Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Rafał Oleksiewicz / PressFocus

INFO: Baza kadry na Euro w Opalenicy? Brat Rusyna: Michniewicz to debil. Kibice Lecha żądają odejścia Rząsy i Kasprzaka

Autor: zebrał Maciej Golec
2021-04-08 23:22:05

Maciej Skorża podpisze kontrakt na 2 lata, kibice Lecha żądają głowy Rząsy, kadra może podczas turnieju stacjonować w Opalenicy, a w Jagiellonii obecnie zmagają się z kontuzjami. Zapraszamy na codzienny raport!

Maciej Skorża podpisze dwuletni kontrakt z Lechem Poznań, ale w meczu z Legią zespół poprowadzi dotychczasowy asystent Janusz Góra. Zmiany w gabinetach nie są natomiast przewidziane. Tomasz Rząsa ma zostać w klubie.

 

 

***

Informacje o tym, że drużynę w meczu z Legią poprowadzi Góra, potwierdził klub.

 

 

***

Tiba i Kraweć gotowi na Legię. Aron Johansson też jest do dyspozycji.

 

 

***

Stowarzyszenie kibiców „Wiara Lecha” zapowiada bojkot meczów Kolejorza (od wtedy, kiedy trybuny zostaną otwarte), dopóki z klubu nie odejdą dyrektor sportowy Tomasz Rząsa i trener Andrzej Kasprzak.

***

Paweł Olszewski, Bojan Nasić i Fiodor Cernych nie zagrają z Cracovią z powodu kontuzji. O ile ten pierwszy wróci dość szybko, to Cernych będzie mógł zagrać dopiero pod koniec sezonu, a Nasticia już raczej nie zobaczymy. Rafał Grzyb poinformował, że przerwa w grze Bośniaka ma wynieść 3-4 tygodnie. 

 

***

Joel Valencia doznał urazu podczas gierki treningowej. Nie wiadomo, jak bardzo poważny to uraz.

 

 

***

Komisja Ligi poprosiła Legię o wyjaśnienie sytuacji z Bartoszem Kapustką, który po ostatnim meczu ligowym pojawił się na imprezie urodzinowej.

 

 

***

Jeśli UEFA odbierze Dublinowi organizację Mistrzostw Europy, reprezentacja może zrezygnować z bazy, którą zarezerwowała w Irlandii i zostać w Polsce. Konkretniej, w Opalenicy.

 

 

***

Brat Nazarija Rusyna skrytykował Legię:

"Pisali, że "odmowa" gry w rezerwach była potępiona przez zawodników z zespołu, a tak naprawdę to każdy zawodnik jest niezadowolony z tego trenera. Mówili mojemu bratu, że są po jego stronie, że szkoda, bo trener to debil" – napisał na Instagramie.

 

 

***

Mateusz Kuzimski na dłużej w Warcie.

 

 

***

Radosław Sobolewski odejdzie z Wisły Płock po sezonie.

 

 

***

Dariusz Adamczuk i Łukasz Machiński zostali członkami zarządu Pogoni Szczecin.

 

 

***

Dwóch zawodników GKS-u Katowice zakażonych koronawirusem.

***

„Boniek: Decyzja w sprawie EURO 19 kwietnia”

Nadal na spokojnie zmierzamy do drugiego miejsca w grupie?

Wyprzedzić Anglię na pewno nie będzie łatwo. To pokazuje historia, że zawsze mieliśmy z tym problem. To pewnie lepsza drużyna od nas, która ma teraz dobrą zaliczkę. My musimy walczyć o drugie miejsce. Na razie jesteśmy na czwartym, ale to dopiero trzy spotkania z dziesięciu. Przyzwyczailiśmy kibiców, że od początku jesteśmy na miejscach premiowanych awansem. A teraz trzeba we wrześniu wygrać z Albanią, z San Marino i powalczyć z Anglią u siebie. Ale na to jest czas, na razie mistrzostwa Europy.

Rozumiem, że jednak nie zagramy w Dublinie?

Sytuacja jest ciągle dynamiczna, a ostateczna decyzja zapadnie 19 kwietnia na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA. Wtedy dowiemy się, gdzie i w jakim kształcie odbędą się mistrzostwa. Chciałbym, żeby nic się nie zmieniło, żebyśmy grali w Dublinie, bo do tego się logistycznie przygotowaliśmy. Ale jeśli będziemy musieli grać gdzie indziej, to postawimy sobie pytanie – czy to słusznie, że tam będzie nasza baza, czy jednak musimy znaleźć inny ośrodek. Musielibyśmy od nowa przygotować całą logistykę. Jeśli będzie trzeba, to zrobimy to i świat się nie zawali, ale na razie czekamy na rozwój sytuacji.

Więcej TUTAJ

***

„Bałaziński: Kwestia zatrudnienia dyrektora sportowego jest otwarta”

Może trzeba zainwestować więcej pieniędzy w pion sportowy? Zatrudnić dyrektora sportowego?

Kwestia zatrudnienia dyrektora sportowego jest otwarta.

Czyli można nadesłać swoje CV?!

Można. W pewnym momencie pewnie zatrudnimy dyrektora sportowego, ale pytanie: kiedy i kto to będzie? To kwestia otwarta. Staramy się odmłodzić zespół. Inwestujemy w wychowanków z akademii. Pozyskaliśmy w ostatnim czasie młodszych, perspektywicznych piłkarzy. Takim przykładem są Mateusz Młyński, Hubert Sobol, Krystian Wachowiak. To inwestycje długoterminowe. W ciągu sześciu czy dwunastu miesięcy się nie spłacą. Stanie się to za kilka lat albo i nie, bo to bardzo młodzi zawodnicy, czysty potencjał. Ale taki kierunek jest słuszny. Z pierwszą drużyną trenuje wielu juniorów, którzy przystosowują się do poziomu dorosłej piłki. Chociażby Piotrek Starzyński, który pokazał się już z bardzo dobrej strony. Tą drogą chcemy zmierzać. Zależy nam na tym, żeby w kadrze Wisły Kraków znajdowała się większa liczba młodych Polaków.

W długoterminowej perspektywie wprowadzania młodych zawodników przynosi wymierne efekty i korzyści. Po pierwsze, obniżają się wynagrodzenia, bo wychowankowie z akademii często mają niższy poziom uposażania. A po drugie, młodzież jest najbardziej rozchwytywana na rynku transferowym i daje klubowi możliwość sprzedaży z zyskiem w przyszłości.

Pewnie spore pieniądze można byłoby zarobić na Aleksandrze Buksie. 

Jego talent jest niepodważalny, ale nie zawsze w życiu układa się wszystko tak, jak tego byśmy sobie życzyli. I na tym możemy ten wątek zakończyć.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się