Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Pawel Jaskolka / PressFocus

INFO: Żuraw niezagrożony zwolnieniem. Powrót Grosickiego do Ekstraklasy coraz bliżej? Szabanow na testach w Legii

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2021-02-15 00:50:21

W dzisiejszym przeglądzie newsów głównymi bohaterami są: Dariusz Zuraw, Kamil Grosicki, Artem Szabanow, Paweł Cibicki czy też Oskar Zawada. Zapraszamy!

Dariusz Żuraw ponoć wciąż cieszy się zaufaniem sterników Lecha. Wiadomo, że to czasem bywa pocałunkiem śmierci. Niemniej – ciekawi jesteśmy ile to jeszcze potrwa…

 

 

***

Grosicki coraz bliżej powrotu do Ekstraklasy? Dziś twitter huczał o zainteresowaniu ze strony Pogoni, ale ile w tym prawdy…

 

 

***

Artem Szabanow przejdzie testy medyczne w Legii i jeśli wszystko będzie w porządku, zostanie jej zawodnikiem.

 

 

***

Paweł Cibicki, mimo zawieszenia przez FIFA, na razie pozostanie piłkarzem Pogoni.

 

 

***

Jak zapowiadano, Oskar Zawada został piłkarzem Jeju United z Korei Południowej.

 

 

***

Dariusz Żuraw po meczu Lecha z Wisłą Płock:

„Mogę tylko przeprosić naszych kibiców za tą chałturę, którą tutaj odstawiliśmy, bo trudno tutaj mówić o grze w piłkę. Gdybym miał powiedzieć, który zawodnik zagrał na poziomie, to tylko Mickey van der Hart. Przyczyn takiej sytuacji można szukać wiele. Wpadliśmy w dół pod koniec zeszłej rundy i do dzisiaj nie możemy niestety z niego wyjść. Wydawało się, że okres przygotowawczy to będzie moment, kiedy wszystko ruszy, jednak kontuzje kluczowych piłkarzy nie pozwoliły się normalnie przygotować i dzisiaj wygląda to tak, że jesteśmy bardzo chaotyczni w ataku, mamy duże problemy w defensywie - wystarczy rzucić jedna dłuższą piłkę i nie trzeba się natrudzić. Jeśli chodzi o wyjście z kryzysu, zawsze wychodziłem z niego ciężką pracą i teraz też tak chcę z niego wyjść.”

Źródło: Lech Poznań

***

Czesław Michniewicz po meczu Legii z Jagiellonią:

„Nie rozpoczęliśmy tego spotkania tak jak sobie wymarzyliśmy. Chcieliśmy od razu atakować i być na połowie przeciwnika. Tak się niestety nie stało. To nasi rywale wykorzystali nasz błąd, po którym został podyktowany rzut karny. Zaczęliśmy ten mecz od początku przegrywając. Na szczęście dla nas, szybko wróciliśmy do gry. Tworzyliśmy składne akcje i po rzucie rożnym wywalczyliśmy jedenastkę, którą Pekhart zamienił na bramkę. Później mecz się trochę wyrównał. My stwarzaliśmy okazje, trafiliśmy w poprzeczkę przed przerwą, ale nie udało się zdobyć bramki. Ogólnie oceniam to spotkanie pozytywnie. Wynik nie jest taki jaki sobie zakładaliśmy. Okazji mieliśmy naprawdę dużo, w tym między innymi dwie poprzeczki. Cudownie bronił też młody golkiper Jagielloni.

Zejście Pekharta było spowodowane urazem. Nie mieliśmy w planie go zmieniać. Tomek jest bardzo ważnym zawodnikiem w naszej strategii – zarówno tej ofensywnej jak i defensywnej. Jego warunki są dla nas bardzo istotne. Zgłosił delikatny uraz, dlatego postanowiliśmy go zmienić Dlaczego nie robiliśmy więcej zmian? Nie było takiej potrzeby."

Źródło: Legia Warszawa


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się