Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: mkppogonsiedlce.pl

Raport II liga: Baidoo i Górski w Pogoni, Dampc w Sokole. Niespotykany manewr taktyczny w Wigrach Suwałki

Autor: Łukasz Kościelniak
2020-09-10 19:00:33

Minione dni w drugoligowych klubach to przede wszystkim okres uzupełniania kadr przed dalszą częścią sezonu. Do Pogoni Siedlce trafili między innymi Ishmael Baidoo czy Maciej Górski, do Sokoła Ostróda wypożyczono natomiast Macieja Dampca z ŁKS-u Łódź. Druga liga ma również walor edukacyjny, o czym świadczy dość niecodzienny manewr taktyczny z bramkarzem Wigier Suwałki. Szczegóły w raporcie!

W trakcie ostatnich dni kilku nowych zawodników pozyskała Pogoń Siedlce. Na papierze najciekawiej wygląda Ishmael Baidoo, który został wypożyczony na rok z Górnika Zabrze. 

 

 

Dwuletnią umowę podpisał Maciej Górski. 30-letni napastnik występował ostatnio w pierwszoligowym Radomiaku Radom. 

Z Odry Opole przyszedł Franciszek Wróblewski. 19-latek związał się dwuletnim kontraktem. 

Do kadry włączono też Krystiana Mikołajewskiego. 19-letni pomocnik w poprzednim sezonie grał w juniorach Tranmere Rovers. 

***

Tempa nie zwalnia Chojniczanka Chojnice. Spadkowicz z pierwszej ligi pozyskał Szymona Lewandowskiego z Olimpii Grudziądz. Jego umowa będzie obowiązywać przez najbliższe dwa sezony, ale zawiera opcję przedłużenia. 

 

 

***

Solidne wzmocnienie Sokoła Ostróda. Beniaminek wypożyczył do końca roku Macieja Dampca z pierwszoligowego ŁKS-u Łódź. W umowie jest zapis, dzięki któremu wypożyczenie może zostać przedłużona na rundę wiosenną. 

 

 

***

Skra Częstochowa wypożyczyła z Zagłębia Sosnowiec Wojciecha Słomkę. 21-letni pomocnik w poprzednim sezonie wystąpił w 17 spotkaniach. 

 

 

***

23-letni Słowak, Lukas Hrnciar został nowym graczem Znicza Pruszków. Ostatnio reprezentował barwy Elany Toruń. 

***

Ponownie do Garbarni Kraków wypożyczono Mateusza Dudę z Wisły Kraków. Z krakowskim klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia podpisał Dawid Malik (ostatnio bez klubu), do kadry włączono też Szymona Pająka (rezerwy Cracovii). 

 

 

***

Nikodem Sujecki został wypożyczony z Pogoni Szczecin do Olimpii Grudziądz. Drugoligowiec zapewnił sobie prawo pierwokupu. 

 

 

***

Kolejnym zawodnikiem Stali Rzeszów, który przedłużył kontrakt jest Sławomir Szeliga. Doświadczony pomocnik podpisał roczną umowę. 

Z pierwszego zespołu odchodzi natomiast Dariusz Jarecki (w poprzednim sezonie 20 spotkań). 39-latek będzie grał w rezerwach oraz będzie pracował w departamencie szkolenia i skautingu. 

***

Do 30 czerwca 2023 roku zawodnikiem Hutnika Kraków pozostanie Filip Handzlik. 20-latek w tym sezonie jeszcze nie pojawił się na ligowych boiskach. 

 

 

***

Motor Lublin opuściło dwóch graczy. Maciej Kraśniewski przeniósł się do trzecioligowego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a Nazar Melnyczuk związał się z występującym w ukraińskiej ekstraklasie, MFK Mikołajów. 

***

Do trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki przeniósł się Marcin Gawron. 24-latek był ostatnio graczem Błękitnych Stargard.

***

Dość niespodziewany kierunek objął Damian Poliński. Były piłkarz KKS-u 1925 Kalisz trafił do czwartoligowych rezerw Olimpii Elbląg. W ostatnim sezonie rozegrał sześć spotkań. 

 

 

***

Znamy już terminarz i obsadę sędziowską 3. kolejki II ligi. 

Piątek, 11 września:

17:00 Wigry Suwałki – Skra Częstochowa (Mariusz Korpalski, Toruń)

Sobota, 12 września:

15:00 Stal Rzeszów – Olimpia Grudziądz (Dawid Bukowczan, Żywiec)

17:00 Chojniczanka Chojnice – Znicz Pruszków (Szymon Lizak, Poznań)

18:00 KKS 1925 Kalisz – Garbarnia Kraków (Marcin Bielawski, Katowice)

18:00 Motor Lublin – Błękitni Stargard (Robert Marciniak, Kraków)

18:00 Bytovia Bytów – Olimpia Elbląg (Ewa Augustyn, Gdańsk)

18:00 Sokół Ostróda – Pogoń Siedlce (Piotr Urban, Warszawa)

Niedziela, 13 września:

13:00 Górnik Polkowice – Hutnik Kraków (Sebastian Tarnowski, Wrocław)

19:00 GKS Katowice – Lech II Poznań (Paweł Kukla, Kraków)

***

Na koniec ciekawostka w stylu „druga liga bawi, druga liga uczy”. W trakcie meczu Błękitni Stargard – Wigry Suwałki, gospodarze mieli rzut wolny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w murze zespołu gości ustawił się… Hieronim Zoch, bramkarz Wigier. Rozwiązanie okazało się skuteczne, bo bramka nie padła, choć jesteśmy ciekawi czy to jednorazowy eksperyment, czy też rozwiązanie na stałe. 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się