Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Tomasz Folta / PressFocus

INFO: Stokowiec (jeszcze) bezpieczny. Lech walczy o Johanssona. Kurzawa bliski powrotu do Górnika. Nowy prezes TS Wisła

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2021-02-10 00:05:14

Czy Stokowiec wyleci z posady trenera Lechii? O kogo walczy Lech? Kto może wrócić do Górnika, a kto już do niego dołączył? Kim jest nowy prezes TS Wisła? Gdzie zagra Broź? Odpowiedzi na te i inne pytania w najnowszym przeglądzie wydarzeń!

***

Po kompromitacji z Puszczą Niepołomice (1:3) w Pucharze Polski ruszyła lawina plotek dotycząca zbliżającego się zwolnienia Piotra Stokowca. Póki co jednak do tego nie dojdzie. Póki co…

 

 

***

Lech bardzo chciałby uczynić Arona Johanssona swoim napastnikiem. Rozmowy trwają.

 

 

***

Sporo wskazuje na to, że Kurzawa w końcu wróci do Górnika.

 

 

***

Już dzisiaj Górnik ogłosił jeden (na papierze) kozacki transfer. Richmond Boakye związał się z zabrzanami umową „przynajmniej do końca bieżącego sezonu”. Cokolwiek to znaczy...

 

 

***

„Tomasz Jażdżyński nowym prezesem TS Wisła Kraków”

„Chciałbym bardzo podziękować wszystkim ustępującym członkom zarządu stowarzyszenia, a w szczególności prezesowi Rafałowi Wisłockiemu. Wszyscy pamiętamy w jak trudnych warunkach przyszło im przejąć odpowiedzialność za klub. Głęboko wierzę, iż już wkrótce pozytywne efekty współpracy wszystkich sekcji dadzą głęboką satysfakcję wszystkim, którzypracowali nad zjednoczeniem Wisły - powiedział Jażdżyński.

Wisłocki obowiązki prezesa pełnił od 4 stycznia 2019 roku. Zjednoczenie organizacyjne krakowskiego klubu następuje po prawie ćwierćwieczu rozdziału zapoczątkowanego wydzieleniem ze stowarzyszenia spółki prowadzącej sekcję piłki nożnej.”

Źródło: Interia.pl

***

Jakszibojew odbędzie testy medyczne przed transferem do Legii w czwartek.

 

 

***

Niewykluczone, że nowym piłkarzem GKS-u Bełchatów zostanie Łukasz Broź.

 

 

***

Adrian Błąd na dłużej w GKS-ie Katowice!

 

 

***

Rafał Makowski jest już po operacji kolana, ma pauzować około miesiąc.

 

 

***

„Zbigniew Boniek: Jesteśmy gotowi do rozmów. Liczę, że kibice wrócą w marcu, ale to decyzja rządu”

„Jak ocenia pan szanse na odmrożenie trybun?
Trudno mi się na ten temat wypowiadać. Po pierwszym powrocie kibiców nie było żadnych badań ani obserwacji, że jest to miejsce bardziej podatne na rozprzestrzenianie się koronawirusa niż ulica, centrum handlowe, basen czy stok narciarski. Na dzisiejszych obradach Komisji, która zaprosiła PZPN, aby porozmawiać o stanie polskiej piłki, przedstawiliśmy nasze zdanie według którego od marca kibice mogliby zacząć stopniowo pojawiać się na stadionach. Ale jeszcze raz podkreślę, że ani PZPN, ani Komisja takiej decyzji nie podejmie. Od tego są konkretne instytucje rządowe. Mogę jedynie wyrazić nadzieję, że się uda i w marcu zobaczymy kibiców na meczach PKO Ekstraklasy oraz reprezentacji.

Jesteście gotowi do pracy nad takim planem?
Oczywiście. Jutro lub pojutrze wyślemy naszą propozycję i dokładny protokół do Kancelarii Premiera, bo to ona jest tutaj najważniejszym organem. Jesteśmy gotowi, aby usiąść i przedyskutować wszystkie za i przeciw. Widząc, że polski rząd zdecydował się na poluzowanie niektórych obszarów gospodarki uważam, że jest to dobry moment, aby pochylić się także nad polską piłką. Ta potrzebuje kibiców jak tlenu. Ich obecność na trybunach to nie tylko zabawa, ale też istotny zastrzyk gotówki dla klubów, które czerpią stałe zyski z czterech źródeł: praw telewizyjnych, marketingu, merchandisingu oraz biletów. To są realne pieniądze i miejsca pracy dla wielu ludzi. Liczę, że porozmawiamy i pan premier zgodzi się na odmrożenie polskiej piłki.

Więcej TUTAJ

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się