Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Własne

TURBOKOPACZ: Podolski chce być dla Górnika kimś takim jak Błaszczykowski dla Wisły! Jest jednak pewien problem...

Autor: Turbokopacz
2020-10-22 11:30:46

Lukas Podolski bardzo chce pomóc Górnikowi Zabrze i może w nim zagra. Może nawet przed czterdziestką!

Niewiele jest bardziej idiotycznych seriali w polskiej piłce niż ten o Lukasie Podolskim w Górniku Zabrze. Produkcja gorsza niż jakaś „Moda na sukces”, bo tam chociaż coś się działo. Ten tamtą zdradził, ta zdradziła tamtego. Akcje słabe, ale jednak. A u Podolskiego od ponad 10 lat (!) to samo. Tak bardzo chce iść do tego Zabrza, tak się nad tym poważnie zastanawia, w sumie to już chyba szuka domu blisko stadionu.

Wielkie słowa i nic więcej

Myśleliśmy, że problemem są tu dziennikarze. Wiadomo, znane nazwisko się klika, a znane nazwisko w kontekście polskiego klubu to już w ogóle. Te wszystkie portale korzystały więc na tym, że Podolski to taktowny gość i na pytania o Górnika odpowiada kurtuazyjnie. Poza tym, na logikę - chłop pewnie o tym by nie gadał, gdyby go nie pytano. No ale już tak nie myślimy, bo posłuchaliśmy rozmowy, jaką z Podolskim zrobił Sebastian Staszewski z Interii. No i dowiedzieliśmy się, że:

1. Podolski cały czas chce zagrać w Górniku.

2. Mało tego. Chce dać Górnikowi „wszystko na boisku i poza nim”!

3. Jeszcze lepiej! Chce być dla Górnika kimś takim jak Kuba Błaszczykowski dla Wisły Kraków.

4. Ale nie tak szybko…

5. Bo Górnik najpierw musi się na taki transfer przygotować, spełnić oczekiwania Podolskiego („Muszą się ustawić na to”).

OK, no to ustalmy fakty. Czy to źle, że taki zawodnik ma konkretne wymagania? Nie, to absolutnie normalne. Ale czy to fajnie, że porównuje się do Błaszczykowskiego? Nie, to bardzo niefajnie. 

Czy jest sens się prosić?

Podolski chyba nie wie, że Błaszczykowski wrócił do Wisły na „trochę” innych zasadach. Mógł iść do jakiejś Turcji czy tym bardziej Kataru, mieszkać na plaży i trzepać gruby hajs. Nie stawiał Wiśle wygórowanych warunków, bo gdyby je stawiał, to ona nie mogłaby ich spełnić i z transferu wyszłyby nici. Przyszedł pomóc, ale pomóc tak naprawdę, a nie tylko o tym opowiadać. Stawiamy, że bez tamtego powrotu Błaszczykowskiego, jego wkładu finansowego oraz grze za frytki, Wisła wylądowałaby w IV lidze. To rzeczywiście była kozacka akcja.

OBSTAWIAJ MECZE GÓRNIKA U NASZEGO PARTNERA BETTSON!

I nagle wychodzi Podolski i z tej swojej tureckiej rezydencji mówi, że chce być kimś takim dla Górnika. Tylko że na razie to jedynie o tym gada, na dodatek zaczyna temat od stawiania warunków. No, widzimy tu niezłe parcie, by wykreować się na jakiegoś zbawcę. Niby tak chce do tego Górnika, a tak naprawdę to już bardziej robi łaskę.

Oczywiście, że Podolski byłby w Zabrzu mocnym strzałem, ale teraz to już wolelibyśmy zobaczyć, jak ten Górnik grzecznie dziękuje mu za złożenie CV. Zwłaszcza że jeśli Podolski łaskawie zrealizuje te swoje obietnice, to będzie miał blisko 40 lat (przecież dziś ma już 35). Czy naprawdę jest sens prosić się starego gościa, który już od kilku lat odcina kupony od kariery?

Jak to mawia Artur Boruc - szanujmy się.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się