Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Adam Starszyński PressFocus

INFO: Jednak Skorża zostanie trenerem Śląska?! Bayern nie puści Lewandowskiego do Anglii. Odra zwalnia trenera po zwycięstwie!

Autor: Bartosz Adamski
2021-03-16 23:18:30

Codziennie docierają nowe wieści odnośnie do nowego trenera w Śląsku Wrocław i według aktualnych informacji wyłonił się faworyt. Blisko zmiany szkoleniowca jest też w Jagiellonii Białystok, w środę ma zostać podjęta ostateczna decyzja. Niewesoła sytuacja wytworzyła się natomiast wokół Roberta Lewandowskiego - najprawdopodobniej nasz kapitan ostatecznie nie będzie mógł wystąpić z Anglią! Zapraszamy na najnowszy raport z polskiego futbolu.

***

Dni Vitezslava Lavicki w Śląsku Wrocław są policzone - to wiemy nie od dziś. Co rusz jednak wyłaniają się nowi kandydaci na trenera WKS-u i według doniesień Gazety Wyborczej najbliżej objęcia tej funkcji ma być Maciej Skorża!

 

 

***

Bayern nie puści Roberta Lewandowskiego, a Hertha Berlin Krzysztofa Piątka na mecz z Anglią, jeśli nie zmienią się obecne obostrzenia. Ostatnia nadzieja w... Angeli Merkel, która w środę 17 marca może wprowadzić nowe przepisy i znieść kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii.

W dalszym ciągu dobrej myśli jest jednak sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. - W skrajnym przypadku potrafię sobie wyobrazić, że kluby niemieckie i francuskie nie puszczą swoich piłkarzy na mecz w Londynie, ale dziś bardziej realny i prawdopodobny wydaje się scenariusz, że wszyscy dostaną zgodę na wylot, rozegranie spotkania, a po powrocie do swoich zespołów zostaną zwolnieni z obowiązującej kwarantanny - twierdzi w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

 

 

***

Zgodnie z zapowiedziami kibice Jagiellonii Białystok pojawili się na treningu pierwszego zespołu. Wyrazili oni głośne niezadowolenie z postawy zespołu w ostatnich tygodniach. Możliwe, że po raz ostatni widzieli oni Bogdana Zająca w roli trenera "Jagi", bowiem w środę ma zapaść ostateczna decyzja ws. jego przyszłości.

 

 

***

Niespodziewanie Dietmar Brehmer został zwolniony z funkcji trenera Odry Opole, mimo wygranej w ostatnim meczu z Zagłębiem Sosnowiec! Sam szkoleniowiec ma się odnieść do tej sprawy na konferencji prasowej w środę rano. Odrę teraz prowadzić będzie Piotr Plewnia, dotychczasowy asystent Brehmera.

 

 

 

 

***

Paulo Sousa spotkał się we wtorek z dziennikarzami. Poniżej najciekawsze wypowiedzi, cytowane przez WP Sportowe Fakty.

"No właśnie, czy ma pan już pewność, że we wszystkich trzech marcowych meczach kadry będzie mógł liczyć na Zielińskiego i innych? Wciąż nie mamy niestety pewności, czy w meczu z Anglią zagra Robert Lewandowski. A może są nowe wieści w tej sprawie?
Wciąż czekamy. Chcielibyśmy, aby to się wyjaśniło jak najszybciej, jesteśmy w kontakcie z Bayernem, z UEFA... Pamiętajmy, że w Niemczech decydują o pewnych kwestiach regionalne władze zajmujące się zdrowiem. Słyszymy, że w Bawarii planowany jest na przykład powrót dzieci do szkół... Generalnie, patrząc globalnie, mamy nadzieję, że władze różnych krajów rozumieją, jak ważna w tej sytuacji jest piłka nożna. Świat w dobie pandemii ma swoje ograniczenia, a moim zdaniem sport dostarcza ludziom, często zmęczonym już tym wszystkim, wielkich emocji, oderwania się o smutnej rzeczywistości. Ważne, aby rządzący o tym pamiętali, że sport naprawdę ma tu rolę do odegrania. Inna sprawa, że ważne jest, aby można grać w najsilniejszym składzie. Mam w zespole najlepszego piłkarza świata i jest oczywiste, że bardzo chciałbym go mieć w drużynie na Wembley. Poza tym sprawa dotyczy też innych napastników, Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika.

