Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Łukasz Sobala / PressFocus

Dobrze, że państwo tego nie widzieli. Raków 0:0 Cracovia

Autor: Andrzej Cała
2021-03-06 22:20:50

Na brawa zasługuje każdy, kto ani razu nie ziewnął albo nie zdrzemnął się podczas spotkania zamykającego sobotnie granie w PKO BP Ekstraklasie. W sekundę wymienilibyśmy tysiąc ciekawszych rzeczy, które można było w tym czasie zrobić - na przykład policzyć, ile kropel składa się na szklankę soku pomarańczowego albo ile przecinków znajdziemy na 122. stronie “Pana Tadeusza”.

- Jeśli ktoś włączając mecz w Bełchatowie liczył, że przeżyje podobne emocje do tych, które dzisiaj zaserwowano nam w derbach Łodzi, rywalizacji Podbeskidzia z Lechią, niemieckim szlagierze czy nawet drużynowym konkursie skoków narciarskich, spotkał go lodowaty prysznic. Potyczka Rakowa z Cracovią była ligowym dżemikiem z gatunku tych najrzadszych, najmniej smacznych. Najbardziej w oczy rzucał się brak jakości, pomysłu na grę oraz niechlujność piłkarzy w boiskowych poczynaniach. Tak naprawdę na jakąkolwiek zdobycz nie zasłużył nikt. Murowany kandydat do miana jednego z najnudniejszych meczów sezonu.

- Przed spotkaniem głośno było o Mateuszu Wdowiaku, czyli wychowanku Cracovii, który w przykrych okolicznościach rozstał się z tą drużyną raptem kilka tygodni temu i dołączył do Rakowa. 24-letni skrzydłowy zapewne był niezwykle zmotywowany, aby na boisku odgryźć się włodarzowi i trenerowi gości za to, jak został potraktowany. Do zemsty jednak nie doszło, ponieważ Marek Papszun dzisiaj z Wdowiaka w ogóle nie skorzystał.  

- Odnotujmy pierwszy występ w podstawowym składzie Cracovii w meczu ligowym Jakuba Koseckiego. Na tle ogólnej mizerii skrzydłowy wyróżniał się zaangażowaniem, szybkością, chęcią do atakowania. Nie przyniosło to co prawda rezultatu w postaci bramki albo asysty, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że gościom były piłkarz Legii czy Śląska sporo dobrego w przyszłości da. 

Raków Częstochowa - Cracovia 0:0

Raków: Holec 5 - Piątkowski 5, Arsenić 2, Jach 5 - Tudor 4, Sapała 4, Poletanović 4 (80’ Schwarz), Kun 4 - Tijanić 3 (63’ Cebula 3), Lopez 3 (87’ Szelągowski) - Gutkovskis 3 (87’ Długosz)

Cracovia: Niemczycki 5 - Rapa 4, Szymonowicz 5, Rodin 5, Rocha 5 - Kosecki 5 (83’ Strózik), Van Amersfoort 4, Dimun 3, Hanca 3 - Alvarez 3 (83’ Thiago), Rivaldinho 3

Sędziia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Nota 2x45: 4.

Żółte kartki: Lopez, Poletanović, Kun, Papszun (trener) - Hanca, Rodin, Probierz (trener) 

Czerwona kartka: Arsenić

Piłkarz meczu: Jakub Kosecki


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się