Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Krzysztof Porebski / PressFocus

INFO: Mączyński na dłużej w Śląsku. Denis Łaptew trafi do Stali? Rumak faworytem na nowego trenera Podbeskidzia

Autor: zebrał Maciej Golec
2020-12-17 23:44:55

Krzysztof Mączyński przedłuży kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Ciągle nie znamy nazwiska nowego trenera Podbeskidzia, ale najbliżej tego stanowiska ma być Mariusz Rumak. Za to oficjalnie w Arce przywitano Dariusza Marca. Jest też kilka przyklepanych transferów polskich zawodników. Zapraszamy!

Nie mogliśmy zacząć od innej informacji: Robert Lewandowski piłkarzem roku FIFA! 

 

 

***

Tomasz Włodarczyk podaje, że grupa menedżerska Top Goal jest zainteresowana przejęciem GKS-u Bełchatów, jednak rozmowy na razie stoją w miejscu, bo klub nie ma prezesa.

 

 

***

Ten sam dziennikarz informuje o zainteresowaniu Motoru Lublin Jakubem Rzeźniczakiem.

 

 

***

Michał Janota podpisał kontrakt z australijskim Central Coast Mariners FC obowiązujący do końca tego sezonu.

 

 

***

Adam Dźwigała w niemieckim St. Pauli! Polak związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku.

 

***

 

Krzysztof Mączyński przedłuży kontrakt ze Śląskiem. Kapitan zostanie we Wrocławiu na następny sezon – informuje Marcin Torz.

 

 

***

Nowym trenerem Podbeskidzia może zostać Mariusz Rumak. Z kolei kandydatura Artura Skowronka już nie wchodzi w grę

 

 

***

A Dariusz Marzec już oficjalnie nowym trenerem Arki Gdynia. Kontrakt podpisano do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

 

***

Denis Łeptew w Stali Mielec? Tak podaje Przemysław Michalak za białoruskimi mediami. 28-krotny reprezentant kraju miałby wzmocnić atak beniaminka. Na pierwszy rzut oka kandydatura wygląda nieźle.

 

 

***

Dariusz Formella przedłużył kontrakt z Sacramento Republic FC grającym na drugim poziomie rozgrywkowym w USA.

 

 

***

Wieczysta spędzi okres przygotowawczy w Turcji?

 

 

***

W przyszłym roku zacznie się budowa stadionu GKS-u Katowice. Radni miasta przegłosowali zarówno budżet na nadchodzący rok, jak i wieloletnią prognozę finansową na lata 2021-2045.

„Prezydent Marcin Krupa jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg na generalnego wykonawcę obiektu, by zdążyć przed planowaną od 1 stycznia zmianą przepisów. Budowa kompleksu przy zbiegu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku na Załęskiej Hałdzie powinna rozpocząć w przyszłym roku i zakończyć w 2024 roku” – informuje „Dziennik Zachodni”.

***

Na poziomie III ligi szykuje się transfer – Michał Fidziukiewicz trafi do Ruchu Chorzów. 

 

 

***

Rzecznik Podbeskidzia poinformował, że Hubert Kościukiewicz, dotychczasowy drugi trener, poprowadzi zespół w ostatnim w tym roku meczu przeciwko Wiśle Płock.

***

Skender Loshi, Sebastian Jarosz oraz Ingo van Weert zostali wystawieni na listę transferową – poinformował w wywiadzie dla oficjalnej strony Stomilu Olsztyn prezes Grzegorz Lech.

 

 

***

Kacper Tobiasz, Ariel Mosór, Igor Matsenko, Jakub Kisiel, NIkodem Niski, Kacper Skibicki oraz Szymon Włodarczyk – tych młodych zawodników zabierze na zgrupowanie do Dubaju trener Legii Czesław Michniewicz. 