A co jeśli, odpukać, ci piłkarze nie będą mogli zagrać? Ma pan plan B?
Z natury jestem optymistą i wierzę, że ten problem uda się rozwiązać pozytywnie, że będą do naszej dyspozycji. A jeśli nie? Wtedy będziemy myśleć, ale nie będę powoływał dodatkowych graczy. Będziemy operować tymi, którzy już są w kadrze.

(...)

No dobrze. Jest Kamil Grosicki. Gorąca kwestia, bo on nie gra w klubie.
Grosicki jest już w Warszawie, we wtorek trenował z moimi asystentami. W środę ma wolne, w czwartek i piątek trzy kolejne sesje treningowe, w tym spotkanie ze sztabem w hotelu, gdzie będziemy rozmawiać między innymi o taktyce. Co do Kamila, chcemy, żeby był szczery sam ze sobą i z nami. Musi nam szczerze przekazać, jak się czuje, co z jego przygotowaniem fizycznym. Wszyscy wiemy, jak trudne były dla niego ostatnie miesiące, również mentalnie. Natomiast co do kadry, to wiadomo: entuzjazm u Grosickiego jest ogromny. Choć oczywiście, sam entuzjazm to za mało. Musi być dobrze przygotowany."

Więcej TUTAJ

***

Na poniedziałek Robert Lewandowski ma zaplanowaną wizytę u prezydenta Andrzeja Dudy. Z rąk głowy państwa odbierze Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, czyli drugie najważniejsze odznaczenie cywilne w naszym kraju, przyznawane za wybitne osiągnięcia na różnych polach, także w sporcie.

 

 

***

Kacper Kozłowski był zaskoczony swoim powołaniem do kadry, o czym powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Pogoni Szczecin. - Niesamowite uczucie. Powołanie na kadrę w wieku 17 lat nie zdarza się często. Nie spodziewałem się tego, to wydawało się niemożliwe do zrobienia, a jednak udało się. Cieszę się i będę pracować, żeby dostać jakieś minuty od selekcjonera. Na każdym treningu daję z siebie dużo, a powołanie może jeszcze zmotywować do tego, żeby dać 5-10 procent więcej - mówił.

O swojej nominacji opowiedział też Sebastian Kowalczyk.

***

Jak informuje legia.net, Igor Lewczuk wrócił do pełnych zajęć z drużyną. Razem z kolegami rozgrzewał się Marko Vesović. Czarnogórzec po kuracji zastrzykami czuje się znacznie lepiej i pali się do gry, ale nie ma jeszcze zgody lekarza. Jasurbek Yaxshiboyev ciągle natomiast trenował indywidualnie, bo nie doszedł jeszcze do pełni sprawności po kontuzji pachwiny.

***

Bartosz Kieliba przeszedł w poniedziałek zabieg uszkodzonej grupy mięśniowej w nodze. Kapitana Warty Poznań czekają około cztery miesiące przerwy w treningach.

***

Ligowcy dostali powołania do ostatecznych kadr swoich krajów.

Tomas Pekhart z Legii Warszawa został powołany do reprezentacji Czech na marcowe spotkania eliminacji mistrzostw świata z Estonią, Belgią i Walią.

Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk) i Lubomír Satka (Lech Poznań) zostali powołani do kadry reprezentacji Słowacji na marcowe spotkania eliminacji mistrzostw świata z Cyprem, Maltą i Rosją.

Nika Kwekweskiri (Lech Poznań) został powołany do reprezentacji Gruzji na mecze eliminacji mistrzostw świata ze Szwecją, Hiszpanią i Grecją.

Luka Zahović (Pogoń Szczecin) został powołany do kadry reprezentacji Słowenii na marcowe spotkania eliminacji mistrzostw świata z Chorwacją, Rosją i Cyprem.

***

Trener przygotowania motorycznego Jacek Piegza został włączony do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Zagłębia Lubin.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się