Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Krzysztof Porebski / PressFocus

ESA: Praszelik w izolacji. Pawłowski miał trzy oferty z Polski. Vuković: Górnik nas niczym nie zaskoczył

Autor: zebrał Maciej Golec
2020-09-20 00:00:27

Sobota, więc jeśli chodzi o Ekstraklasę, przeważały mecze. Co nie znaczy, że nie znaleźliśmy dla was ciekawych newsów, wręcz przeciwnie. "Przegląd Sportowy" informuje, że Mateusz Praszelik jest w izolacji, przez co najprawdopodobniej nie zagra z Legią za tydzień. Poza tym, Zagłębie Lubin szykuje transfer młodzieżowca z Legii, a Karbownik nadal czeka na rozwój sytuacji. W tym ostatnim temacie informacje są w pewnych kwestiach rozbieżne.

Serial pt. „Karbownik w Napoli” trwa w najlepsze. Tym razem „La Gazzetta dello Sport” informuje, że Piotr Zieliński pogratulował rodakowi wyboru nowego klubu, a sam Karbownik czeka tylko na podpisanie umowy. Kluby są dogadane, do transakcji ma dojść już w tym okienku, ale warunkiem ma być sprzedanie przez Napoli Faouziego Ghoulama. 

Można było połączyć kropki, gdy Karbownika brakowało w kadrze na mecz z Górnikiem. Jednak Tomasz Włodarczyk donosi, że nieobecność jest podyktowana nie transferem, a kilkoma dniami wolnego, które Aleksander Vuković dał młodemu zawodnikowi.

Co z transferem? Włodarczyk informuje, że ze strony Włochów brakuje konkretów, a odzywają się też inne kluby. No więc czekamy, jak się sytuacja wyklaruje.

 

 

Z kolei Piotr Koźmiński z Super Expressu pisze, że piłkarz Legii jest oszczędzany przed kolejnymi, ważnymi meczami.

„Klub zdaje sobie sprawę, że przed drużyną ważne mecze, a piłkarz warszawiaków w ostatnich tygodniach był dość mocno eksploatowany. Dziś ma więc odpocząć, a Legia - z szeroką kadrą - chce zobaczyć jak to będzie bez niego”.

 

 

***

Według Szymona Janczyka z Weszło, 19-letni Łukasz Łakomy ma niebawem zostać zawodnikiem Zagłębia Lubin. Pomocnik ma jeszcze obowiązującą do końca roku umowę z Legią Warszawa, ale jako że jest to mniej niż pół roku, zawodnik mógł podpisać nowy kontrakt. Żeby mistrzowie zarobili cokolwiek na tym transferze, musieliby dogadać się z Miedziowymi w tym okienku, w innym razie Łakomy na wiosnę zostanie w Warszawie.

 

 

***

„Przegląd Sportowy” potwierdził informacje, że Mateusz Praszelik jest objęty izolacją w związku z obecnością koronawirusa w Śląsku Wrocław. Dlatego też nie zagrał w dzisiejszym spotkaniu w Szczecinie. 

„W pierwszych podawanych już w czwartek nieoficjalnych informacjach nazwisko Praszelika nie padało w gronie zawodników, którzy nie będą mogli trenować z resztą drużyny. Wiadomość, że również on objęty jest izolacją podała „Gazeta Wrocławska”. Udało nam się ją potwierdzić – Praszelik będzie musiał przebywać w separacji przez dziesięć dni, co sprawia, że zapewne nie będzie mógł zagrać także w spotkaniu następnej z Legią Warszawa (27 września przy Łazienkowskiej)”.

***

Damjan Bohar i Saša Živec z Zagłębia Lubin otrzymali powołania do szerokiej kadry reprezentacji Słowenii na październikowe mecze Ligi Narodów z Kosowem i Mołdawią oraz towarzyskie spotkanie z San Marino. Zostaną one rozegrane w dniach 7-14 października.

Źródło: 90minut.pl

***

Piłkarze Wisły Kraków dostali dwa dni urlopu po przegranym meczu z Wisłą Płock 0:3.

 

 ***

Po tym, jak Górnik rozwalcował Legię w Warszawie, Aleksandar Vuković postanowił zabrać głos w dość kontrowersyjny sposób. Musimy przyznać, że to szalenie śmiała teza zważywszy na wynik i przebieg spotkania.

 

 

***

Bartłomiej Pawłowski udzielił wywiadu dla portalu Futbolnews, w którym zdradził między innymi, że po odejściu z Turcji miał jeszcze dwie oferty z Polski. Poniżej fragment:

Można jednak powiedzieć, że dzięki twoim zmianom, kibice byłych klubów podchodzą bardziej neutralnie, jeśli zasilisz zespół ich rywali. Na przykład kibice Zagłębia Lubin po twoim transferze do Śląska nie reagowali emocjonalnie w mediach społecznościowym. Wielu z nich wręcz zaakceptowało taki ruch.

W Zagłębiu dałem z siebie wszystko. Może zdarzały się mecze słabe albo przeciętne – jak to w sporcie bywa. Zawsze jednak byłem zaangażowany w grę i chciałem pokazać, że szanuję miejsce, w którym aktualnie pracuję. Spędziłem dwa lata w Zagłębiu, myślę że wykorzystałem dobrze ten czas, a klub potem zarobił na mnie tyle, ile chciał zarobić.

Wydaje mi się, że zakończyłem swoją pracę w Zagłębiu profesjonalnie. Uścisnąłem ze wszystkimi dłoń, podziękowałem za ten czas, który mogłem tam spędzić. Teraz przede mną jednak nowy etap – jestem piłkarzem Śląska i będę robić wszystko, żeby Śląsk wygrywał teraz każde spotkanie.

Przed twoim transferem do Wrocławia mówiło się też o ofertach z innych klubów. Były konkrety czy tylko plotki?

Było kilka ofert – dwie z Polski, poza tym miałem telefon z drugiej ligi hiszpańskiej, a także z Holandii. Zdecydowałem się jednak na Śląsk – klub przedstawił mi swój projekt, zobaczyłem że chce iść w górę pod każdym względem. Dlatego przyjąłem propozycję i cieszę się, że mogę być częścią tego projektu.

Więcej TUTAJ 

***

Na portalu Weszło pojawił się wywiad z Dariuszem Sztylką, dyrektorem sportowym Śląska Wrocław. Głównym tematem były rzecz jasna ruchy transferowe, które najprawdopodobniej w tym okienku już się nie wydarzą, ale pojawiły się też kwestie wychowanków i sytuacji z Erikiem Exposito. Poniżej fragment:

Odejście Łabojki to duży problem?

To dla nas duży problem, oczywiście, że tak. Kuba wyrósł na czołową postać naszego zespołu. Z jednej strony się cieszę, bo to dla Kuby świetna sprawa, ale od nas będzie to wymagało dużej analizy i podjęcia mądrych decyzji. Do zdrowia wrócił Krzysztof Mączyński, ale to kwestia 1-1,5 tygodnia. Jest Pałaszewski, Szpakowski i musimy podjąć decyzję, co dalej.

Poza tym ewentualnym ruchem za Łabojkę i przy braku kolejnych odejść, okienko dla Śląska jest zamknięte?

Kadra jest dość szeroka i wyrównana. Trener ma rywalizację na każdej pozycji, one są podwojone. Na ten moment uznajemy okienko za zamknięte. Ale nadal mamy oczy szeroko otwarte.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się