Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Paweł Jaskółka - Press Focus

ESA: Forsell w Stali. Rivaldinho blisko Cracovii. Simić i Mraz wylądują w Zagłębiu? Kostewycz w styczniu przejdzie do Dynama

Autor: zebrał Paweł Łopienski
2020-08-11 01:12:07

Poniedziałek przyniósł nam mnóstwo transferowych doniesień oraz konkretów, jakim z pewnością jest podpisanie kontraktu przez Petteriego Forsella ze Stalą Mielec. Marko Malenica został wypożyczony do Lecha, z którego w styczniu odejdzie Wołodymyr Kostewycz. Po więcej zapraszamy poniżej.

Petteri Forsell został piłkarzem Stali Mielec. 29-letni fiński pomocnik związał się z klubem kontraktem do końca sezonu.

***

Marko Malenica został wypożyczony na rok z NK Osijek do Lecha Poznań. Lech posiada prawo pierwokupu 26-letniego chorwackiego bramkarza.

***

Mateusz Wyjadłowski został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 20-letni pomocnik występujący poprzednio w Garbarni związał się z klubem trzyletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

***

Wołodymyr Kostewycz podpisał trzyletni kontrakt z ukraińskim Dynamem Kijów. Umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia, gdy wygaśnie kontrakt Ukraińca z Lechem Poznań.

***

Jak możemy przeczytać poniżej, Rivaldinho z Viitorula Konstanca blisko Cracovii

***

Pogoń Szczecin jest zainteresowana snajperem z Izraela – Dor Jarem. 25-letni napastnik jest do wzięcia za darmo, pod warunkiem, że jego obecny klub, Bnei Yehuda, zarobi 30 procent od następnego transferu piłkarza.

***

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk na portalu meczyki.pl, Lorenco Simić ma zostać nowym piłkarzem Zagłębia. 24-latek jest już na testach medycznych w klubie z Lubina.

 

 

***

Do Zagłębia trafić może również Samuel Mraz z FC Empoli.

***

Jak poinformował Paweł Hanejko na portalu transfery.info, Marcin Wasilewski rozmawia ze Stalą Mielec w sprawie ewentualnego transferu.

 

 

***

Jak poinformował na Twitterze Janekx89, Patryk Tuszyński najprawdopodobniej zostanie nowym piłkarzem Wisły Płock.

***

Jak poinformował Daniel Trzepacz, Michalis Manias w weekend opuścił zgrupowanie Pogoni Szczecin w Opalenicy i jest bliski zmiany pracodawcy. Napastnik otrzymał od Pogoni zgodę na wyjazd i negocjacje z Volos NPC.

***

Piotr Wołosik napisał w poniedziałek na Twitterze, że Kamil Grosicki jest łączony z Legią. Jak dowiedział się Mateusz Skwierawski z portalu WP Sportowe Fakty, na finiszu poprzedniego sezonu klub podjął próbę sprowadzenia skrzydłowego. Piłkarz brał to nawet pod uwagę, ale awans do Premier League wszystko zmienił. Legia była jednak konkretna i przedstawiła zawodnikowi atrakcyjną propozycję finansową, dzięki której zostałby najlepiej opłacanym graczem w zespole mistrza Polski.

***

Wisła Płock poinformowała późnym wieczorem, że nowym kapitanem „Nafciarzy” został Alan Uryga.

***

Jak poinformował Przegląd Sportowy, Zagłębie Lubin otrzymało część należnych pieniędzy od Genoi za transfer Filipa Jagiełły. Na konto klubu wpłynęło 800 tys. euro. Do zapłaty wciąż pozostało 700 tys. euro oraz odsetki.

***

Wisła Płock zgłosiła do rozgrywek PKO Ekstraklasy wracających z wypożyczeń 19-letniego napastnika Adriana Szczutowskiego, 20-letniego bramkarza Bartłomieja Gradeckiego, 24-letniego bramkarza Jakuba Wrąbla i 19-letniego litewskiego pomocnika Titasa Milašiusa.

Źródło: 90minut.pl

***

16-letni bramkarz Bartłomiej Maliszewski został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok.

Źródło: 90minut.pl

***

Rada nadzorcza Ekstraklasy zatwierdziła budżet na sezon 2020/21. Do podziału pomiędzy 16 klubami PKO Ekstraklasy będzie 225 mln złotych. Ekstraklasa dofinansuje testy na obecność koronawirusa i przekaże klubom 1,6 mln złotych (po 100 tys. zł na klub). Zarząd Ekstraklasy uzyskał również zgodę akcjonariuszy na finalizowanie porozumienia z nadawcami dotyczącego praw mediowych.

Środki zostaną rozdzielone pomiędzy kluby według następujących zasad:

- 44% - kwota stała rozdzielona równo pomiędzy wszystkie kluby (z czego 12 mln zł zostanie przekazane na szkolenie młodzieży)

- 20% - za miejsce w rankingu historycznym

- 18% - za zajęte miejsce w tabeli na koniec sezonu

- 14% - dla czterech drużyn występujących w rozgrywkach UEFA

- 2,5% - Pro Junior System

- 1% - dodatkowe środki dla spadkowicza oraz dofinansowanie testów na obecność koronawirusa

- 0,5% - opłata solidarnościowa

***

Internetowa spółka handlowa Plus500 została nowym sponsorem Legii Warszawa. Umowa została podpisana na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

***

Paweł Tomczyk został nowym dyrektorem sportowym Rakowa. Dotychczas pełnił on funkcję kierownika skautingu.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się