Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Patryk Zajega

INFO: Wojtkowski zagra w Jagiellonii. Ebebenge odszedł z Rakowa. Michniewicz komentuje sytuacje z gorączką Lewczuka

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2020-11-03 01:25:19

Głównymi bohaterami dzisiejszego przeglądu newsów są: Kamil Wojtkowski, Dominik Ebebenge czy Jarosław Niezgoda. Ponadto Michniewicz skomentował własne słowa z konferencji o gorączce Lewczuka. Vuković opowiada dlaczego czuje żal do Legii, mamy też absurdalną sytuację z prezesurą w Sandecji. Dowiadujemy się też jak Ekstraklasa walczy ze swoim terminarzem.

Pamiętacie go jeszcze? Wiele wskazuje na to, że Kamil Wojtkowski podpisze kontrakt z Jagiellonią! „Dziś będzie miał przeprowadzone testy na koronawirusa. Jeśli wszystko będzie w porządku, przystąpi do badań medycznych, a po nich ma związać się z klubem do końca sezonu. Umowa będzie mogła być przedłużona o kolejne dwa sezony.”

 

 

***

Dominik Ebebenge odchodził z Rakowa. 

„Dominik Ebebenge był związany z Rakowem od kwietnia 2019 roku. We współpracy z właścicielem klubu, zarządem, trenerem i działem skautingu zajmował się pozyskiwaniem zawodników do pierwszego zespołu „Czerwono-Niebieskich”, a także negocjacjami transferowymi i kontraktowymi.”

 

 

***

„Liga zagra awansem. Przyspieszony mecz Pogoni z Podbeskidziem?”

„Jest bardzo duża szansa na to, że Ekstraklasa będzie rozgrywać mecze awansem. Może się stać to już w najbliższej kolejce. Pogoń wystąpiła z prośbą przesunięcia meczu z Podbeskidziem na wcześniejszy termin. W Bielsku są za. Ekstraklasa nie widzi przeciwskazań. Canal+ jest otwarty. Wszystko zależy od wyniku wymazów w Podbeskidziu, które mają odbyć się we wtorek. Jeśli sytuacja zdrowotna nie storpeduje ekipy z Bielska-Białej, mecz 10. kolejki, pierwotnie zaplanowany na 21 listopada, odbędzie się w najbliższy poniedziałek o 18:00.

Jak do pomysłu odnosi się Ekstraklasa? Mówi Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny spółki, odpowiedzialny za logistykę: – Rozważamy taką możliwość. Myślimy o meczach Pogoni, Górnika i Podbeskidzia. Widzimy, że spotkania tych klubów nie odbędą się w tej kolejce. Jeśli będzie taka możliwość i zespoły będą zdrowe, prawdopodobnie jeden z potencjalnych meczów 10 lub 11 kolejki zagramy wcześniej. Oczywiście w terminie, który będziemy chcieli ustalić z zainteresowanymi klubami i przede wszystkim partnerem mediowym.

Więcej TUTAJ

***

Czesław Michniewicz wyjaśnia sytuację z Lewczukiem:

„Chciałbym doprecyzować jedną kwestię z pomeczowej konferencji. Igor w jednym z pomiarów temperatury przed meczem miał ją lekko podwyższoną w granicach 37 stopni, nie była to gorączka. Kolejne kilkukrotne badania temperatury pokazały prawidłowy wynik. Po meczu Igor także kilkukrotnie mierzył temperaturę i każdy pomiar jest prawidłowy. Będziemy monitorować sytuację w zespole i reagować, jeśli będzie taka potrzeba.”

Kwestii Tomasa Pekharta nie wyjaśniono. Mało tego, warto dodać, iż nie tylko on dziś źle się czuł między innymi utraciwszy węch. Jego żona oraz dziecko ponoć też chorują...

