Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Krzysztof Dzierzawa / Pressfocus

INFO: Bartoszek jednak odszedł z Korony! Magiera przejmie Śląsk? Stipica celem transferowym Legii?

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2021-03-11 23:27:20

Ciepłe, acz nielogiczne rozstanie w Koronie, możliwa zmiana trenera w Śląsku, nowy cel transferowy Legii, debata na temat inwestorów dla Widzew w zarządzie stowarzyszenia… Sporo się dziś działo, zapraszamy na przegląd wydarzeń!

***

Niespełna miesiąc temu ogłaszano Macieja Bartoszka dyrektorem sportowym Korony Kielce. Dodatkowo, poza pełnieniem funkcji trenera. Dziś został on zwolniony… Rozstanie było kulturalne, ale czy logiczne?

 

 

***

A pamiętacie, jak Zbigniew Boniek zarzekał się, że żaden reprezentacyjny trener nie chce odejść z pracy? Dziś odszedł Jacek Magiera, który ma przejąć Śląsk.

 

 

***

W Widzewie odbyła się dyskusja na temat ofert inwestycyjnych.

„Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź definitywnie odrzuciło jedną z ofert pochodzącą od podmiotu zagranicznego z uwagi na dalekie od oczekiwań warunki finansowe transakcji proponowane przez Oferenta.

Druga zagraniczna oferta, o której w ostatnim czasie informowały media, nie została przyjęta, ponieważ przystąpienie do rozmów było obwarowane niekorzystnymi z punktu widzenia właściciela Spółki warunkami, takimi jak zagwarantowanie wyłączności Oferentowi czy konieczność wypłacenia przez Stowarzyszenie bardzo wysokiej kary umownej gdyby po przystąpieniu do rozmów strony nie osiągnęły porozumienia. Stowarzyszenie zasygnalizowało gotowość prowadzenia rozmów z tym Inwestorem jeśli nie będzie on stawiał takich warunków wstępnych oraz wystosowało stosowne imienne zaproszenia dla przedstawicieli tegoż Oferenta, w których wyraziło gotowość do spotkania i ustalenia warunków korzystnych i akceptowalnych dla obu stron.

Stowarzyszenie nie podjęło decyzji w sprawie trzeciej oferty, gdyż Oferent poprosił o więcej czasu na uszczegółowienie propozycji.”

Źródło: Widzew

***

Legia negocjuje z Borucem i w razie czego szuka zastępcy.

„A co jeśli jednak strony się nie dogadają? Z naszych informacji wynika, że w Legii kiełkuje pomysł (zresztą nie po raz pierwszy), aby w przypadku fiasku rozmów z Borucem spróbować sięgnąć po Dante Stipicę. Bramkarz Pogoni Szczecin to absolutna ligowa czołówka, ba, zdaniem wielu 29-letni Chorwat to najlepszy obecnie bramkarz Ekstraklasy.”

Źródło: WP Sportowe Fakty

***

Piotr Tworek z Warty Poznań został trenerem miesiąca w Ekstraklasie!

 

 

***

Po odejściu z Jagiellonii Bodvarsson spadł na cztery łapy.

 

 

***

Wywiad z Kostą Runjaicem:

„Trzeba już bić na alarm, czy trener spokonie podchodzi do obecnej sytuacji?
Negatywne wyniki są odbierane emocjonalnie, a nawet kilkanaście razy mocniej niż pozytywne. To są ewolucyjne odruchy pierwotne w każdym z nas. To bardzo szybko prowadzi do pewnego zniekształcenia percepcji "zagłady i przygnębienia", a nawet siania paniki, szczególnie na tak bardzo emocjonalnym rynku jak piłka nożna. W tej chwili nie jest to zorientowane na cel, sprzyjające ani pomocne dla nas, także dla mojej pracy. Zapewniam, że pozostaniemy spokojni i pozytywnie nastawieni. Trzymamy się tego i z odpowiednim nastawieniem podejmiemy się kolejnych wyzwań jakie są przed nami.

Z daleka wygląda na to, że zbyt wielu piłkarzy jest poza optymalną dyspozycją. Będzie trener szukał rotacji w kolejnych meczach?
Widzę to trochę inaczej niż ty. Ogólnie jesteśmy w dobrej formie, ale to nie znaczy, że byłem zadowolony z wyników poszczególnych graczy w ostatnich kilku meczach. Były momenty i fazy, w których nie graliśmy na naszym poziomie. Tu i tam brakowało nam niezbędnej mowy ciała i obecności, gdy sprawy nie szły po naszej myśli. Lider ligi, lub mistrz jesieni powinien emanować zjednoczoną postawą zespołową w ryzykownych lub krytycznych fazach gry. Brakowało tego w niektórych momentach. Moje i nasze wymagania są jasne. Myślę, że w szatni zostało jasno i jednoznacznie zaadresowanych kilka spraw. Sytuacja kadrowa jest teraz komfortowa, więc wszyscy powinni być gotowi na następne mecze.”

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się