odszedł z Zagłębia. Wisła nie puszcza Jovanicia! Dźwigała na staż do Schalke

Autor: Przemysław Michalak
2012-12-10 13:25:08

Kolejny klub Ekstraklasy rozpoczął kadrowe porządki. Kontrakt za porozumieniem stron rozwiązał Sergio Reina. Naszym zdaniem akurat kolumbijski stoper nie był pierwszym do wywalenia w zespole "Miedziowych", ale być może postanowił odejść na własne życzenie.

Zbigniew Boniek Poleca Bonus 200 zł‚ w Expekt! - Zarejestruj się Teraz

Reina w polskiej lidze rozegrał 45 meczów, ale w tym sezonie tylko trzy. W Lubinie spędził pięć rund i przez pierwsze trzy spisywał się przyzwoicie, a na początku nawet bardzo dobrze. Potem dał się jednak poznać jako stoper, który od czasu do czasu lubi popełnić prosty błąd i miewa momenty dekoncentracji. W obecnych rozgrywkach nie miał szans na wygryzienie ze składu Adama Banasia lub Aleksandara Tunczewa, a w kadrze jest jeszcze Słowak Csaba Horvath.

Niewykluczone, że Reina nie zniknie nam z radaru i znajdzie zatrudnienie w innym klubie Ekstraklasy. Dla Podbeskidzia czy Bełchatowa na pewno byłby wzmocnieniem.

***

Szykuje się cyrk związany z odejściem Milana Jovanicia. W poniedziałek Wisła oświadczyła, że wzywa serbskiego bramkarza do powrotu w ciągu trzech dni. Piłkarz postanowił zerwać obowiązującą do 2015 roku umowę, ale klub tego nie uznaje. Zapowiada się więc długie przeciąganie liny, a chodzi przecież jedynie o bumelanta, który rozegrał przez cały pobyt w Krakowie sześć meczów ligowych...

***

Kolejni polscy trenerzy wyjadą po naukę. Marcin Brosz i Dariusz Dudek jadą do Realu Madryt, Mariusz Rumak do Twente, Artur Skowronek do Wigan, Adam Nawałka do Chievo, a Dariusz Dźwigała (drugi trener Jagiellonii) i Samuel Tomar (Jagiellonia ME) wybiorą się na staż do Schalke. Potrwa on od 11 do 15 grudnia.

Z pewnością spore znaczenie miały znajomości Tomasza Hajty, który przez lata grał w klubie z Gelsenkirchen. Początkowo on również miał jechać, ale plany się zmieniły i opiekun "Jagi" uda się do Niemiec sam już w nowym roku.

 

100 zł‚ Zakład Bez Ryzyka w Betclic - Mateusz Borek Poleca - Kliknij Teraz !


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się