Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

Grosicki na finiszu w Nottingham? Nowy kontrakt Kubickiego. Cabrera oficjalnie w Płocku. Przybyłko: Zapracowałem na powołanie

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-10-17 00:44:13

Przed na ligowy weekend, ale w piątek wyjątkowo nie mieliśmy meczów Ekstraklasy. Zdecydowanie najgłośniej było jednak za sprawą Kamila Grosickiego, który na finiszu okna transferowego w Anglii prawdopodobnie zamienił klub na Nottingham Forest. Potwierdzenie powinno być w sobotę. A co więcej? Nowy kontrakt Jarosława Kubickiego, Airam Cabrera oficjalnie w Płocku. Kacper Przybyłko natomiast chce do reprezentacji Polski.

EKSTRAKLASA

Nowy kontrakt z Lechią Gdańsk podpisał Jarosław Kubicki. 

 

 

***

Airam Cabrera oficjalnie został zaprezentowany jako zawodnik Wisły Płock

 

 

***

Co słychać u Adama Nawałki? Były selekcjoner reprezentacji ma się świetnie i czeka poważną ofertę pracy. Również w Ekstraklasie. Jak poważną? Za wysoką pensję i z klubu, który należy do ligowej czołówki. 

Jak udało nam się dowiedzieć w otoczeniu byłego selekcjonera, jest on wciąż zainteresowany pracą w Polsce, ale tylko w klubach z czołówki i za odpowiednią pensję. A zatrudnienie Nawałki nie jest tanie. Potwierdziliśmy, że w ostatnim roku pracy w reprezentacji Polski krakowski szkoleniowiec zarabiał aż 150 tys. zł miesięcznie, natomiast w Poznaniu co miesiąc na jego konto przelewano równo 130 tys. zł” – czytamy na interia.pl.

 

 

 

I LIGA

Nowy kontrakt z Arką Gdynia podpisał Kacper Krzepisz.

 

 

***

Trzech piłkarzy Korony nie zagra z ŁKS-em Łódź. Dwóch z powodu zarażenia koronawirusem. 

- W spotkaniu z ŁKS-em nie zagra Grzegorz Szymusik, jednak co pocieszające, dzisiaj zaczął indywidualne treningi i znając jego charakter szybko wróci do pełnej sprawności. Iwo Kaczmarski i Radosław Seweryś nie są do naszej dyspozycji ze względu na zakażenie covidem. Poza tym wszyscy są gotowi do gry - powiedział trener Korony Maciej Bartoszek, cytowany przez oficjalną klubową stronę.

 

POLACY ZA GRANICĄ

Kamil Grosicki w swoim stylu, rzutem na taśmę zmienił klub. Według Mateusz Borka został wypożyczony do Nottingham Forest. W sobotę powinno być oficjalne potwierdzenie transferu.

 

 

 

 

***

Ciekawego wywiadu portalowi spor.tvp.pl udzielił Kacper Przybyłko, który widzi siebie w reprezentacji Polski. 

„– Jesteś już w USA ponad dwa lata, regularnie strzelasz. Pojawiały się już możliwości powrotu do Europy, ty sam chciałbyś tu znów trafić?

– Nie ukrywam, że zawsze chciałem wrócić na Stary Kontynent. Poziom w MLS jest naprawdę dobry, żyje mi się tu świetnie, ale nie ma co się okłamywać – za oceanem jest kilka bardziej interesujących lig. Uporządkowałem swoją karierę, złapałem rytm, mam wysoką formę i myślę, że będą powoli pojawiać się kolejne oferty. Ale trudno żebym narzekał, bo mam tutaj wszystko, czego mi potrzeba – na czele z trenerem i zespołem, który we mnie wierzy.

– Dużo się w naszym kraju mówi o napastnikach, który wyjechali do MLS z ligi polskiej, czyli o Jarosławie Niezgodzie i Adamie Buksie. Zdarza się nawet, że łączeni byli z reprezentacją Polski, a ty – choć w USA skuteczniejszy – rzadko pojawiasz się w takich spekulacjach.

– Naprawdę o tym nie myślę, bo nie mogę sobie zaprzątać głowy takimi sprawami. Jedyne, co mogę, to koncentrować się na swojej pracy. Oczywiście, że jestem świadom swoich możliwości, chciałbym jeszcze kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, bo zasłużyłem sobie na to, zapracowałem by być dostrzeżonym. Ale przecież nie będę się tam wbijał na siłę i mówił "hej, spójrzcie na mnie!". Mam nadzieję, że ktoś weźmie pod lupę moje poczynania, ale jedyne, co mogę w tę stronę zrobić, to wyróżniać się w MLS”.

Całość TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się