Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: vikingfotball.no

INFO: Ibrahimaj trafi do Cracovii? Filipiak: Wdowiak napluł na nasz klub. Skowronek liczy się ze zwolnieniem

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-11-28 00:20:14

W piątkowym przeglądzie newsów mocno zaglądamy do Cracovii, która szykuje wzmocnienie ofensywy, a prezes Filipiak w mocnych słowach wypowiada się o zachowaniu i sytuacji z Mateuszem Wdowiakiem. Do tego koronawirus w Śląsku Wrocław oraz Artur Skowronek, który liczy się ze swoim zwolnieniem.

Kosowianin zastąpi Wdowiaka? 

„Cracovia nie pozostaje bierna na rynku transferowym. W orbicie zainteresowań klubu spod Wawelu znalazł się Ylldren Ibrahimaj. 24-letni reprezentant Kosowa gra na pozycji ofensywnego pomocnika lub prawego napastnika w norweskim Vikingu Stavanger. Minionej zimy otrzymał ofertę z Krakowa, ale wtedy miał jeszcze rok kontraktu i  o  przeprowadzenie transferu było trudno. Teraz jego umowa dobiega końca, a wraz z końcem grudnia przestanie obowiązywać. Tę sytuację postarają się wykorzystać Pasy, które wciąż do końca nie wypełniły luki po Januszu Golu, który odszedł do Rumunii”.

Źródło: PS

***

Jeden zawodnik Śląska ma koronawirusa

 

 

***

“Michniewicz: Wkrótce rozmowy o transferach”

Czesław Michniewicz na przedmeczowej konferencji prasowej zapowiedział, że już wkrótce w Legii nadejdzie czas na rozmowy o transferach do klubu.

- W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie dotyczące transferów i przyszłości poszczególnych graczy. Będziemy rozmawiali, ale na razie nie było takich dyskusji. Nie ma na to czasu, gdy gra się co trzy dni. Teraz kalendarz będzie nieco luźniejszy, więc będziemy mogli pochylić się nad tematem

Źródło: TVP SPport

***

Skowronek liczy się ze zwolnieniem

Artur Skowronek z kolei przyznał przed meczem z Zagłębiem Lubin, że co prawda liczy się ze zwolnieniem, ale jest przekonany, iż Jakub i Dawid Błaszczykowscy podejmą najlepszą decyzję. 

- Wyniki rozliczają moją pracę i z tygodnia na tydzień trzeba udowadniać, że się broni tą pracą. Takie są zasady tej gry. Ludzie, którzy są wokół tego zespołu, podejmą decyzje, które będą dobre dla klubu, bo dziś w klubie są tacy ludzie. Muszę się z tym liczyć i prosiłbym jedynie o to, by nie szukać przy Kubie Błaszczykowskim dodatkowego ciężaru i presji, bo to jest facet, który nie pozwoli na to, by klubowi stała się krzywda. Podejmie racjonalną i najlepszą decyzję. To, że Wisła może dalej się budować, to między innymi jego zasługa

Źródło: sport.pl

***

„Filipiak: Wdowiak napluł na Cracovię”

Na portalu onet.pl Janusz Filipiak szczerze komentuj zachowanie Mateusza Wdowiaka. Właściciel Cracovii przekonuje, że zawodnik napluł na klub, a wszystko przez pieniądze, które zawróciły skrzydłowemu w głowie. 

„Nie uwiera pana kwestia Mateusza Wdowiaka?

Moja osobista pretensja do Wdowiaka polega na tym, że z jego powodu klub znowuż został opluty. On jest kolejnym piłkarzem, któremu pieniądze przewróciły w głowie. W sierpniu osobiście prosiłem, żeby zaproponować Wdowiakowi dwukrotną podwyżkę kontraktu i znaczącą sumę za przedłużenie umowy.

Jaka była reakcja piłkarza?

"Tak, bardzo fajnie, cieszę się, podpiszę. Ale proszę rozmawiać z moim menedżerem". Za dwa dni dostajemy pismo od menedżera, że zgadzają się na proponowaną podwyżkę i pieniądze za podpis, ale kwotę odstępnego chcą znacznie niższą. A nie była to kwota, za którą sprzedaliśmy Piątka czy Kapustkę, tylko znacznie niższa. Zaczęły się negocjacje. Wdowiak utrzymywał, że chce zostać, ale jednocześnie prosił, by rozmawiać z menedżerem. W końcu nas to zmęczyło i cztery dni temu poprosiłem kolegów wiceprezesów, żeby powiedzieli Wdowiakowi: "Dobrze, człowieku, chcesz odejść, to rozwiązujemy kontrakt. Nie chcemy nic, idź sobie". Co mogliśmy zrobić więcej?”.

 

 

***

Dobra wiadomość dla kibiców Lecha. Do zajęć z drużyną wraca Jakub Kamiński. 

 

 

***

Terminarz 14. kolejki PKO Ekstraklasy

17 grudnia (czwartek):

Śląsk Wrocław - Warta Poznań, godz. 18:00

 

18 grudnia (piątek):

Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 18:00

Legia Warszawa - Stal Mielec, godz. 20:30

 

19 grudnia (sobota):

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin, godz. 15:00

Cracovia - Lechia Gdańsk, godz. 17:30

Lech Poznań - Wisła Kraków, godz. 20:00 - transmisja w TVP Sport

 

20 grudnia (niedziela):

Piast Gliwice - Raków Częstochowa, godz. 15:00

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze, godz. 17:30

Źrodło: Ekstraklasa


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się