Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Patryk Zajega

Stolarczyk przejmie kadrę po Michniewiczu. Ivanov nie dla Jagiellonii. Sobieraj: Kołakowski mówił, że mnie zniszczy

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2020-10-14 00:53:42

Z dzisiejszego przeglądu newsów dowiecie się: kto przejmie kadrę U-21, dlaczego Ivanov nie przejdzie do Jagiellonii; kto wszedł w skład nowej rady nadzorczej Ekstraklasy, o co ostro pokłócił się Sobieraj z Kołakowskim, a Milik wyjaśni wam powody transferowego zamieszania wokół niego. Zapraszamy!

REPREZENTACJA

Nie Jacek Magierę, a Maciej Stolarczyk ma zostać nowym trenerem reprezentacji U-21.

„Federacja zdecyduje się najprawdopodobniej na ten wariant, bo dobrze zna szkoleniowca, z którym współpracuje od lat. Woli czerpać ze swoich zasobów. Ludzi, którzy dobrze wiedzą, w jaki sposób działa związek. Co ciekawe, do pracy w roli selekcjonera U-21 proponowany był Maciej Skorża, który ma ochotę wrócić do pracy w Polsce, a ostatnie lata na ławce trenerskiej spędził w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.”

 

 

***

„Arkadiusz Milik: Trochę pocierpię, ale wytrzymam (wywiad)”

„Włoscy dziennikarze lubią nadać prostym sprawom trochę dramaturgii. Oni żyją piłką, oddychają nią, wszyscy o niej dyskutują. W telewizji, na łamach gazet, portali, blogów. Każdy może powiedzieć, co chce, ale nie wszystkie informacje są prawdziwe. Przyznam szczerze, że odkąd wybuchła "saga z Milikiem", mało było faktów.

W pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że między panem a klubem trwa wojna.
Z mojej strony na pewno nie ma takiego podejścia. Rozumiem, że kibice mogli "zwariować", gdy codziennie pojawiały się na mój temat kolejne szokujące wieści. Taki jest ten biznes, rozumiem to. Czasem cierpi na tym piłkarz, ale mam nadzieję, że po tym wywiadzie kibice zrozumieją moją perspektywę i całą sytuację. Zapewniam, że z mojej strony nigdy nie zabrakło szacunku do klubu.

Może klub się na panu mści za chęć odejścia?
Od początku byłem nastawiony pokojowo, żeby rozstać się w zgodzie. Nie robiłem nikomu pod górkę. Nie można winić zawodnika, że nie odszedł, skoro nie był temu winny. Napoli nie porozumiało się z drużynami, do których ja chciałem pójść. Myślę, że żaden piłkarz nie doprowadziłby celowo do sytuacji, w której miałby spędzić kilka miesięcy na trybunach. Nie jest to dla mnie miła wiadomość.

Może to sprawa honorowa dla prezesa Aurelio De Laurentiisa?
Zawsze mieliśmy dobre, normalne relacje. Prezes ma swój rozum. Nie sądzę, by sugerował się tym, co pojawia się w mediach.

Nie został pan zgłoszony do rozgrywek Serie A i Ligi Europy. Zabolało?
Dowiedziałem się o tym z mediów.”

Więcej TUTAJ

***

EKSTRAKLASA

Bułgarskie media łączyły ostatnio Stanislava Ivanova z Jagiellonią, ale ponoć nie ma takiego tematu.

 

 

***

Kluby Ekstraklasy wybrały radę nadzorczą.

„W jej skład weszli przedstawiciele klubów, które zajęły pierwsze cztery miejsca w tabeli na koniec ubiegłego sezonu: Dariusz Mioduski z Legii Warszawa, Karol Klimczak z Lecha Poznań, Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk oraz Cezary Kulesza z Jagiellonii Białystok i Wojciech Cygan z Rakowa Częstochowa jako przedstawiciele pozostałych klubów, a także Marek Koźmiński z ramienia PZPN. Obradujące Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ekstraklasy przyjęło też sprawozdanie za ubiegły rok obrotowy, a także udzieliło absolutorium członkom zarządu i dotychczasowej Radzie Nadzorczej.”

