Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Piotr Matusewicz / PressFocus

INFO: Rumak zastąpi Mamrota w Arce? Saganowski odejdzie z Legii. Petrasek może wrócić już w styczniu

Autor: zebrał Maciej Golec
2020-11-18 00:40:46

Nie samą reprezentacją człowiek żyje, na szczęście. Ciekawie zrobiło się w Arce Gdynia, gdzie przymierzają się do zmiany trenera. Oprócz tego, dojdzie do zmiany również w sztabie szkoleniowym Legii - odejść ma Marek Saganowski. Zapraszamy na raport newsowy ze środy!

Według informacji „Przeglądu Sportowego” władze Arki Gdynia planują zwolnić Ireneusza Mamrota i zatrudnić w jego miejsce Mariusza Rumaka. 

 

 

***

Według informacji sport.tvp.pl Marek Saganowski negocjuje warunki swojego odejścia z Legii.

Obie strony chcą rozstać się za porozumieniem stron. W przypadku odejścia Saganowskiego Michniewiczowi pozostaną dwaj sprowadzeni przez siebie asystenci: Kamil Potrykus oraz Przemysław Małecki, który do Legii przeszedł z Lecha Poznań – czytamy na portalu. 

 

 

***

Według informacji Piotra Wołosika z „Przeglądu Sportowego” w Jagiellonii wykryto 6 nowych zakażeń koronawirusem. Białostocczanie chcą przełożyć mecz z Wisłą Płock, który – pierwotnie planowany na niedzielę – ma się odbyć dzień później. Ekstraklasa na razie tę prośbę odrzuciła. 

***

Jak czytamy w „PS” Tomas Petrasek przechodzi aktualnie rehabilitację kontuzjowanego kolana i są duże szanse na to, że nie będzie potrzebna operacja, dzięki czemu Czech wróci do gry już na początku roku.

„Po kilku dniach odpoczynku jest mały sukces, bo zawodnik zaczął rehabilitację, a kolejna kontrola urazu potwierdziła, że naderwane więzadło regeneruje się po serii zastrzyków.

– Jest zdecydowanie lepiej. Za tydzień lub dwa będę miał kolejne badania USG i wtedy będzie można już powiedzieć na sto procent czy obędzie się bez operacji – mówi Tomaš Petrašek”.

***

Euzebiusz Smolarek udzielił wywiadu Sportowym Faktom. Co prawda, jeszcze przed meczem z Holandią, ale odniósł się do milczenia Lewandowskiego i ewentualnej zmiany trenera. Poniżej fragment.

Ale właśnie Robert Lewandowski zasugerował, że tak naprawdę to nic nie było. Ani taktyki, a i do treningów miał sporo zastrzeżeń…

Ale coś tu nie gra, to niemożliwe, po prostu niemożliwe, żeby trener nie opracował taktyki na mecz. Nigdy nie uwierzę, że powiedział do piłkarzy: wyjdźcie na boisko i grajcie. Tak na poziomie kadry się nie zdarza. Wyjścia są dwa: albo taktyka była zła, albo nie została zrealizowana. Przecież na boisku to już nie był trener, a piłkarze. Pierwsza bramka padła po indywidualnym błędzie. Zwalanie wszystkiego na Brzęczka to moim zdaniem zbytnie uproszczenie.

A te treningi? Lewandowski tu też miał zastrzeżenia.

Słyszałem tę wypowiedź, ale potem zacząłem się zastanawiać, co dokładnie Robert miał na myśli. Czy to były pretensje do trenera, że źle te treningi organizuje, czy bardziej do drużyny, że to piłkarze źle trenują? Moim zdaniem chłopaki powinni poprosić trenera o spotkanie. Jeśli mają zastrzeżenia do treningów, można w swoim gronie usiąść i porozmawiać. Według mnie to byłoby najlepsze wyjście.

Więcej TUTAJ

***

Stomil Olsztyn poinformował o pięciu nowych zakażeniach koronawirusem w zespole.

 

 

***

Daniel Wojtasz, ostatnio członek sztabu Korony Kielce, po roku przerwy wrócił do Stali Mielec, gdzie został drugim trenerem. Przypomnijmy, że w szeregach beniaminka ostatnio doszło do zmiany pierwszego trenera. Został nim Leszek Ojrzyński. 

 

 

***

O awansie na młodzieżowe Euro zdecyduje Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, która będzie rozpatrywać ewentualny walkower na korzyść Islandii w meczu z Armenią. Gdyby jakimś cudem do niego nie doszło, a Islandia nie wygrałaby tego spotkania, kadra Macieja Stolarczyka zagrałaby na turnieju. Ale wygląda to na czyste Football Fiction.

 

 

***

Dwaj młodzieżowcy: Dawid Kukuła oraz Michał Kralczyński rozpoczęli treningi z pierwszym zespołem Podbeskidzia Bielsko-Biała.

 

 

***

24-letni Kamil Miazek, były zawodnik Leeds, przebywa na testach w holenderskim Heerenveen.

 

 

***

„La Gazetta dello Sport” informuje, że jest spora szansa na to, że Inter Mediolan zimą sprowadzi do siebie Arkadiusza Milika.

***

Nie żyje Adam Musiał, były reprezentant Polski oraz piłkarz Arki Gdynia i Wisły Kraków. Miał 71 lat.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się