Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Krzysztof Porebski / PressFocus

Znaki zapytania przed 16. kolejką Ekstraklasy. Co wymyśli Czesław Michniewicz i co słychać u Michała Probierza po urlopie?

Autor: Karol Bochenek
2021-02-05 14:00:37

Po zimowej przerwie Ekstraklasa wjechała na grubo. Ostatnia kolejka dostarczyła nam wręcz nadmiaru emocji i dziwnych sytuacji, ale przecież nie będziemy narzekać. Przeciwnie – liczmy na to, że teraz będzie podobnie, bo potencjał na pewno jest. Jak zwykle najciekawsze wątki przedstawiamy w formie przedligowych pytań. Zapraszamy.

1. Czy Aleksander Buksa znów strzeli gola z Jagą?

Bardziej na czasie byłoby zapytać, czy Buksa kiedykolwiek zagra jeszcze w Wiśle, ale co tam, załóżmy, choć to pewnie naiwne, że mimo całego zamieszania, nadal będzie równoprawnym członkiem drużyny Petera Hyballi. A skoro tak, to pytanie o gola z Jagą jest w jego przypadku całkiem zasadne, bo młody napastnik połowę swojego ekstraklasowego dorobku uzbierał właśnie w spotkaniach z ekipą z Podlasia. Na marginesie - były to  bardzo ładne gole, choć w obecnej sytuacji ma to raczej nikłe znaczenie. 

KURS BETSSON NA MECZ WISŁA KRAKÓW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK: 1 - 2.15, X - 3.50, 2 - 3.10

2. Czy Śląsk znowu zanudzi na wyjeździe? 

Gra Śląska Wrocław od dłuższego czasu przypomina sinusoidę - nieźle u siebie i zamulająco na wyjeździe. Nie licząc meczów ze słabą Wisłą Kraków i jeszcze gorszym Podbeskidziem, wrocławianie w delegację jeżdżą w tym sezonie - zresztą podobnie, jak w rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek - jak na ścięcie. Oczywiście w Ekstraklasie nie jest to nic nowego, co jakiś czas zdarza się drużyna, która jest tak skuteczna w meczach wyjazdowych, jak Andy Stitzer w podbojach miłosnych, ale na dłuższą metę to po prostu męczy. Dlatego, drogi Śląsku, apelujemy, opamiętaj się. 

KURS BETSSON NA MECZ PIAST GLIWICE - ŚLĄSK WROCŁAW: 1 - 1.95, X - 3.40, 2 - 3.75

3. Czy obrona Podbeskidzia zmieniła się na dobre? 

Mecz Podbeskidzia z Legią z jednej strony był pokazem bezsilności „Wojskowych”, ale z drugiej dał też wyraźny sygnał, że wśród „Górali” zaszły pozytywne zmiany. Na myśli mamy przede wszystkim postawę formacji defensywnej, która dotychczas miała daleko do miana poważnej, a tutaj proszę - z legionistami poradziła sobie na luzie. Sęk w tym, że jeden mecz, nawet jeśli rywalem była Legia, to trochę mało, aby jednoznacznie przesądzić o trwałości wspomnianych zmian. Potrzebna jest kolejna próba i mecz z Górnikiem za taką właśnie uznajemy. Jeśli Podbeskidzie utrzyma poziom z ostatniej kolejki, to łatwiej będzie uwierzyć, że uratowanie Ekstraklasy dla Bielska-Białej to realny cel. 

KURS BETSSON NA MECZ PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - GÓRNIK ZABRZE: 1 - 3.75, X - 3.40, 2 - 1.95

4. Co słychać u Michała Probierza po urlopie? 

Pierwsza drama nowej rundy zakończyła się bardzo szybko. Michał Probierz po przegranym meczu z Wartą podał się do dymisji, ale po namowach władz Cracovii zmienił zdanie i zdecydował się - jak podał w oświadczeniu - kontynuować budowę wielkiego klubu. Zamieszania, które wywołała finalnie nieprzyjęta rezygnacja, nie będziemy oceniać, bo każdy ma prawo poczuć się zmęczony/wypalony, każdy może też wycofać się ze złożonych deklaracji, jeśli jest na to czas. W przypadku trenera Probierza czas był, więc nie pozostaje nic innego, jak życzyć wytrwałości. A jeśli faktycznie chce budować wielki klub, to zwycięstwo na terenie lidera będzie niezłym punktem wyjścia.

KURS BETSSON NA MECZ POGOŃ SZCZECIN - CRACOVIA: 1 - 2.15, X - 3.10, 2 - 3.60

5. Jaki skład z 16 dostępnych zawodników złoży Czesław Michniewicz? 

Szkoleniowiec Legii, mówiąc delikatnie, nie ma dużego komfortu przed trudnym meczem z Rakowem. Jak sam przyznał na konferencji prasowej, do jego dyspozycji jest aktualnie 16 zawodników, ale zespół czeka jeszcze jeden trening, na którym wiele może się wydarzyć. Oceniając stan kadry na tu i teraz, Michniewicz powiedział tak: - Musimy zaakceptować jeden fakt: przewaga personalna Legii minęła. Na dziś, jeśli wszyscy są zdrowi, to trzon zespołu jest bardzo mocny, ale nie możemy wybierać po 2-3 zawodników na pozycji, jak to kiedyś bywało w Legii. Musimy się do tej sytuacji dostosować.

Z pozytywów - do gry wracają Jędrzejczyk i Wieteska, co da więcej opcji w defensywie. Innymi słowy, Michniewiczowi w obecnej sytuacji pozostało już tylko cieszenie się z małych rzeczy. I nadzieja, że Legia może jednak przeprowadzi jakiś transfer do klubu. 

KURS BETSSON NA MECZ LEGIA WARSZAWA – RAKÓW CZĘSTOCHOWA: 1 – 2.00, X – 3.40, 2 – 3.60

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się