 

 

*** 

„Runje: nigdy nie miałem takiego trenera jak Bogdan Zając”

Pracujecie pod okiem Bogdana Zająca. Przed sezonem byłeś zaskoczony jego podejściem do drużyny. Czy z tym szkoleniowcem jesteście w stanie osiągnąć sukces?

W swoim życiu miałem kilku szkoleniowców, ale trenera, który pracuje z taką pasją, nie miałem nigdy. On żyje futbolem 24 godziny na dobę. Potrafi rozmawiać o taktyce kilka godzin. Z tej strony jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Bardzo mi przykro, gdy nie możemy pokazać na boisku tego, czego trener Zając od nas oczekuje. Podczas odpraw przedmeczowych widać po nim, jak bardzo chce nam przekazać swoją wiedzę i jak bardzo chce, byśmy odnosili kolejne zwycięstwa. Po złych meczach, w jego oczach są prawie łzy, a wszystko z naszej niemocy.

Każdy ma swoje plusy i minusy...

Nie mogę powiedzieć złego słowa, choć miałem kilka konfliktów. Najbardziej boli mnie to, że trener zabrał mi opaskę kapitańską. Bardzo ciężko na nią pracowałem, a z dnia na dzień zostałem jej pozbawiony. Jednak akceptuję to, Jagiellonia ma teraz ważniejsze problemy, niż wybór wicekapitana.

Wielu problemy Jagiellonii upatruje właśnie w Bogdanie Zającu.

Gdyby Mourinho był trenerem i miał takie wyniki, to też kibice chcieliby jego zwolnienia. Ludzie nie wiedzą, jak pracujemy na treningach. Widzą tylko mecze i oceniają grę. Zapewniam, że trener nigdy nie kazał nam, byśmy przegrali jakiś mecz. W tych porażkach bardzo wiele zależy od piłkarzy i dyspozycji drużyny. Podczas meczów nie widać tego ile trener pracuje, a wyniki zależą w głównej mierze od piłkarzy.

 

 

***

„Michał Żewłakow: Dużo do zmian, ale celem jest Ekstraklasa".

Wieczysta Kraków, która w warunkach niskiej polskiej ligi jest prawdziwym kolosem, nie kryje, że wizją jest sprowadzanie piłkarzy grających dwie-trzy ligi wyżej. Motor też ma ambicje do sięgania po zawodników Ekstraklasy?

Nie chciałbym nas szufladkować, że musimy brać piłkarzy z wyższych lig. Dla mnie priorytetem są zawodnicy, którzy podniosą poziom sportowy i mentalny, a to, czy będzie to zawodnik z Ekstraklasy, pierwszej, czy drugiej ligi, jest drugorzędne. Natomiast nie ukrywam, że aby rozszerzyć horyzonty naszych piłkarzy, potrzebni są w drużynie też i ludzie, którzy te wyższe ligi mają w CV. Chcemy stworzyć mieszankę doświadczenia, mądrości i dobrego poziomu.

Ofensywa transferowa ruszy już zimą?

Nie chcę robić nadziei, że przychodząc teraz do klubu, zmienimy jego oblicze w ciągu kilku miesięcy. Motor powinien na wielu poziomach funkcjonować inaczej, niż do tej pory, a czas w takim procesie jest istotny. Na niektóre rzeczy trzeba zmienić patrzenie. Denerwuje mnie np., gdy słyszę, że jeśli coś nam nie wyszło, tłumaczy się to hasłem, że jesteśmy beniaminkiem. Przecież my jesteśmy częścią tej ligi i nazywanie siebie w ten sposób to próba usprawiedliwiania się. Chciałbym, byśmy byli drużyną, która ma swój styl i która zawsze walczy o zwycięstwo, bez względu, kto jest przeciwnikiem.

Planujecie zagraniczny obóz zimowy?

Zastanawiamy się nad tym, ale prawdę mówiąc w obecnych warunkach łatwiej będzie znaleźć miejsce w Polsce. Tak więc nie wykluczamy, ale bliżej jesteśmy zostania w kraju.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się