Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: bytoviabytow.pl

Raport II liga: Czyżniewski w Bytovii, Tarachulski na dłużej w Pogoni. Głowacki podpisał pięcioletni (!) kontrakt ze Stalą

Autor: Łukasz Kościelniak
2020-09-03 21:00:44

Ostatnie dni przyniosły kolejne zmiany kadrowe w klubach drugiej ligi. Do Bytovii Bytów dołączył doświadczony bramkarz, Maciej Czyżniewski, doszło też do wymiany zawodników na linii Górnik Polkowice – KGHM Zagłębie II Lubin. Długofalowy projekt szykuje Stal Rzeszów – podkarpacka ekipa przedłużyła kontrakt z dwoma zawodnikami na odpowiednio pięć i cztery lata. To bez wątpienia spory ewenement, zwłaszcza na drugoligowym szczeblu.

Bytovia Bytów pozyskała nowego piłkarza. To doświadczony bramkarz, Maciej Czyżniewski. 35-latek grał ostatnio w… czwartoligowym greckim PS I Sparti. 

 

 

***

Do trzecioligowych rezerw KGHM Zagłebia Lubin trafił Wojciech Galas. 25-latek w poprzednim sezonie rozegrał pięć spotkań w Górniku Polkowice. 

 

 

W drugą stronę – na zasadzie wypożyczenia – powędrował Adam Borkowski. 20-letni defensor grał w trzecioligowym rezerwach. 

 

 

***

Pogoń Szczecin wypożyczyła do Błękitnych Stargard, Błażeja Starzyckiego. Przez ostatni rok nie zanotował żadnego meczu w pierwszym zespole. 

***

Kolejny transfer ogłosiła Chojniczanka Chojnice. Spadkowicz z pierwszej ligi pozyskał Mateusza Cegiełkę z Lechii Gdańsk. 18-latek podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia.

 

 

***

Sokół Ostróda wypożyczył Kacpra Derenia z trzecioligowego KSZO 1929 Ostrowiec Świetorzyski. 18-letni defensor przez ostatni rok wystąpił w sześciu pojedynkach. 

***

Stal Rzeszów przedłużyła umowy z dwoma zawodnikami. Kontrakt na pięć lat (!) podpisał Piotr Głowacki (w ubiegłym sezonie 30 meczów), Czteroletnią umową związał się natomiast Damian Michalik (w poprzedniej kampanii 22 spotkania, sześć bramek). 

 

 

 

 

***

Władze Pogoni Siedlce postanowiły, że przez najbliższe trzy sezony za wyniki nadal będzie odpowiadał Bartosz Tarachulski. 45-latek prowadzi klub z województwa mazowieckiego od grudnia 2019 roku. 

***

Czas na Garbarnię Kraków. Do zespołu ze stolicy Małopolski dołączył Szymon Gołąb, który ostatnio grał w rezerwach Śląska Wrocław. 

Do trzecioligowej Jutrzenki Giebułtów trafił Hubert Świerczyński. 19-latek nie rozegrał w krakowskim klubie żadnego spotkania. 

Nowym członkiem zarządu Garbarnii został Szczepan Buryło. 

 

 

***

Wigry Suwałki zgłosiły do gry 15-letniego bramkarza, Karola Kapuścińskiego. Wcześniej występował w juniorach suwalskiego klubu. 

***

Poważnego urazu doznał Michał Bednarski. 20-letni pomocnik przeszedł w środę zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego, tym samym wypadnie z gry na kilka miesięcy. Przez ostatni rok zaliczył 12 występów w Olimpii Elbląg. 

***

W najbliższy weekend rozegrane zostaną mecze drugiej kolejki drugiej ligi. Jak wygląda terminarz i obsada sędziowska?

Piątek, 4 września:

18:00 Znicz Pruszków – Bytovia Bytów (Damian Gawęcki, Kielce)

Sobota, 5 września:

12:00 Lech II Poznań – Hutnik Kraków (Łukasz Ostrowski, Szczecin)

13:00 Błękitni Stargard – Wigry Suwałki (Filip Kaliszewski, Gdańsk)

15:00 Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów (Konrad Gąsiorowski, Biała Podlaska)

16:30 Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice (Mateusz Jenda, Warszawa, transmisja w TVP Sport)

17:00 Olimpia Elbląg – Motor Lublin (Piotr Idzik, Poznań)

17:00 Skra Częstochowa – KKS 1925 Kalisz (Jacek Lis, Katowice)

17:00 Garbarnia Kraków – Śląsk II Wrocław (Rafał Rokosz, Katowice)

18:00 Górnik Polkowice – Sokół Ostróda (Marcin Kochanek, Opole)


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się