Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

Zmiana właściciela Blackburn dopięta

Autor: Michał Cieślak
2010-11-20 02:18:29

Blackburn Rovers potwierdziło zmianę właściciela. Klub został sprzedany Venky London Limited za 23 miliony funtów.

Władze z Ewood Park potwierdziły, że Venky London Limited dokonało zakupu 99,9 procenta akcji klubu, w których posiadaniu było BRFC Investments Limited.

Nowi właściciele Rovers prowadzą wiele przedsiębiorstw na całym świecie, włączając w to ich flagowy obiekt - firmę Venkateshwara Hatcheries Private Limited, która jest notowana na giełdzie w Bombaju.

Paul Egerton-Vernon, prezes firmy będącej ostatnim właścicielem klubu jest niezwykle zadowolony z zakończenia transakcji: - Bardzo się cieszymy ze sprzedaży Blackburn Rovers Venky London Limited. Już od pierwszych chwil negocjacji imponowali nam oni entuzjazmem i wizją prowadzenia klubu. Życzymy wszystkiego najlepszego w zarządzaniu.

Anuradha J Desai, członek zarządu Venky nie ukrywa swojej radości związanej z zakupem Rovers: - Jesteśmy zachwyceni i dumni z możliwości prowadzenia klubu z taką historią. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zadowolić kibiców i uczynić z Blackburn Rovers markę rozpoznowalną na całym świecie.

Dla klubu z Ewood Park nowy właściciel nie oznacza raczej powrotu do ścisłej czołówki angielskiej ekstraklasy, ale z pewnością pomoże w uzyskaniu finansowej stabilizacji, z którą w ostanich latach bywało różnie.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się