Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Krzysztof Porebski / PressFocus

INFO: Podbeskidzie chce Skowronka. Lech weźmie dwóch zawodników z Ekstraklasy? Chojniczanka ustaliła cenę za Wachowiaka

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-12-15 23:45:41

Artur Skowronek nowym trenerem Podbeskidzia? Lech szykuje wzmocnienie defensywy i weźmie dwóch znanych graczy z Ekstraklasy? Chojniczanka ustaliła cenę za Krystiana Wachowiaka. Jakub Moder opuści Poznań już w styczniu.

We wtorek potwierdziły się informacje o zwolnieniu Krzysztofa Brede, Podbeskidzie pożegnało trenera, ale nazwisko najpoważniejszego kandydata na następcę zaskoczyło. Na dziś najbliżej pracy w Bielsku-Białej jest Artur Skowronek. 

 

 

 

 

***

Bartłomiej Kawalec z portalu bielsko.biala.pl dodaje, że drużynę w starciu z Wisłą Płock poprowadzi Hubert Kościukiewicz, a trenera prawdopodobnie poznamy w poniedziałek. 

 

 

 

 

***

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl Jakub Moder już zimą odejdzie do Brighton Hove & Albion

 

 

***

Jakie plany transferowe ma Lech Poznań na zimowe okno transferowe? Kolejorz ma wyłowić dwóch znanych graczy z Ekstraklasy. Nazwisk na razie nie ma, według Krzysztofa Michalskiego z Weszło FM planowane jest wzmocnienie defensywy. 

 

 

***

Włodarczyk podał również informację o kwocie, jaką za Krystiana Wachowiaka chce Chojniczanka.

 

 

***

Co dalej z Łukaszem Wolsztyńskim? Górnik Zabrze złożył propozycję nowego kontraktu i czeka na reakcję piłkarza: 

„Kontrakt kończy się w grudniu. Została mu zaproponowana taka umowa, żeby mógł dojść do pełnej dyspozycji fizycznej i być z nami. Rozmowy trwają, zobaczymy w najbliższych dniach, jak to zostanie sfinalizowane. A od strony sportowej na pewno ciężko wejść po takiej kontuzji do drużyny, która funkcjonuje. Jak podkreśla trener Brosz ta rywalizacja w zespole o miejsce jest bardzo mocna - zaznacza dyrektor górniczego klubu”.

Źródło: interia.pl

*** 

We wtorek odbyła się pierwsza sprawa sądowa pomiędzy Cezarym Kucharskim i Robertem Lewandowskim. W efekcie sąd zmienił środki zapobiegawcze wobec byłego agenta kapitana reprezentacji Polski. 

 

 

***

Były przewodniczący Rady Nadzorczej Korony Kielce, Dirk Hundsdorfer, wystosował list do kieleckich radnych.

Poniżej najciekawsze fragmenty: 

„Do dzisiaj nie potrafimy również wytłumaczyć sobie, dlaczego my, jako większościowy akcjonariusz zostaliśmy potraktowani jak intruzi, a nie jak partnerzy biznesowi. Nie wyobrażam sobie abym ja, w sytuacji takiego ataku na mojego partnera biznesowego nie zabrał głosu w jego obronie. To podstawowa zasada współpracy i lojalności biznesowej. Nie umiem znaleźć odpowiedzi, dlaczego Prezydent Miasta Kielce p. Bogdan Wenta w tej sprawie nigdy nie zabrał głosu. Jestem zawiedziony, tym bardziej, że często słyszeliśmy w mediach o konieczności pozyskiwania dla Miasta Kielce nowych inwestorów i tworzenia dla nich dobrej atmosfery do

prowadzenia w Kielcach różnego rodzaju biznesów. Może odpowiedzi na pytanie, dlaczego postanowiliśmy odsprzedać swoje akcje

Korony należy poszukać, cofając się do początku współpracy z panem Prezydentem Wentą i jego administracją?

Z perspektywy czasu już pierwsza decyzja p. Prezydenta Wenty, dotycząca odwołania z rady Nadzorczej p. Artura Sobolewskiego wzbudziła nasze ogromne zdziwienie, ponieważ p. Artur Sobolewski był postrzegany, jako człowiek o ogromnych kompetencjach,

kulturze osobistej i który z dużym zaangażowaniem uczestniczył w pracach rady nadzorczej. Zgodziliśmy się dla dobra współpracy z nowym prezydentem, niemniej nasz ojciec był tym zdarzeniem bardzo rozgoryczony.

O współpracy z p. Prezydentem Wentą trudno mówić, bo praktycznie jej nie było. Nie odpowiadał na nasze kluczowe pytania dotyczące dalszego funkcjonowania Korony. Wiedząc, że wydawanie środków samorządowych obwarowane jest uchwałami Rady Miasta, przejęliśmy na siebie wsparcie finansowe klubu poprzez udzielanie pożyczek mających zapewnić płynność finansową spółki.

Brak komunikacji, unikanie bezpośrednich spotkań biznesowych było początkiem coraz gorszych relacji pomiędzy nami i prezydentem Wentą”.

Całość przeczytacie TUTAJ

***

Dobra wiadomość dla kibiców Legii, Marko Vesović wrócił do treningów! 

 

 

***

“Malarczyk: Przerwa mogłaby wypaść w innym momencie”

„No i odkąd Piast wrócił do rywalizacji, w pięciu meczach ligowych i jednym w Pucharze Polski nie opuściłeś ani minuty. Najpierw grałeś w duecie z Jakubem Czerwińskim, później z Tomasem Hukiem. Jesteś jednym z większych wygranych tej sytuacji.

Nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę. Staram się pokazywać swoją grą, że zasługuję na kolejne szanse. Nie zadowala mnie bycie uzupełnieniem składu. Chcę mieć w nim swoje miejsce i tego się trzymać. Nowy sezon zacząłem na ławce, w poprzednim niemal z marszu po przyjściu z rezerw Korony Kielce wskoczyłem do gry. Zaliczyłem prawie całą jesień, za to wiosną ani razu nie pojawiłem się na boisku. Nie chciałbym, żeby doszło do powtórki. Bardzo dobrze się czuję, dlatego jeśli nie dojdzie do zdarzeń losowych, na które nie będę miał wpływu, to jestem dobrej myśli.

Z Górnikiem i Lechią w kadrze Piasta brakowało jeszcze Tomasa Huka. Miałeś poczucie, że na tym skorzystałeś czy grałbyś tak czy siak?

To nie jest pytanie do mnie. Trudno mi tu gdybać, ale tak jak mówię, naprawdę dobrze się czułem po tej przerwie. Myślę, że na treningach też to fajnie wyglądało. Tak bywa w piłce, nieszczęście jednego może być szczęściem drugiego. Grunt, żeby umieć z tego skorzystać.

Czyli ty akurat niezbyt cieszysz się, że zaraz koniec roku?

Chyba cały Piast mógłby stwierdzić, że przerwa zimowa niekoniecznie musiałaby być teraz i chętnie byśmy jeszcze pograli”

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się