Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Piotr Matusewicz / PressFocus

INFO: Nie ma tematu Zwolińskiego w Legii. Milik odejdzie do Marsylii. Japończyk na celowniku Lechii

Autor: zebrał Maciej Golec
2021-01-15 23:27:30

Nie ma tematu Łukasza Zwolińskiego w Legii - donosi legia.net. Jest za to wątpliwość, jeśli chodzi o przyszłość Ariela Mosóra. Jakub Wrąbel może przenieść się do Łodzi, a Lechia szuka wzmocnienia ofensywy w Japonii. Zapraszamy na codzienny przegląd newsów

Nie ma transferu transferu Łukasza Zwolińskiego do Legii.

 

 

***

Jakub Wrąbel może zostać wypożyczony z Wisły Płock do Widzewa z opcją pierwokupu.

 

 

***

W poniedziałek Michał Probierz i Jakub Tabisz stawią się do Piłkarskiego Sądu Polubownego w sprawie Mateusza Wdowiaka. Musząą ponosić, że, mimo przesunięcia do rezerw, Cracovia zapewniła mu „warunki do alternatywnych instalacji sportowych”

 

 

 

***

Zawodnik Charleroi Jon Flanagan ma trafić do Jagiellonii, Górnika lub Zagłębia Lubin.

 

 

Portal mkszaglebie.pl dementuje tę rolę.

 

 

***

Japońskie media donoszą, że 22-letni napastnik Atsushi Kurokawa dostał ofertę z Lechii Gdańsk. Jego zespół, Omiya Ardija, potwierdza, że zawodnik negocjuje kontrakt z zagranicznym klubem.

 

 

***

John Park został Szefem Rekrutacji Międzynarodowej Legii Warszawa.

 

 

***

Adrian Bielka ma podpisać kontrakt z Koroną Kielce. 

 

 

***

„La Gazetta dello Sport” informuje, że Arkadiusz Milik trafi do Olympique Maryslia. Francuzi zapłacą za Polaka 10 milionów euro i dodatkowe 5 w bonusach. Sport.pl potwierdził te informacje w otoczeniu zawodnika. Sprawa ma się zamknąć w ciągu kilku dni.

 

 

***

Bartłomiej Burman nowym zawodnikiem Warty Poznań.

 

 

***

Aleksander Jagiełło podpisał 1,5-roczną umowę z Górnikiem Łęczna.

 

 

***

Rafał Figiel odchodzi z Podbeskidzia.

 

 

***

Jakub Witek podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock. Będzie obowiązywać do czerwca 2024 roku.

 

 

***

Olaf Nowak został nowym zawodnikiem Chojniczanki.

 

 

***

„Magdoń: Szukamy dwóch piłkarzy”

– Na pewno pozyskamy jednego, maksymalnie dwóch piłkarzy. Chcemy wzmocnić ofensywę, jesteśmy w trakcie rozmów i dopinamy szczegóły. Rozważamy też wzmocnienie linii obrony. Rozmawiamy też cały czas z Alanem Urygą, jesteśmy w kontakcie z nimi i z jego agentem, chcemy też przedłużyć z nim kontrakt. Naszym celem jest budowa mocnego zespołu, więc jesteśmy zdeterminowani, by został u nas – powiedział w Polskim Radiu RDC dyrektor sportowy Wisły Płock Paweł Magdoń cytowany przez sport.tvp.pl.

***

„Kicker” donosi, że kontrakt Marcina Kamińskiego z VfB Stuttgart nie zostanie przedłużony. Polak dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

***

„Piotr Mosór: Nie widzę perspektywy”

Umowa syna z Legią wygasa w czerwcu, ale jeśli zagra przez określoną liczbę minut, kontrakt zostanie automatycznie przedłużony o rok. Jaka czeka go przyszłość?

Nie chcę wypowiadać się w kwestiach zapisów kontraktowych. Najważniejsze w tym roku dla mojego syna będzie dobre zdanie matury. To kluczowa kwestia. Do czerwca na pewno zostanie w Warszawie, a co będzie dalej? Zobaczymy. Raptem za miesiąc stanie się pełnoletnim człowiekiem, ale każdy rodzic chce doradzić potomkowi jak najlepiej.

Trener Michniewicz nie wydaje się być wielkim zwolennikiem Mosóra. Wskazywały na to choćby medialne wypowiedzi.

Jestem ojcem Ariela i sam pracuję jako trener, więc komentowanie wypowiedzi innych szkoleniowców nie jest zbyt komfortowe. Kluczowy jest kontrakt i jego zapisy. Aczkolwiek trzeba myśleć o przyszłości. Jeśli trener chce mobilizować piłkarza takimi słowami, że Ariel jest obecnie za słaby na Legię, to trzeba pomyśleć o innym klubie, odejściu z Łazienkowskiej. Nie widzę perspektywy, by po prostu przedłużać kontrakt i być wypożyczanym. Ze strony ojca mogę powiedzieć, że chciałbym, by syn czuł się jak najlepiej i rozwijał się w komfortowych warunkach. Da się dostrzec, że Ariel nie jest najbardziej cenionym piłkarzem przez trenera Michniewicza. Nie ma sensu naciskanie na Legię, do czerwca obowiązuje kontrakt. W tym czasie młody może grać w rezerwach, spokojnie czynić postępy. Może dostanie też szansę pokazania się w kadrze Polski w swoim roczniku lub starszym? Na pewno jest młodym graczem, który może mieć jeszcze wiele czasu na grę.

Kiedyś przyznałem, że nie chciałem transferu Ariela do Legii. Wiedziałem, jak wyglądała sytuacja przy Łazienkowskiej. To klub, który co roku gra o mistrzostwo Polski, co nie dodnie pozytywnie na szanse dla juniorów. Syn wybrał, bardzo chciał trafić na Łazienkowską. Na pewno nauczył się pokory, robi też to, co do niego zależy. Czy będzie dalej grał w Legii? Zobaczymy. Czy kontrakt automatycznie się przedłuży? Czas pokaże.

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się