Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm

Skorża: Zagrać jak z Jagiellonią

Autor: Mateusz Karoń
2010-11-18 17:14:38

Trener Legii Warszawa, Maciej Skorża podczas konferencji prasowej przed meczem z Arką Gdynia powiedział, że jego zespół powinien zagrać tak jak z Jagiellonią Białystok.

- Nie chcę budować kolejnej presji przed tym meczem. W kończącej się rundzie mieliśmy kilka zwrotów. W październiku odnieśliśmy kilka zwycięstw, zbliżyliśmy się do czołówki i jakakolwiek strata punktów w trzech ostatnich meczach oddala nas od pierwszego miejsca. W tej chwili nie ma drużyny, która mogłaby podejść „na luzie” do jakiegokolwiek spotkania. To ostatni mecz w tym roku przed własną publicznością i chcemy im podziękować za wsparcie. Wiem, że drużyna zrobi wszystko, aby zostawić dobre wrażenie. Jesteśmy optymistami przed tym spotkaniem, chociaż nie sugeruję się ostatnimi statystykami Arki. One nie będą miały żadnego znaczenia. Wierzę, że dodatkowa chęć odegrania się za porażkę z Wisłą nas jeszcze mocniej zmotywuje - mówi szkoleniowiec.

- Jeżeli chcemy jutro wygrać, to musimy być elastyczni w ataku. Chcę, abyśmy mieli silne punkty na boisku. Zechcę dokonać kilku zmian w składzie. Dam szansę kolejnym zawodnikom i wierzę, że nowe twarze wniosą powiew świeżości w grze. Z decyzjami muszę poczekać do treningu. Mamy dwa duże znaki zapytania – są nimi Maciek Rybus i Michał Kucharczyk. „Rybie” odnowił się uraz podczas meczu MESA, zaś „Kucharz” doznał kontuzji w Krakowie. Pozostali zawodnicy są zdrowi. W piątek musimy zagrać tak jak z Jagiellonią – mądrze taktycznie, rozciągać obronę Arki. Zakładam, że goście z Pomorza będą bardzo skomasowani w defensywie. Kolejną receptą na sukces są uderzenia dystansu. Gdynianie pokazali ostatnio dwa oblicza. W pierwszej połowie w Bytomiu zagrali bardzo zachowawczo i stracili dwie przypadkowe gole. Po przerwie ruszyli do ataku i moim zdaniem ten obraz jest właściwy - dodał.

- Nasz zespół ma fragmenty dobrej gry w ofensywie i grając u siebie, potrafimy stworzyć sytuacje podbramkowe. Podobnie będzie w piątek. Pierwszy trening po meczu z Wisłą był prowadzony w specyficznej atmosferze, ale szybko podnieśliśmy się i to, co się wydarzyło, nie będzie miało wpływu na postawę zespołu - zakończył.

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się