Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Lukasz Sobala / Press Focus

20 rzeczy, które chcielibyśmy, żeby wydarzyły się w 2021 roku

Autor: Marcin Łopienski
2021-01-01 18:00:58

Przy okazji nowego roku większość z nas robi bilans tego co udało się zrobić i nakreśla plan na kolejne 12 miesięcy. My postanowiliśmy zrobić coś podobnego dla polskiej piłki. Na co liczymy w 2021 roku?

1. Na szczycie oczywiście kwestia najważniejsza: powrót kibiców na stadiony. Bez fanów na obiektach mecze piłki nożnej mają niewiele sensu. 

2. Żeby powyższy punkt mógł zostać zrealizowany, konieczny jest zdrowy klimat, mamy tu oczywiście na myśli wygaśnięcie pandemii koronawirusa, która sparaliżowała cały świat i odcisnęła piętno na futbolu. 

3. Skoro 2020 rok należał do Roberta Lewandowskiego, który zdobył wszystko co było do wygrania, to dlaczego niby 2021 ma być gorszy? Lewemu życzymy powtórzenia sukcesów i przede wszystkim: wygrania słynnego plebiscytu „France Football”. 

4. Dopiero na czwartym miejscu, ale punkt ważny dla całej polskiej piłki i samego Roberta Lewandowskiego. Mianowicie chcielibyśmy, aby w tym 2021 roku Jerzy Brzęczek pokazał pełnię swoich trenerskich umiejętności, najlepiej na miarę „Kazimierza Górskiego swoich czasów”. Czyli niech to będzie piękny rok z reprezentacją Polski na podium mistrzostw Europy. 

 5. W nowym roku chcielibyśmy, aby Zbigniew Boniek zamilkł chociaż na miesiąc. Oczywiście mamy wielką nadzieję, że po tym jak przestanie być prezesem PZPN to będzie jego mądrości mniej, ale gdyby tak legenda polskiej piłki nie pojawiała się w mediach lub na Twitterze przez miesiąc? Skakalibyśmy z radości. 

6. A skoro już przy Bońku jesteśmy, w 2021 roku czekają nas wybory w Polskim Związku Piłki Nożnej, jak dotąd pojawiło się dwóch kandydatów: Marek Koźmiński i Cezary Kulesza. Naszym życzeniem jest, aby pojawił się jakiś trzeci, bardziej sensowny kandydat. 

7. Niech ten nowy rok będzie również odmianą dla polskich drużyn, które słabiutko radzą sobie w europejskich pucharach. Chcielibyśmy, aby mistrz Polski awansował do piłkarskiego raju, czyli fazy grupowej Ligi Mistrzów…

8. A pozostałym klubom kwalifikacji do fazy grupowej europejskich pucharów. 

9. W 2021 roku chcielibyśmy, aby Janusz Filipiak był tak życzliwy i uprzejmy Danielowi Stefańskiemu, jak był miły dla dziennikarzy Canal+ w Lidze+ Extra. 

10. Może i ten Wojciech Myć jest przystojny, być może ładnie biega, ale chcielibyśmy, aby w 2021 roku przestał sędziować mecze Ekstraklasy. 

11. Życzymy sobie, aby Krystian Bielik w 2021 roku „próbował” wygryźć ze składu reprezentacji Grzegorza Krychowiaka.

12. Dobrze by było, jakby pion sportowy Lecha Poznań potraktował sprawę poważnie i w końcu rzeczywiście miał kadrę na trzy fronty. 

13. W minionym roku gruchnęła wieść, że Cezary Kulesza zastanawia się nad zatrudnieniem dyrektora sportowego. My chcielibyśmy, aby w Białymstoku pojawił się najpierw lewy obrońca z prawdziwego zdarzenia.

14. Musimy się przyznać do tego, że mamy już dość naśmiewania się z beznadziejnej obrony Podbeskidzia. Oby w tym 2021 roku beniaminek w końcu naprawił defensywę. 

15. Bruk-Bet Termalica Nieciecza w znakomitym stylu mknie ku Ekstraklasie, oby po awansie do elity Słonie poszły śladem Rakowa Częstochowa, a nie ŁKS-u.

16. A skoro wspomnieliśmy już o drużynie Marka Papszuna, chcielibyśmy zobaczyć ten zespół na mistrzowskim tronie. 

17. I jeszcze ważna kwestia odnośnie częstochowian: dobrze by było w tym 2021 roku obejrzeć mecze tego zespołu na odnowionym stadionie. 

18. Dla dobra reprezentacji Polski i naszej piłki doskonale byłoby, gdyby Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek trafili do czołowych europejskich klubów i regularnie zdobywali dla nich bramki. 

19. W 2020 roku pojawiło się sporo ciekawych talentów, chcielibyśmy, aby ten 2021 był pod tym względem jeszcze lepszy. 

20. 2021 rok przyniesie nam powiększenie Ekstraklasy do 18 zespołów, bardzo chcielibyśmy, ażeby nasza liga była co najmniej tak interesująca, jak jest obecnie. 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się