Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Rafał Oleksiewicz / PressFocus

INFO: Michniewicz lekceważył koronawirusa? Możliwa droga sądowa. Belgowie chcą Filę. Sousa przyjedzie na Ekstraklasę

Autor: zebrał Maciej Golec
2021-01-30 00:15:08

Najgłośniejszym tematem jest koronawirusowe zamieszanie z Czesławem Michniewiczem. Możliwe, że trener zdecyduje się na drogę sądową. Do tego plotki transferowe w sprawie Karola Fili, praktyczne przyklepanie Wachowiaka przez Wisłę, czy wywiad Bogusława Kaczmarka o lidze "3xL i reszta".

Weszło, a konkretniej Krzysztof Stanowski, informowało przed południem o ofercie za Karola Filę w wysokości miliona euro z AEK-u Ateny.

 

 

Temat jest już nieaktualny, bo Grecy skusili się na inną opcję.

 

 

***

Z kolei Tomasz Włodarczyk twierdzi, że w grę wchodzi czołowy klub z Belgii, który oferuje Lechii znacznie więcej pieniędzy.

 

 

***

Wisła Kraków odrzuciła propozycję z Turcji za Adiego Mehremicia.

 

 

***

Marcin Bułka zostanie wypożyczony do francuskiego Chateauroux. 

 

 

***

3,5 roku kontraktu, 500 tys. złotych dla Chojniczanki płacone w ratach i 18% od kolejnego transferu – takie są warunki przejścia Krystiana Wachowiaka do Wisły Kraków, które jest już w zasadzie przesądzone.

 

 

***

Maciej Wąsowski informuje jakoby Czesław Michniewicz lekceważył niebezpieczeństwo związane z koronawirusem. Na zgrupowaniu w Dubaju miał objawy, nie nosił maseczki, a piłkarze obawiali się kontaktów z nim. Pozytywny wynik otrzymał Mateusz Wieteska.

 

 

Jednakowoż mecz Legii z Podbeskidziem ma odbyć się bez przeszkód. Legia przesłała raport medyczny, a sprawą może zająć się Komisja Ligi.

 

 

***

Dziennikarz portalu legia.net polemizuje z tezami Macieja Wąsowskiego jednocześnie informując, że Czesław Michniewicz rozważa podjęcie kroków prawnych w tej sprawie. 

 

 

***

Godfreya Stephen, zawodnik, który ma dołączyć do Jagiellonii, oczekuje na wizę, przez co sprawa złapała poślizg.

 

 

***

Paulo Sousa wraz ze swoim sztabem przyjedzie do Polski na przełomie lutego i marca, gdze zostanie aż do zgrupowania. W tym czasie ma obejrzeć na żywo kilka kolejek Ekstraklasy.

 

 

***

Łukasz Zwoliński doznał drobnego urazu i nie zagra w sobotnim meczu z Jagiellonią.

 

 

***

Transfer Mateusza Lewandowskiego do Widzewa upadł przez… Twittera? Radomiak wkrótce ma się pożegnać z zawodnikiem.

 

 

 

 

***

Możliwe, że Mateusz Wieteska będzie mógł pojechać na mecz z Podbeskidziem.

 

 

***

Walerian Gwilia zakażony koronawirusem.

 

 

***

– Jesteśmy dogadani z Rafałem. Rafał chce tutaj wrócić. Wszyscy praktycznie chcą, tylko Śląsk tutaj opóźnia sprawę, bo nie do końca jest przekonany, żeby po prostu wypożyczyć go do nas – powiedział trener Dariusz Banasik.

– Ja mówiłem, że chcemy się wzmocnić w każdej formacji. Na razie doszedł lewy obrońca, myślę, że jeszcze do środka i na boki kogoś pozyskamy. Myślę, że 2-3 transfery na pewno będą – wyjaśnił szkoleniowiec Zielonych.

