Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Adam Starszynski - Press Focus

Raport z II ligi: nowi trenerzy w Górniku, Olimpii i Skrze. Chojniczanka królem letniego polowania

Autor: Łukasz Kościelniak
2020-08-09 16:20:21

Drugoligowe kluby budują kadry na nowy sezon rozgrywek. Najciekawszych transferów jak na razie dokonuje Chojniczanka Chojnice, która w ostatnich dniach pozyskała między innymi Serhija Napołowa czy Pawła Czajkowskiego. Zbroi się też Motor Lublin. Nowego trenera mają zawodnicy w Polkowicach (Janusz Niedźwiedź), Grudziądzu (Paweł Cretti) i Częstochowie (Marek Gołębiewski).

Enkeleida Dobiego w Górniku Polkowice zastąpił Janusz Niedźwiedź, który w ostatnim czasie prowadził Stal Rzeszów. 38-latek podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

***

Z Chojniczanką Chojnice rozstał się Przemysław Pietruszka. 36-letni defensor w minionym sezonie nie zagrał w żadnym meczu. Z klubu odszedł też drugi trener, Krzysztof Kapelan. 

Nowego pracodawcy będzie szukał Łukasz Zejdler – Chojniczanka nie przedłużyła z nim kontraktu. 28-latek na pierwszoligowych boiskach zanotował 12 występów. Podobnie wygląda sytuacja z Radosławem Janukiewiczem – przez ostatni rok rozegrał 26 meczów. 

Nowym graczem został Serhij Napołow. 24-letni Ukrainiec był ostatnio zawodnikiem Warty Poznań, gdzie rozegrał 18 spotkań. Solidnym wzmocnieniem powinien też być Marcin Grolik. 31-letni obrońca występował ostatnio w Olimpii Grudziądz. 

Do klubu trafił również Paweł Czajkowski z GKS-u Bełchatów. W minionym sezonie zagrał w 29 pojedynkach, w których zdobył jedną bramkę. Do Chojnic – z włoskiego US Cremonese – przeniósł Szymon Emche. Podpisał kontrakt na dwa lata. Roczną umowę podpisał też Paweł Sokół, który ostatnio grał w Elanie Toruń. 

O rok kontrakt przedłużył Robert Ziętarski. Poprzedni sezon zakończył bilansem 12 meczów i dwóch bramek. 

Do pierwszoligowego GKS-u Tychy przeniósł się Oskar Paprzycki. W barwach Chojniczanki zanotował 28 występów i dwa gole. 

***

W Wigrach Suwałki pozostanie Michał Ozga. 20-latek podpisał roczny kontrakt. W minionym sezonie grał w suwalskim klubie na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok (19 spotkań, jedna bramka). Podobnie wygląda sytuacja z Michałem Żebrakowskim (22 mecze, dwa gole). Trzyletnią umowę parafował natomiast Jakub Świątek (sześć występów). 

Kontrakt z klubem podpisał Hieronim Zoch (umową będzie obowiązywać przez dwa lata). Ostatnio występował w trzecioligowej Siarce Tarnobrzeg. 

Wigry przedłużyły też umowę wypożyczenia Pawła Gieracha z Jagiellonii Białystok. W minionym sezonie zanotował 21 meczów. 

Do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza trafił Dominik Kąkolewski, który przez ostatni rok rozegrał 23 spotkania. 

***

Błękitni Stargard wzmacniają sztab szkoleniowy. Nowym asystentem Adama Topolskiego został Tomasz Grzegorczyk, który ostatnio pracował w niemieckim TSG Neusterlitz. 

Klub opuścił Patryk Paczuk. 23-letni pomocnik, który rozegrał 32 mecze i zdobył dziewięć bramek, przeniósł się do trzecioligowej Polonii Warszawa. 

Nowym graczem Błękitnych został Marcel Skwirut. 20-letni bramkarz występował ostatnio w Białych Sądach (szczecińska okręgówka). 

