Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Adam Starszyński / PressFocus

INFO: Bogusz blisko Legii. Przesmycki wykorzystywał swoją pozycję, w czerwcu odejdzie. Nawałka lub Brzęczek za Brosza?

Autor: Redakcja
2021-04-16 23:30:14

Mateusz Bogusz blisko Legii. Przesmycki, który wykorzystywał swoją pozycję do usuwania ludzi. Dwa mecze przerwy dla Zecha, miesiąc dla Runje. Gdzie zagramy na Euro? To wszystko i wiele więcej w obszernym raporcie z polskiego futbolu. Zapraszamy!

Toczą się zaawansowane rozmowy w sprawie sprowadzenia Mateusza Bogusza do Legii. Sam zawodnik jest zdecydowany na transfer.

 

 

***

Górnikowi się nie udało, więc może inni wezmą? Kilka polskich klubów rozważa zakontraktowanie napastnika Taia Baribo z izraelskiego Maccabi Petah Tikva. 

 

 

***

Dwa mecze reprezentacji na Euro, które miały odbyć się w Dublinie, mogą zostać przeniesione do Anglii. W grę wchodzą Londyn, Manchester i Newcastle. Reprezentacja też na 99% zmieni bazę, która pierwotnie miała być w Irlandii.

 

 

***

Według informacji TVP Sport mecz Polski z Hiszpanią może się odbyć w Sewilli. W przypadku dwóch pozostałych spotkań w grę wchodzą też stadiony w Glasgow i w Kopenhadze. 

 

 

***

Jerzy Brzęczek i Adam Nawałka na celowniku Górnika Zabrze. 

 

 

***

Grzegorz Garbacik twierdzi z kolei, że tematu Nawałki w Zabrzu nie ma.

 

 

***

- Jego decyzje były subiektywne i nieweryfikowalne. Powód nie lubił, jeżeli ktoś miał inne zdanie niż on, co bezpośrednio okazywał. Wykorzystywał swoją pozycję, by usunąć niewygodne dla siebie osoby – można między innymi przeczytać w uzasadnieniu wyroku sądu w sprawie Zbigniewa Przesmyckiego, do którego dotarł „Przegląd Sportowy”

 

 

***

Żeby zatrzymać Świerczoka, Piast musi zapłacić znacznie więcej niż dotychczas sądzono. Przypominamy, że najczęściej mówiło się o kwocie około 500 tys. euro.

 

 

***

9 maja wrócimy na stadiony?

 

 

***

Może to mieć związek z nadchodzącym finałem Ligi Europy w Gdańsku.

 

 

***

Benedikt Zech nie zagra co najmniej w dwóch kolejnych meczach Pogoni. Doznał urazu w trakcie spotkania z Podbeskidziem.

 

 

***

Ivan Runje doznał kontuzji kolana. W tym sezonie już nie zagra.

 

 

***

Dominik Nowak nowym trenerem Korony Kielce. Podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2022 roku. Do sztabu szkoleniowego dołączył Dawid Goliński.

 

 

***

Marcel Ziemann przedłużył kontrakt z Chrobrym.

 

 

***

Mateusz Ozimek na dłużej w Hutniku Kraków.

 

 

***

Łukasz Teodorczyk twierdzi, że Anderlecht zalega mu prawie 3 miliony złotych. Serwis dhnet.be informuje, że sprawą zajmie się sąd pracy w Brukseli.

***

„Boniek: Nie ma problemu Przesmyckiego, ale od 20 czerwca będzie nowy szef sędziów”

Do kiedy będą trwały rządy Przesmyckiego wśród sędziów?

18 sierpnia kończy się jego kadencja. Natomiast rozmawiałem z nim. Po play-offach w pierwszej lidze, które się kończą 20 czerwca, postanowił troszkę odpocząć. Wówczas zostawi stanowisko przewodniczącego Kolegium Sędziów komuś innemu.

Komu?

Mianuję na jego następcę kogoś z dotychczasowego Kolegium.

Wie pan już dokładnie kogo?

Najpewniej Tomasza Mikulskiego, który jest wiceprzewodniczącym. W sierpniu, po wyborach w PZPN-ie, nowy prezes będzie szukał nowego szefa sędziów. Wszystkim tak bardzo przeszkadza Przesmycki, a ja z uwagą będę się przyglądał, kto z powodzeniem przejmie po nim schedę. Ja rozumiem, że pan Przesmycki nie wszystkim się musi podobać. Jest cholerykiem, czasami wybuchnie, jest bardzo pewny siebie, ale nie dziwmy się mu, praca z sędziami nigdy nie będzie łatwa, bo oni zawsze będą się mylić i to będzie rodziło emocje. Natomiast Przesmycki zrobił wiele dobrego w środowisku polskich arbitrów.

Przeciwnicy Przesmyckiego zarzucają panu, że broni go pan tylko dlatego, iż jesteście w komitywie.

Słyszałem. Niektórzy sugerują nawet, że nas łączą stosunki sentymentalno-biznesowo-historyczne. To mnie najbardziej śmieszy. W 2012 r., przed tym jak objąłem fotel prezesa PZPN-u, pewnie bym pana Przesmyckiego nawet nie poznał na ulicy. Wyjechałem z Polski w 1982 r., gdy pan Przesmycki jako sędzia jeszcze nie istniał, a później, aż do 2012 r. kontakt z piłką ligową miałem znikomy. Powtarzam, nie ma żadnego problemu Przesmyckiego, natomiast będzie problem, ale po jego odejściu.

 

 

***

– Arka w moim pierwszym sezonie była najsilniejsza kadrowo. Świadczą o tym zresztą wyniki, czyli chociażby gra w finale Pucharu Polski. Atmosfera w szatni była wtedy znakomita, a to przenosiło się na boisko. Później nowe władze klubu postanowiły przebudować zespół, a czas pokazał, że nie był to dobry pomysł – powiedział Adam Danch w wywiadzie dla portalu sport tvp.pl.

Więcej TUTAJ

***

„Krychowiak: Jeszcze nie zacząłem rozmów o nowym kontrakcie”

Co z twoją przyszłością? Rozmawiasz z klubem na temat nowego kontraktu?

Jeszcze nie zaczęliśmy rozmów, ale z doświadczenia wiem, że Loko to klub, który robi wszystko na ostatnią chwilę. Po tym sezonie zostanie mi jeszcze jeden rok kontraktu, ale chciałbym przede wszystkim skupić się na piłce. Żeby nie dzwonić co dwa tygodnie do agenta, pytać co i jak, i nie czekać do ostatniego momentu. Nie będę czekał do czerwca czy do maja żeby wiedzieć co z moją przyszłością.

Chciałbyś jeszcze spróbować swoich sił w którejś z lig top 5?

Wszystko jest możliwe. Jeśli będzie jakaś ciekawa propozycja, która będzie mnie interesowała, to oczywiście się zastanowię, przeanalizuję i podejmę najlepszą decyzję z możliwych.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się