Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Instagram Dinamo Bukareszt

„Nie rozumiem jak Dinamo mogło sprowadzić Janusza Gola”

Autor: Paweł Kiełbus
2020-10-20 15:30:25

Zarówno Dinamo Bukareszt jak i jego zawodnik Janusz Gol nie mają ostatnio najlepszej prasy. Zespół Cosmina Contry gubi punkty i opada na dno tabeli, a były piłkarz Cracovii wyróżnia się głównie kolekcjonowaniem żółtych kartek.

Minionej niedzieli stołeczny klub uległ 0:1 liderującej Universitatei Craiova i obecnie zajmuje już w tabeli trzecie miejsce od końca. Gol wyszedł w podstawowym składzie, jednak niczym specjalnym się nie wyróżnił, o czym świadczy wyjściowa nota wystawiona przez dziennik „Gazeta Sporturilor”. Warto zaznaczyć, że taką ocenę otrzymało jego pięciu kolegów z zespołu, co i tak wygląda na łagodną ocenę. Cała drużyna od początku sezonu gra poniżej oczekiwań, pomimo pokaźnego zaciągu nowych twarzy. Były zawodnik Cracovii zgodnie z tradycją, jaka mu przyświeca na rumuńskich boiskach zapracował na czwartą kolejną żółtą kartkę, a to oznacza, iż zabraknie go w najbliższym spotkaniu z Sepsi. 

Niestety nikt nie będzie za nim tęsknił, a nawet wręcz przeciwnie...

Jeszcze przed ostatnim meczem w ostrych słowach swoją dezaprobatę dla poczynań Gola wyraził Valeriu Rachita, były obrońca Steauy Bukareszt, później pracujący także jako trener. – Nie rozumiem jak Dinamo mogło sprowadzić takiego piłkarza jak Gol – wyraził zdziwienie rozmówca telewizji „Prosport”. – W pięciu meczach nie był nawet bliski jednej asysty. Miał tylko trzy żółte kartki, a przeciwko FCSB zasłużył na czerwoną. I to wszystko za 18 tysięcy euro miesięcznie. Jeżeli Gol jest piłkarzem, który zasługuje na 18 tysięcy euro miesięcznie, to ja jestem futbolowym amatorem – nie szczędził krytyki polskiemu pomocnikowi. 

Świetlanej przyszłości przed Golem nie widzi również zapytany przez nas o opinię rumuński dziennikarz Cristian Soitu. Przewiduje on, że polskiego pomocnika czekają trudne czasy w związku ze sprowadzeniem przez Dinamo nowych zawodników. – Będzie rywalizował z Aleixem Garcią (ex Manchester City, Girona) i Paulem Antonem – objaśnia redaktor serwisu „spotmedia.ro”. – Anton jest najlepiej opłacanym piłkarzem w naszej lidze, według tutejszej prasy zarabia około 35 tysięcy euro miesięcznie (pierwotna informacja o 45 tysiącach okazała się błędna - red.). To dużo jak na Rumunię. Anton i Garcia dopiero dwa tygodnie temu przyszli. Anton był kapitanem Dinama kilka lat temu. Potem grał w Hiszpanii i Rosji. 

Zdaniem Soitu, dobra opinia wyrobiona Polakowi przez byłego kolegę z Cracovii Sergiu Hancę może nie wystarczyć do utrzymania miejsca w wyjściowej jedenastce. – Jestem pewny, że Gol niedługo usiądzie na ławce – twierdzi. – Anton to naprawdę dobry zawodnik. Gol przyszedł latem, kiedy był inny trener i inna strategia transferowa. Sergiu Hanca (były zawodnik Dinama – przyp. red.) dobrze się o nim wypowiadał. To dlatego Dinamo zgodziło się go pozyskać – stawia tezę rumuński dziennikarz. 

CZY DRUŻYNA JANUSZA GOLA ODBIJE SIĘ OD DNA? LIGĘ RUMUŃSKĄ MOŻESZ OBSTAWIAĆ W BETSAFE!

W obronie polskiego zawodnika stanął nie tak dawno trenujący Dinamo Adrian Mihalcea. – W meczu z Chindia Targoviste Gol wyglądał dobrze. Nie widziałem po nim dwóch miesięcy przerwy. Podobało mi się, że widać było, że dobrze panuje nad piłką, ma też dobre podanie. W tej chwili mówimy o Dinamie, ale Dinamo od trzech lat nie jest w dobrej sytuacji. Tak, potrzebujemy graczy takich jak Gol, aby grać w play-offach – przekonuje Mihalcea. 

Najbliższe tygodnie zapewne pokażą czy polski pomocnik poprawi swoje notowania i zagra na nosie niektórym ekspertom, czy też oswoi się z ławką rezerwowych. Faktem jest jednak to, że w stołecznej drużynie robi się gorąco, a nowy właściciel klubu oczekuje co najmniej walki o miejsce w górnej ósemce ligi. Oliwy do ognia dolał ostatnio nawet trener Contra, który uważa, że sędziowie podejrzanymi decyzjami robią celowo wszystko, aby Dinamo walczyło o utrzymanie w ekstraklasie. Hmm, a może jednak najpierw warto zerknąć do lustra?


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się