Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Krzysztof Porebski / PressFocus

INFO: Kirkeskov odejdzie do Holstein Kiel. Raków odrzucił ofertę Udinese za Piątkowskiego. Lech negocjuje transfer Stronatiego

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-12-05 23:59:06

Powolutku zbliżamy się do zimowego okna transferowego, coraz więcej pojawia się zatem wszelakich informacji. Mikkel Kirkeskov odejdzie z Piasta do Holstein Kiel; Raków odrzucił 3 mln euro za Kamila Piątkowskiego; Lech Poznań negocjuje transfer Patrizio Stronatiego. Komisja Ligi przyjrzy się natomiast sprawie wyzwisk Janusza Filipiaka pod adresem Daniela Stefańskiego.

Raków odrzucił ofertę Udinese za Piątkowskiego. Włosi oferowali za obrońcę 3 mln euro, ale polski klub liczy na rekordową sprzedaż. 20-latkiem interesują się również kluby z Anglii, Holandii i Belgii. 

 

 

***

Mikkel Kirkeskov odejdzie z Piasta do Holstein Kiel – aktualnego wicelidera 2. Bundesligi.

 

 

***

Lech Poznań negocjuje transfer Patrizio Stronatiego. W piątek agent zawodnika przebywał w siedzibie klubu przy Bułgarskiego, ale według Tomasza Włodarczyka transfer nie doszedł do skutku. Kolejorz będzie musiał zapłacić za obrońcę, a konkretów można się spodziewać w następnym tygodniu.

 

 

***

Włodarczyk informuje również, że Komisja Ligi zajmie się kwestią Janusza Filipia, który podczas piątkowego spotkania z Wisłą Kraków zwyzywał sędziego Daniela Stefańskiego. Właścicielowi Cracovii grozi nawet 250 tys. zł grzywny.

 

 

***

W tej samej sprawie postanowił wypowiedzieć się klub prezesa Filipiaka, który wydał na swojej stronie oświadczenie. Co by nie mówić, mocno kuriozalne. Poniżej screen najważniejszej części. 

Całość TUTAJ

***

W meczu Legii Warszawa z Cracovią urazu doznał Bartosz Kapustka, co było konsekwencją brutalnego wejścia Tomasza Makowskiego. Pomocnik Legii o własnych siłach zszedł z boiska, ale to w najbliższych dniach poznamy ostateczną diagnozę. 

- Stan zdrowia Bartka Kapustki? Miałem okazję obejrzeć sytuację na powtórce – bardzo brzydko to wyglądało. Rozmawiałem z Bartkiem - ma przyłożony lód do piszczeli, która jest mocno zbita. Zrobiła się wklęsła dziura w okolicy piszczeli, ale tak to jest, jak następuje uderzenie w to miejsce, to najczęściej tak się dzieje. To bardzo unerwione miejsce. Zobaczymy, co będzie dalej. Na razie tylko lód – nic więcej nie możemy zrobić. W niedzielę pewnie przejdzie szczegółowe badania. Mam nadzieję, że to nic groźnego, bo Bartek rósł z każdym dniem. Jego forma szła do góry, a dzięki temu też nam łatwiej się grało. Bardzo liczę, że będzie mógł wystąpić w najbliższym mecz – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Czesław Michniewicz.

***

W zespole Widzewa Łódź pojawiły się kolejne przypadki koronawirusa. 

 

 

„Pekhart: Nie interesuje mnie klasyfikacja strzelców”

„– Bycie liderem klasyfikacji strzelców dodatkowo motywuje czy tworzy presję?

– Szczerze mówiąc, nie zawracam sobie tym głowy. Miejsce w tej klasyfikacji nie jest dla mnie ważne. Istotniejszy jest fakt, by zdobywać bramki, które będą dawały punkty i zwycięstwa całej drużynie. Byłoby fajnie zostać królem strzelców, ale teraz? Emocjonowanie się takim wyścigiem nie jest dla mnie ważne. Kluczowa jest drużynowa nagroda na koniec sezonu w postaci mistrzostwa Polski.

– Pan skromny?

– Nie można być egoistą, grając w drużynie. Zespołowość jest bardzo ważna, bo wszyscy pracujemy na sukces. Myślę, że to część filozofii budowania zespołu w Legii. Wszyscy gracze mają komponować się tak, by drużyna działała jak najlepiej”.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się