Źródło: Legia Warszawa/Mateusz Michniewicz

***

„Aleksandar Vuković: Potrzeba chłodnego spojrzenia na sukces i porażkę”

„Jestem wdzięczny za lata w Legii i staram się też zrozumieć prezesa, który dał mi szansę. W pewnym momencie uważałem, że tę szansę wykorzystałem. Wierzyłem również, że kubowi i prezesowi wciąż mogę wiele dać. To co mnie razi, to fakt, że w pewnym momencie dało się odczuć ten brak zaufania w stosunku do mnie. Większym zaufaniem cieszyli się w pewnym momencie ludzie, nie będący na co dzień w klubie. Wokół Legii i prezesa zawsze jest spore grono osób, które umiejętnie mu doradzają. I sporo tych podpowiedzi prowadzi do takiej sytuacji, jaką teraz mamy w Legii czyli, że żadną decyzją nie można się szczycić. Ale ogólnie czas w którym pracowałem z prezesem był czasem udanym. Czułem długo zaufanie i wiedziałem na czym stoję. Natomiast potem stało się coś, co trudno mi zrozumieć. Przedłużono ze mną kontrakt na dwa lata, by po dwóch miesiącach mnie zwolnić. A przecież nie trzeba było tego robić, bo w przypadku zdobycia mistrzostwa Polski, umowa automatycznie przedłużała się na kolejny sezon.”

Więcej TUTAJ

***

„Lech Poznań znowu stracił napastnika. Ma kontuzję, musi przejść zabieg, nie zagra w tym roku”

„Filip szymczak Był na murawie nieco ponad godzinę i został zmieniony przez Eryka Kryga. Utykał wtedy, mówił, że boli go stopa, więc został wysłany na badania. Wypadły kiepsko. Szymczak ma na tyle poważny uraz stopy, że konieczny będzie zabieg. Przejdzie go już w poniedziałek. Najwcześniej za dwa tygodnie będzie mógł wchodzić do treningu indywidualnego, ale przerwa w grze młodego piłkarza przewidziana jest na sześć tygodni. A to by oznaczało, że do końca roku go nie zobaczymy.”

Źródło: Gazeta Wyborcza

***

Absurdalna historia w Sandecji – prezes został odwołany po jednym dniu. Tyle że on sam nawet nie wiedział, że wcześniej został powołany!

„Jestem zaskoczony. Nie rozumiem tego – komentuje. – Przede wszystkim nigdy nie otrzymałem powołania na stanowisko prezesa, to z czego mnie odwołano? Po meczu z Zagłębiem Sosnowiec powiedziałem, że tak być nie może i nie należy czekać z nominacją do 1 listopada, tylko działać od razu, bo trzeba ratować drużynę. Na spotkaniu z Zarządem Miasta przedstawiłem koncepcję jak widzę rozwój klubu, kto ma być we władzach – łącznie z nazwiskami – jak Sandecja powinna być finansowana. Jednym z pomysłów było np. zatrudnienie kilku zawodników w różnych firmach. Ja miałem wziąć trzech piłkarzy, ktoś inny dwóch…. To są duże pieniądze. Przedstawiłem różne możliwości, w tym moją pracę jako prezesa bez pobierania pensji. To mało?”

Źródło: Sandecja Nowy Sącz/Dobry tygodniu sądecki

 

 

***

Jarosław Niezgoda znów doznał groźnej kontuzji…

 

 

***

DAZN i Amazon wejdą na polski rynek mediów sportowych?

„Kilkanaście dni temu środowisko telewizji sportowych obiegła plotka, że za kilka miesięcy z przytupem do Polski wejdzie amerykańska platforma Amazon, która ma ochotę kupić prawa do pokazywania Ligi Mistrzów, a także Bundesligi. Na razie wszystko jest owiane tajemnicą i tak naprawdę do końca nie wiadomo, czy ta historia się zmaterializuje, ale patrząc na przegrupowanie sił na europejskim rynku telewizyjnym, jest to możliwe. DAZN i Amazon już pokazują większość meczów ligowych i pucharowych np. w Niemczech. Nie można wykluczyć, że u nas niebawem będzie podobnie. W kategorii faktu, a nie plotki można już mówić o wejściu do nas DAZN. Sfinalizuje się to oficjalnie 1 grudnia. Jednak po kolei.”

Źródło: Przegląd Sportowy

***

Kolejne mecze zostały przełożone. Są to:

Wisła Płock vs Pogoń Szczecin (Puchar Polski)
Widzew vs GKS Bełchatów (I liga)
Wisła Płock vs Pogoń Szczecin (Ekstraklasa)
Górnik Zabrze vs Piast (Ekstraklasa)
 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się