Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Krzysztof Porebski / PressFocus

Wojskowi nie odczarowali Białegostoku. Jagiellonia 1:1 Legia

Autor: Andrzej Cała
2021-02-14 20:00:43

Legia od pięciu lat nie potrafi wygrać w Białymstoku i dzisiaj zaliczyła już ósmy z rzędu mecz na Słonecznej bez kompletu punktów. Pretensje może mieć tylko do siebie, bo Jagiellonia pozwalała jej na bardzo dużo, stanowiąc dziś dla gości tylko tło.

Spotkanie było poważnym testem dla Cezarego Miszty. Młody golkiper gości nie był szykowany do gry, ale po tym, gdy dziś niedyspozycję zgłosił Artur Boruc, musiał spróbować wejść w jego buty. Początek zaliczył najgorszy z możliwych - w trzeciej minucie sprokurował rzut karny. Potem było już tylko lepiej, a interwencja z końcówki pierwszej połowy, gdy Miszta zastopował w sytuacji sam na sam Imaza - klasa światowa. 

Jagiellonię przed porażką uratował Dziekoński, kiepska skuteczność Pekharta i… poprzeczka, a nawet dwie! W pierwszej połowie czeski napastnik nie wykorzystał fantastycznej centry Mladenovicia, a na pięć minut przed końcem meczu w obramowanie trafił Luquinhas. Nie miała tego dnia szczęścia Legia, oj nie miała.

Dawno nie było tak nerwowego, szarpanego początku spotkania, jak dzisiaj w Białymstoku. W 22. minucie Szymon Marciniak miał już szczelnie wypełniony notes - dwa odgwizdane rzuty karne i aż sześć żółtych kartek. Później mecz odrobinę się uspokoił, ale gdyby arbiter odesłał przed końcem do szatni Borysiuka, Augustyna czy Jędrzejczyka, nikt nie miałby do niego raczej pretensji. 

Jagiellonia Białystok 1:1 Legia Warszawa (1:1)

1:0 Imaz 4’ (rzut karny po faulu Miszty na Puljiciu)
1:1 Pekhart 18’ (rzut karny karny po faulu Augustyna na Pekharcie)

Jagiellonia: Dziekoński 6 - Olszewski 4, Tiru 4, Augustyn 2, Nastić 3 (46’ Wdowik 4) - Borysiuk 3, Pospisil 4 (88’ Kwiecień) - Twardek 2 (70’ Makuszewski 3), Imaz 3, Cernych 4 (42’ Mystkowski 4) - Puljić 4 (70’ Bortniczuk 3)

Legia: Miszta 5 - Juranović 5, Wieteska 4, Jędrzejczyk 3 - Wszołek 3, Slisz 4, Martins 5, Mladenović 5 - Kapustka 3, Luquinhas 5 - Pekhart 4 (86’ Lopes)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Nota 2x45: 4

Żółte kartki: Tiru, Cernych, Augustyn, Borysiuk - Miszta, Jędrzejczyk, Juranović

Piłkarz meczu: Xavier Dziekoński


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się