***

Do Znicza Pruszków wraca Patryk Kubicki. 26-letni pomocnik, który w poprzedniej kampanii grał w Sokole Ostróda (18 meczów, sześć goli), podpisał roczny kontrakt. 

Sporym osłabieniem będzie odejście Arkadiusza Pyrki. 17-latek trafił do Piasta Gliwice (w poprzednim sezonie 27 spotkań i dwie bramki). 

Z klubem spod Warszawy pożegnał się też Robert Obst. W nowym sezonie będzie grał w czwartoligowym niemieckim BSV Schwarz-WeiB Rehden. W Zniczu wystąpił w 28 meczach (raz wpisał się na listę strzelców). 

***

W nowym sezonie Garbarnię Kraków poprowadzi Łukasz Surma. Klub skorzystał z możliwości przedłużenia umowy z młodym szkoleniowcem. 

Z klubu odszedł Kamil Słoma. Młody pomocnik przeniósł się do trzecioligowej Polonii Warszawa. W minionym sezonie rozegrał 22 spotkania i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. 

Rafał Surmiak trafił do trzecioligowej Stali Stalowa Wola. Przez ostatni sezon zanotował osiem pojedynków. 

Na testach są Bartosz Kieliszek (Siarka Tarnobrzeg), Kacper Laskoś (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski) oraz Patryk Ochman (Wólczanka Wólka Pełkińska). 

***

Wzmacnia się Hutnik Kraków. Beniaminek ogłosił pozyskanie Dawida Smuga, który ostatnio bronił bramki trzecioligowego Ruchu Chorzów. 

Do krakowskiego klubu przeniósł się też doświadczony Piotr Stawarczyk, który podpisał roczną umowę. W poprzedniej kampanii pierwszej ligi rozegrał 19 meczów i strzelił dwa gole. 

Umowę na najbliższe 12 miesięcy przedłużył Przemysław Antoniak. W minionym sezonie w barwach krakowskiego klubu rozegrał 12 meczów i strzelił trzy gole. 

Do czwartolIgowego Orła Ryczów przeniósł się Arkadiusz Garzeł, który w trzeciej lidze zanotował 14 występów i jednego gola. Do Orkana Szczyrzyce trafił natomiast Kamil Janecki (jesienią 14 spotkań). 

***

W nowym sezonie Olimpię Grudziądz poprowadzi Paweł Cretti. Ostatnio pracował w Wigrach Suwałki. 

Z Olimpii odszedł Konrad Handzlik. 23-latek przeniósł się do Warty Poznań. W Olimpii rozegrał 21 spotkań. 

W jego ślad poszli Sebastian Kamiński, Remigiusz Szywacz oraz Łukasz Bogusławski. Cała trójka rozwiązała kontrakty za porozumieniem stron i szuka pracodawców. 

Klub zmienił też Paweł Ewertowski. 20-latek trafił do trzecioligowego GKS-u Wikielec. 

Jedynym nowym nabytkiem jest 19-letni Cyprian Maciejewski. W poprzednim sezonie występował w Concordii Elbląg (14 meczów). 

***

Duże zmiany kadrowe w Olimpii Elbląg. Do pierwszoligowej Resovii przenieśli się Przemysław Brychlik (25 meczów, cztery bramki), Cezary Demianiuk (26 spotkań, cztery gole) oraz Michał Kuczałek (25 pojedynków, sześć trafień). Do czwartoligowego Gromu Nowy Staw trafił Kacper Ziewiec. 

Nowym zawodnikiem został Orest Tkaczuk. 22-letni ukraiński napastnik był w kadrze Jagiellonii Białystok, ale nie zagrał w żadnym spotkaniu. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia. 

Na rok umowę podpisał Wojciech Zyska, który do Elbląga trafił z Sokoła Ostróda. Rozegrał tam jesienią siedem meczów. 

***

Solidnego wzmocnienia dokonał Motor Lublin. Beniaminek pozyskał Daniela Świderskiego z pierwszoligowej Resovii. W poprzednim sezonie w 19 meczach zdobył dziewięć bramek.

