Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: manutd.com

Solskjaer weźmie rewanż? Drugie w ciągu miesiąca derby Manchesteru, tym razem o inną stawkę

Autor: Artykuł sponsorowany
2021-01-06 16:30:42

Dopiero co mieliśmy (nie)przyjemność oglądać derby Manchesteru w Premier League zakończone bezbramkowym remisem, a teraz, niecały miesiąc później, nadchodzi powtórka z rozrywki, tyle że tym razem o inną stawkę.

Powtórka z rozrywki?

Derby Manchesteru w ostatnich latach rzadko kiedy pozostają nierozstrzygnięte i też zazwyczaj nie nudzą odbiorcy. Może zdarzają się mecze, jak ten sprzed miesiąca, kiedy przez całe spotkanie padają tylko cztery strzały celne i żaden z nich nie wpada do bramki, ale generalnie tragedii nie ma. Grudniowy remis był pierwszym w starciu tych drużyn od kwietnia 2017 roku, a co jeszcze ciekawsze, od 2010 roku pomiędzy tymi zespołami padły tylko cztery remisy. Wszystkie z nich kończyły się bezbramkowym wynikiem. Dla samego widowiska bardzo byśmy chcieli, żeby powtórki dziś nie było, to samo zresztą sugeruje forma obu zespołów, ale może kogoś skusi?

KURS W TOTALBET NA DOGRYWKĘ W DERBACH MANCHESTERU: TAK – 3,20

Czyja seria pójdzie w niepamięć?

No właśnie, forma, która robi wrażenie po obu stronach. Nie ma tutaj, pomijając różne sytuacje okołomeczowe, kogoś zdecydowanie słabszego. Gdybyśmy bowiem patrzyli na historię, mielibyśmy problem z wyłonieniem faworyta. Z jednej strony jest Manchester United, który w lidze ostatnią porażkę poniósł 1 listopada 2020 roku z Arsenalem i po drodze tylko dwukrotnie zremisował, z drugiej strony z kolei Obywatele, którzy nie zaznali smaku porażki od 21 listopada. Żadnego smaku, bo na arenie europejskiej (w odróżnieniu od rywala) Guardioli jako-tako szło, wszak wygrał swoją grupę w Lidze Mistrzów. 

Pytanie, kto skapituluje? Kto przerwie swoją świetną serię? Bo ktoś musi, jeśli nie w podstawowym czasie gry, to po dogrywce bądź rzutach karnych. Manchester United ma o tyle dobrą sytuację, że jego piłkarze odpoczywali dwa dni dłużej, więc teoretycznie powinni mieć nad rywalem zza miedzy chociaż minimalną przewagę. A jak będzie w praktyce? 

KURSY TOTALBET NA MECZ MANCHESTER UNITED – MANCHESTER CITY: 1 – 3,40, X – 3,60, 2 – 2,10

Solskjaer weźmie rewanż? 

Historia lubi się powtarzać nie tylko w przypadku wyników. Wszak los drugi rok z rzędu sparował ze sobą Pepa Guardiolę i Ole Gunnara Solsjaera w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Minęło 12 miesięcy, ale zmieniło się w zasadzie wszystko. Mecz jest jeden, nie dwa, kibiców na trybunach brak, a pandemia powoduje, że zespoły są narażone na zdziesiątkowanie. Doświadcza tego ostatnimi dniami właśnie Manchester City, który nie będzie mógł z tego powodu dzisiaj skorzystać z pięciu piłkarzy: Gabriela Jesusa, Kyle’a Walkera, Edersona, Erica Garcii i Ferrana Torresa.

Okoliczności bynajmniej niesprzyjające ku temu, by powtórzyć sukces sprzed roku, kiedy to „The Citizens” pokonali w półfinałowym dwumeczu lokalnych rywali zaliczając kluczowe zwycięstwo 3:1 na wyjeździe w pierwszym meczu. Wszystkie asy w rękawie ma zatem szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów”, tym bardziej, że dzisiejsze starcie odbędzie się na Old Trafford. 

MANCHESTER UNITED JAKO PIERWSZY STRZELI GOLA? KURS W TOTALBET: TAK – 2,20

Zasady promocji "Typer Manchester United - Manchester City"

W komentarzu pod newsem na stronie wpisz dokładny wynik i liczbę żółtych kartek.

Na przykład: Manchester United - Manchester City 2:2  (5 żk)

Każdy gracz może dodać wyłącznie jeden komentarz. Osoby wpisujące wiele komentarzy (także z różnych kont, ale z tego samego IP) nie otrzymają Freebeta.

Freebet 20 PLN trafi do każdej osoby, która poprawnie wytypowała dokładny wynik i liczbę żółtych kartek, dodatkowo w czasie trwania promocji zawarła kupon za min. 10 PLN, zawierający dowolne typowanie meczu Manchester United - Manchester City z oferty prematch. Freebet 5 PLN trafi do każdej osoby, która trafiła wynik i kartki, ale nie postawiła kuponu.

Typy można wpisywać do momentu rozpoczęcia meczu w dniu 06.01.2021 do godz. 20:45.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się