Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: fanatik.com.tr

INFO: Lech interesuje się Murawskim. Gwilia odejdzie na Cypr? Nastić blisko Jagi, Wisła chce napastnika z Kazachstanu

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2021-01-22 23:32:50

Znów dzieje się mnóstwo! Kim Lech chce wzmocnić środek pola? Gdzie może niebawem zagrać Gwilia? Kto dołączy do Jagiellonii, a kto do Wisły Kraków? Jakie problemy z Hyballą ma Tim Hall? Kogo testuje Warta? Kto wzmocnił Resovię, i GKS Jastrzębie? Mamy wszystkie odpowiedzi na wasze pytania!

Lech szuka wzmocnień do środka pola. Rozwiązaniem może być Radosław Murawski, który ma problemy w Denizlisporze.

 

 

***

Ponadto Kolejorz wyraża zainteresowanie Felicio Brownem Forbesem!

 

 

***

Anorthosis Famagusta chciałby ściągnąć Waleriana Gwilię.

„Temura Kecbai - legenda gruzińskiego futbolu, a obecnie trener Anorthosisu w programie telewizyjnym przyznał, że Gwilia jest jego celem transferowym. Wicemistrzowie Cypru pragną wzmocnić środek pola, a pomocnik Legii wydaje się doskonały kandydatem. Jednocześnie klubu nie stać na duże wydatki, więc nawet jeśli piłkarz byłby chętny na przenosiny, problemem mogą okazać się pieniądze.”

Źródło: Onet.pl

***

Nie ma za to tematu odejścia Joela Valencii tej zimy.

 

 

***

Bojan Nastić, lewy obrońca BATE, jest bliski podpisania kontraktu z Jagiellonią.

 

 

 

***

W Kazachstanie śmiga informacja, że Wisła Kraków chciałaby pozyskać Denisa Mitrofanowa, napastnika FK Ałtaj.

 

 

***

Lukas Klemenz, jak było zapowiadanie niedawno, odszedł z Wisły do Honvedu.

 

 

***

Tim Hall dopiero co dołączył do zespołu Białej Gwiazdy, a już się z nim pożegna? Ponoć ma nie po drodze z trenerem Hyballą, a do tego narzeka na intensywność treningów.

 

 

***

Piłkarzem Wisły Kraków zostanie Hubert Sobol, który ostatnio występował w rezerwach Lecha. W drużynie seniorskiej nie dostał poważniejszej szansy.

 

 

***

Mateusz Sopoćko z Lechii Gdańsk jest testowany przez Wartę Poznań.

 

 

***

Raków chciał sprowadzić Dante Stipicę!

„Raków intensywnie poszukiwał następcy i nie bawił się w półśrodki. Jak ustaliliśmy, chciał pozyskać Dante Stipicę z Pogoni Szczecin. Chorwat jest uznawany obecnie za najlepszego golkipera ligi. Klub spod Jasnej Góry zaoferował godne pieniądze: 300 tysięcy euro plus 200 tysięcy w bonusach. Pogoń jednak te ofertę zdecydowanie odrzuciła. Swojego zawodnika na znacznie wyższą kwotę. Dlatego ostatecznie Raków zdecydował się na sprowadzenie w ramach wypożyczenia Dominica Holca ze Sparty Praga. Kto wie? Może wrócą do tematu latem, gdy Holec wróci do Pragi.”

Źródło: meczyki.pl

***

Marcel Zapytowski ma niebawem zamienić Resovię na Koronę Kielce.

 

 

***

Na dłużej w Kielcach zostanie Zvonimir Petrović.

 

 

***

Aleksander Komor został piłkarzem GKS-u Jastrzębie.

 

 

***

Do tego samego zespołu dołączył Jakub Niewiadomski z Lecha.

 

 

***

Wiktor Żytek opuścił Puszczę Niepołomice na rzecz GKS-u Tychy.

 

 

***

Bartosz Jaroch piłkarzem Resovii!

 

 

***

Z Resovią kontrakt podpisał także Olivier Podhorin.

 

 

***

„Krzysztof Brede: Proste błędy zamazywały trud i odwagę”

„Planował pan naprawić te błędy w zimowym oknie?
Tak, oczywiście. Mieliśmy przygotowany plan działania po okresowych analizach. Cały plan miał zostać wdrożony na początku roku, lecz szybciej została podjęta decyzja o moim odejściu. Taka jest praca trenera i trzeba się z tym liczyć. Mam nowe doświadczenia i wnioski, które będę chciał wykorzystać w kolejnej pracy.

Próba kontynuowania tego odważnego, ofensywnego stylu z pierwszej ligi nie była zbyt naiwna?
Rozmawiałem ze sztabem i drużyną, czy lepiej stać za podwójną gardą, kontrować, grać według zasady „nie strać, a z przodu może coś strzelimy”. Wszyscy chcieliśmy innej drogi, kontynuacji odważnej gry, wysokiej obrony, szybkich i zdecydowanych przejść po stracie piłki. Według statystyk przedstawianych też przez eksperta Canal+ Filipa Surmę, byliśmy trzecim zespołem, który najwyżej odbiera piłkę. Nie ukrywam, że myślałem, że zaskoczymy ligę taką właśnie grą. I w niektórych momentach to się sprawdzało, za co byliśmy chwaleni.

Lecz znowu wracamy do prostych błędów, które zamazały cały nasz trud i odwagę. Po analizach staraliśmy się troszkę skorygować naszą organizację gry, lecz nie przyniosło to pożądanego efektu. Mam określony styl gry i pracy. I ja mam największy wpływ na moich piłkarzy. Jak w powiedzeniu „pokaż mi swoich uczniów, a powiem ci, jakim jesteś nauczycielem”. Dlatego tutaj nie uciekam od odpowiedzialności.

Cały czas pan mówi „wybraliśmy taką drogę”, wspomina, że była ona wyznaczona wspólnie razem z działem sportowym i prezesem. Jeżeli się razem decyduje na jakąś trudną i ryzykowną drogę, wbrew dowodom z poprzednich lat, że nie warto, a na koniec głowę traci tylko trener…
Nie mogłem liczyć na sprawiedliwość. To jest sport i trzeba brać odpowiedzialność. Miałem na różne rzeczy wpływ i mogłem zrobić inaczej. Nikt nie mówił „masz tak zrobić”, mogłem tego nie akceptować, zorganizować inaczej. Dział sportowy na pewno mniej może niż trener, gdzie ja jeszcze spełniałem nieformalną rolę dyrektora sportowego, nadzorowałem pion sportowy. Nasza praca w tym zakresie była utrudniona przez pandemię.”

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się