Źródło: Zebrra.tv

***

Dawid Abramowicz podpisał dwuletni kontrakt z Radomiakiem.

 

 

***

Oskar Nowak zawodnikiem Chojniczanki.

 

 

***

Maciej Firlej odchodzi z Korony Kielce.

 

 

***

Piotr Samiec-Talar wypożyczony do Widzewa.

 

 

***

„Animucki: Jesteśmy ligą talentów”

Z optymistycznych rzeczy – w końcu udało nam się wejść do fazy grupowej pucharów. Inni pójdą tym śladem? Wyobraża sobie pan kolejny sezon bez pucharów dla Legii?

Na pewno cieszy awans Lecha do europejskich pucharów i to w całkiem niezłym stylu. Szczególnie eliminacja lidera belgijskiej ekstraklasy, która jest mocniejsza. Czyli da się. Jeżeli mielibyśmy Lecha w ostatnich sezonach w takiej formie, to nikt by się z nas nie śmiał, że jesteśmy w okolicach 30. miejsca, tylko bylibyśmy w okolicach 20. Można byłoby patrzeć z nadzieją na kolejne awanse. Teraz czeka nas żmudna praca. Mamy zmianę w zasadach pucharowych – jeden reprezentant w Lidze Mistrzów i trzech w Conference Cup, co daje nam okazję do gromadzenia punktów, bo może ta droga będzie łatwiejsza. A potem po dwóch-trzech latach, gdy zespoły będą uczestniczyć w fazach grupowych, przesuniemy się w rankingu. To jest praca długoterminowa. Budują się akademie – obok Lecha, Zagłębia, Jagiellonii powstał wspaniały ośrodek Legii i to jest naprawdę europejski projekt. Otwiera się w części stadion Pogoni, też z częścią akademijną, czeka na otwarcie Cracovia, już słyszę od przedstawicieli Lechii, Śląska i Wisły Kraków, że planują takie inwestycje. Jesteśmy ligą talentów. Te ostatnie transfery pokazują, że zawodnicy są gotowi na wyjazdy do silniejszych lig i odgrywanie tam swoich ról. Nie można zapomnieć, że 10 lat temu najlepszym piłkarzem Ekstraklasy był Robert Lewandowski, a teraz jest najlepszy na świecie.

A co jeszcze trzeba poprawić i nie wygląda to na ten moment tak, jakby sobie pan to wymarzył?

Przez pandemię część projektów została wstrzymanych. Mieliśmy znakomity kurs wymiany doświadczeń, duże podziękowania dla Tomka Zahorskiego z Legii, bo organizował spotkania z Ajaksem czy Benfiką. Przyjeżdżali do nas specjaliści, spędzaliśmy czas na warsztatach, to się cieszyło olbrzymim zainteresowaniem. Szkoda, że teraz nie możemy latać i się spotykać, bo ta wymiana doświadczeń jest potrzebna. Oczywiście są wideokonferencje, ale trzeba mieć żywą dyskusję. Do komputera mówi się trudno. Chcielibyśmy do tego wrócić. Mamy też z ministerstwem do rozwinięcia Akademię Klasy Ekstra, bo juniorzy muszą ze sobą rywalizować. Rozwijamy też temat zadaszonych obiektów treningowych. Jak rozmawiam z klubami, to hale pneumatyczne współfinansowane przez ministerstwo bardzo pomagały zimą, ale nie wszyscy jeszcze mają możliwość takiego treningu. To są ważne rzeczy, które dają potem szanse. A czy kluby przejdą fazy kwalifikacyjne, trudno nam w tym temacie działać. My jesteśmy od stworzenia jak najlepszych warunków.

 

 

***

"Kun: Apetyt rośnie w miarę jedzenia"

– Raków Częstochowa zacznie rundę jako wicelider PKO Ekstraklasy. Poznaliście jesienią smak prowadzenia w rozgrywkach, ale teraz skala oczekiwań będzie inna. Wielu zaczęło postrzegać Raków jako kandydata do walki o mistrzostwo Polski i można się spodziewać, że presja będzie większa.

– Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przed sezonem mało kto widział w nas drużynę, która może walczyć o czołowe lokaty. Sądzę, że większość osób spodziewała się Rakowa w środku tabeli. Ostatecznie skończyliśmy rok na drugim miejscu. Pokazaliśmy już, że potrafimy grać dobrze w piłkę, ale przy tym skutecznie zdobywać punkty. Możemy być zagrożeniem dla najlepszych klubów w Polsce. Da się dostrzec, że zmieniło się podejście do naszej drużyny. Pod koniec rundy jesiennej rywale analizowali nas coraz mocniej, zaczęto nas inaczej postrzegać. Momentami bywało już trudniej, ale kluczowy jest fakt, że nie zatrzymujemy się, a z każdą rundą coraz mocniej się rozwijamy. Teraz będzie tak samo. Wiosenny Raków będzie lepszym zespołem.

– Walka o mistrzostwo Polski jest głośnym tematem w szatni?

– Jesteśmy wiceliderem, utrzymujemy się w czołówce i samo to sprawia, że można mówić o szansie walki o mistrzostwo. Nie napalamy się na tytuł. Lepszym podejściem jest sumienna praca i skupianie się na każdym nadchodzącym spotkaniu. Nie bujamy w obłokach. Znamy drogę do dobrych wyników: to odpowiednia praca na treningach, a potem skuteczna realizacja założeń w trakcie spotkań. Spoczywanie na laurach nie ma sensu.

Więcej TUTAJ

***

„Bogusław Kaczmarek: „Liga powinna nazywać się „3xL i cała reszta”. Społeczność powinna pracować na topowe kluby”

Po rundzie jesiennej, najbliżej Legii jest Raków Częstochowa. Jest Pan zaskoczony tak dobrą formą podopiecznych trenera Papszuna?

Biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania, to ta liga powinna nazywać się "3xL i cała reszta". W mojej klasyfikacji, to Legia, Lechia i Lech powinny nadawać ton tym rozgrywkom i walczyć o europejskie puchary. Jesteśmy jednak ekstraklasą paradoksów, co najlepiej podkreśla przykład Piasta Gliwice, który najpierw rzutem na taśmę wywalczył utrzymanie, by po roku zdobyć mistrzostwo kraju.

Nasza Ekstraklasa to taka liga, w której jest mnóstwo różnego rodzaju rzeczy, które nie do końca da się w sposób racjonalny wytłumaczyć. Chociażby właśnie bardzo dobra postawa Rakowa. Należy się jednak duży szacunek dla ludzi, którzy tym zarządzają i dla trenera Papszuna.

Pana zdaniem to klub, który może na dłużej zadomowić się w czołówce? 

Ludzie nieprzychylni powiedzą, że Raków jest drugi, co świadczy o słabości polskiej piłki. Wiele w tym racji, ale jednak w tym wszystkim, w tym całym marazmie, widać, że nawet w takich warunkach, przy odpowiednim stopniu zrozumienia i dzięki pasji można zbudować coś ciekawego.

Na pewno Raków zasługuje na wyróżnienie, patrząc pod kątem tego, jak ta drużyna prezentuje się na boisku i jakie ruchy personalne robi. Wystarczy spojrzeć chociażby na Petraska. Przyszedł i dzięki Rakowowi otrzymał nawet powołanie do kadry Czech. Raków powinien być przykładem dla innych. Co ważne, inwestują też w akademię, do której ściągnęli czołowego trenera - Marka Śledzia - z Lecha Poznań. Dobrze by tylko było, by w wyniku porozumienia z miastem powstał tam jeszcze stadion, który by w jakiś sposób nawiązywał do poziomu drużyny.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz konto



Zaloguj się na swoje konto




Nie masz konta? Zarejestruj się