 

 

***

Michał Koj doznał bardzo groźnej kontuzji.

„Michał zderzył się głową z jednym z kolegów z drużyny. W efekcie 27 – letni obrońca doznał kontuzji złamania nosa. Koj jest już po operacji oraz dodatkowych badaniach, które na szczęście wykluczyły inne obrażenia.  Na chwilę obecną trudno stwierdzić ile może potrwać przerwa w grze nieustępliwego defensora, ani czy (i ewentualnie kiedy) będzie on w stanie wrócić na boisko w specjalnej masce ochronnej. Odpowiedzi na te pytania poznamy z pewnością w przeciągu kilku dni. Nie należy jednak spodziewać się powrotu Michała podczas najbliższego meczu z Rakowem. Przy tego rodzaju urazach zalecana jest ostrożność i tak z pewnością będzie w przypadku Koja.”

Źródło: Górnik Zabrze

***

Na zgrupowaniu reprezentacji Rumunii Sergiu Hanca doznał kontuzji mięśniowej.

 

 

***

PIERWSZA LIGA

Kto zostanie nowym prezesem Sandecji? Głównym faworytem zdaje się być Paweł Cieślicki.

„Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Paweł Cieślicki niekoniecznie może objąć funkcję prezesa Sandecji Nowy Sącz, jak było to zapowiadane wcześniej. Powodem takiego stanu rzeczy miałyby być różnice w poglądach na temat funkcjonowania klubu z Kilińskiego, między nim a władzami miasta czy Radą Nadzorczą nowosądeckiego pierwszoligowca. Dziś udało nam się dodzwonić do Cieślickiego. Odpowiedział krótko. - Mogę powiedzieć tyle, że jesteśmy w trakcie rozmów. Będę prezesem od tego 1 listopada. Dziękuję, do widzenia – szybko rozłączył się. Paweł Cieślicki w przeszłości był dyrektorem Sandecji. W klubie pracował m.in. wtedy, gdy ten awansował do ekstraklasy. Zdania na temat jego kandydatury, wśród kibiców, są mocno podzielone.”

Źródło: Dziennik Polski

***

„Krzysztof Sobieraj: Spotkania z właścicielami Arki były sztuczne i nieprawdziwe. Zachowałem się z klasą, Kołakowski nie”

„Sobieraj trenerem Arki został w marcu 2020 roku, w przeddzień wybuchu pandemii. W Polsce właśnie zawieszano rozgrywki ligowe, dlatego z napięciem wyczekiwał restartu. Ten nastąpił 29 maja, jednak bez Sobieraja, któremu podziękowano dwa tygodnie wcześniej. - Raz dostałem kopniaka, drugi raz dostałem kopniaka i uznałem że niestety w biznesie nie ma sentymentów. Dziś wiem że spotkania z Arką były sztuczne. Rozstałem się z klubem z klasą i tylko ja to zrobiłem. Podałem sobie rękę z Jarosławem Kołakowskim. Chciałem być elegancki i szczery, a teraz się dowiaduję, że on nieładnie się o mnie wypowiada. Powiedział, że za to, że wziąłem do KP Starogard obrońcę Marcina Warcholaka, to on mnie zniszczy, że nie zrobię żadnych kursów - twierdzi Sobieraj. - Nie lubię jak mnie ktoś straszy. Myślę, że jeszcze sobie z panem Jarosławem w drogę wejdziemy, niekoniecznie sądową.”

Więcej TUTAJ

***

„Korona Kielce nie wzmocni już składu”

„Kielecki klub nie może sobie pozwolić na kolejne wydatki ze względu na wciąż niedokończoną kwestię spraw włascicielskich.  - Ludzie pytają nas o wzmocnienia, transfery. Do momentu zamknięcia tematów właścicielskich, mogliśmy zrobić to, co mogliśmy. To jest na tę chwilę wszystko. Musimy czekać na dalsze rozwiązania - powiedział trener Maciej Bartoszek. 72% akcji klubu cały czas należy do niemieckiej spółki Korona Invest GmbH.”

Źródło: Cksport.pl

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się