Ze Znicza Pruszków do Motoru trafił Paweł Moskwik. 28-latek w minionej kampanii rozegrał 32 mecze i strzelił osiem goli. 

Lublinianie podpisali też umowę z 18-letnim bramkarzem, Michałem Lachem, który grał ostatnio w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska. 

Nowym trenerem przygotowania motorycznego został Szymon Gieroba, który ostatnio pracował w Sandecji Nowy Sącz. 

***

Do GKS-u Katowice trafił zaciąg z Elany Toruń (Dominik Kościelniak, Filip Kozłowski) i Krystian Sanocki z Błękitnych Stargard. Wszyscy podpisali dwuletnie umowy. 

Z GKS-u odchodzi Andrzej Bledzewski. Kontrakt trenera bramkarzy nie został przedłużony. 

Nie przedłużono też umowy z Jakubem Habustą. Klub zrezygnował też z wypożyczonego Łukasza Konefała, który wrócił do Stali Stalowa Wola. Młody bramkarz nie rozegrał żadnego ligowego spotkania. 

Katowiczanie wykupili natomiast Szymona Kiebzaka z Cracovii. 23-latek podpisał dwuletni kontrakt (w ostatnim sezonie rozegrał 32 mecze i strzelił cztery gole). 

***

Do Pogoni Siedlce trafił Krystian Miś. 24-letni obrońca przeniósł się z trzecioligowego Piasta Żmigród. 

Ekipę Pogoni opuścił Mateusz Kluzek, który przeniósł się do trzecioligowej Ślęzy Wrocław. 23-latek w minionej kampanii rozegrał dziewięć meczów. 

Po wypożyczeniu do ŁKS-u Łódź wrócił Jakub Romanowicz. W minionym sezonie rozegrał 16 spotkań. 

***

Bytovia Bytów ogłosiła pozyskanie Kuby Lizakowskiego. 18-latek w minionym sezonie grał w czwartoligowych rezerwach Lechii Gdańsk. 

Zespół opuścił Adrian Liberacki, który trafił do trzecioligowego Bałtyki Gdynia. W sezonie 2019/2020 zanotował 25 spotkań, w których strzelił dwie bramki. Zakończyły się też wypożyczenia Adriana Piekarskiego (Wigry Suwałki) oraz Konrada Syldatka (Anioły Garczegorze). 

O rok kontrakt przedłużył natomiast Maciej Błaszkowski. W minionej kampanii rozegrał cztery mecze. 

***

Skra Częstochowa ma nowego trenera. Został nim Marek Gołębiewski, który ostatnio pracował w czwartoligowym Dolcanie Ząbki. 

Zespół opuścił natomiast Daniel Rumin, który przeniósł się do pierwszoligowego GKS-u 1962 Jastrzębie. Wiosną, w 13 meczach, zdobył sześć goli. Do Sokoła Ostróda trafili Konrad Andrzejczak, Dawid Wolny i Kamil Zalewski, skończyło się wypożyczenie Michała Kiecy z Zagłębia Sosnowiec, a Oktawian Obuchowski szuka klubu. 

W kadrze na rundę jesienną znaleźli się Bartosz Bąk (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Wiktor Norberciak (Zagłębie II Sosnowiec) oraz Daniel Błędowski, Marcel Nurek i Jakub Załucki (juniorzy Skry). 

Nowe kontrakty podpisali Mateusz Kos, Lucjan Zieliński, Krzysztof Napora, Rafał Brusiło, Mariusz Holik, Dawid Niedbała i Piotr Nocoń. 

*** 

Odejścia odnotowano też w Stali Rzeszów. Do Wisły Kraków – po okresie wypożyczenia – wraca Patryk Plewka (22 mecze, dwie bramki), a nowego klubu szuka Łukasz Mozler (22 spotkania, trzy gole). 

***

KKS 1925 Kalisz wypożyczył z Arki Gdynia Jakuba Chojnowskiego. 17-latek będzie zawodnikiem tego klubu przez najbliższy sezon. 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się