Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: fot. MicoCup

Prawie pół ekstraklasy w Brzegu Dolnym. Młodzieżowy MicoCup wraca do gry!

Autor: Artykuł Sponsorowany
2020-09-24 20:10:53

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (26-27 września) na stadionie w Brzegu Dolnym zostaną rozegrane mecze czwartej edycji młodzieżowego turnieju piłkarskiego MicoCup. Impreza jest silnie obsadzona. Swoje drużyny wystawi aż sześć klubów, które mają seniorskie drużyny w ekstraklasie. W tym akademie zaliczane do absolutnej krajowej czołówki.

W tegorocznym turnieju, rozgrywanym w całości w kategorii wiekowej U-13, wystartują: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Miedź Legnica, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Ślęza Wrocław, Zagłębie Lubin, Akademia Piłkarska Piotra Reissa oraz gospodarze – Akademia Piłkarska Brzeg Dolny.

Ambasadorem MicoCup jest broniący dziś w silnej japońskiej J-League Jakub Słowik, którego kariera może być inspiracją dla adeptów futbolu. Jeszcze jako młodzieżowiec był uznawany za zbyt niskiego, by być dobrym bramkarzem. Latami pracował także nad mentalnością. Dziś, dzięki dobrej marce, wypracowanej szczególnie w Śląsku Wrocław, z powodzeniem broni w klubie Vegalta Sendai z Kraju Kwitnącej Wiśni. – Jestem ambasadorem tej imprezy od jej pierwszej edycji. Obserwowanie jak ten turniej się rozwija to duża przyjemność. 18-latkowie przed wejściem w seniorską piłkę mają ogólnopolskie rozgrywki w postaci Centralnej Ligi Juniorów. Dla aż tak młodych chłopaków takiej ligi nie ma – analizuje Jakub Słowik. – Stąd możliwość sprawdzenia się w takim turnieju jak MicoCup, gdzie co roku przyjeżdżają naprawdę najlepsze akademie w Polsce, jest bardzo wartościowa. Nawet jeśli nie wszyscy spośród tych chłopców zaistnieją w seniorskim futbolu, sport nauczy ich wartości przydatnych w życiu – dodaje 29-letni bramkarz.

Tegoroczną edycję wspierają̨ także dwaj gracze urodzeni w Brzegu Dolnym: Kornel Osyra z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dawid Abramowicz z Wisły Kraków. – Ich kariery dowodzą, że droga na najwyższy szczebel rozgrywek może prowadzić przez Brzeg Dolny. Mamy nadzieję, że kolejne talenty, biorące udział w naszym turnieju, wybiją się równie wysoko – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym imprezy. – Ze względu na system „każdy z każdym” i mocną obsadę, nasze rozgrywki nazywamy małą ekstraklasą – dodaje Robert Woźniak.

Kornel Osyra to obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski U19. – Turnieje takie jak MicoCup to wspaniała okazja do zdobywania cennego doświadczenia i ogrywania się na początkowym etapie kariery. To ważne dla rozwoju każdego talentu. Udział w takich rozgrywkach może zaprocentować w przyszłości – twierdzi.

Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Kolejowej 1. Każde spotkanie będzie trwało 25 minut. Drużyny będą składały się z bramkarza i ośmiu graczy z pola. Poza rywalizacją drużynową, przyznane zostaną także nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i najlepszego bramkarza. W ubiegłorocznej edycji wygrała Legia Warszawa, która wyprzedziła Jagiellonię i AP Brzeg Dolny.

MicoCup 2020 jest organizowany z udziałem kibiców – z zachowaniem wszystkich wymaganych i niezbędnych środków ostrożności. Przed wizytą na stadionie warto zapoznać się z zasadami DOSTĘPNYMI TUTAJ.

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się