Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Paweł Jaskółka / PressFocus

INFO: Legia zainteresowana piłkarzem Lecha. Baza kadry na Euro w Trójmieście? Ze Szwecją i Słowacją w Londynie lub Petersburgu

Autor: Redakcja
2021-04-22 23:00:03

Kwekweskiri trafi do Legii? Polacy zagrają w Londynie czy w Petersburgu? Klimala poszedł za 2 miliony, czy za 6? Baza kadry w Sopocie? Jak na razie znacznie więcej pytań niż odpowiedzi, ale i tak jest ciekawie. Zapraszamy na codzienny przegląd newsów.

Klauzula automatycznie przedłużająca kontrakt Niki Kwekweskiriego wygasła z powodu niespełnienia określonych warunków. Lech musi więc rozmawiać z piłkarzem o nowej umowie, a zainteresowanych nie brakuje. Ponoć pojawiła się dobra oferta z Węgier, a chętna jest też Legia Warszawa. Maciej Skorża zapowiadał jednak, że chce Gruzina zatrzymać w Poznaniu.

 

 

 

***

Jako pierwszy informację o zainteresowaniu ze strony Legii podał dziennikarz Canal+ Maciej Siemiątkowski.

 

 

***

Polacy w trakcie Euro będą stacjonować w Polsce? Pracownicy federacji mieli już zarezerwować hotel Radisson Blu w Sopocie. Treningi kadry będą się odbywać na stadionie Lechii Gdańsk.

 

 

***

Stamtąd kadra będzie dolatywać do Sewilli i Petersburga, gdzie mają zostać rozegrane mecze Polaków.

 

 

***

„The Telegraph” donosi jednak, że mecze ze Słowacją i Szwecją mogą zostać rozegrane w na Wembley w Londynie. Wszystkiego dowiemy się w piątek – wtedy UEFA poda oficjalne informacje. 

***

Patryk Klimala został nowym zawodnikiem New York Red Bulls. Według Krzysztofa Stanowskiego kosztował 6 milionów euro. 

 

 

***

Tomasz Włodarczyk twierdzi inaczej – 2 miliony plus bonusy.

 

 

***

Mariusz Malec przedłużył kontrakt z Pogonią do 2024 roku. 

 

 

***

Nie oznacza to, że z Pogonią pożegna się Kostas. Rozmowy w sprawie przedłużenia umowy trwają.

 

 

***

Artur Sobiech zakażony koronawirusem. 

 

 

***

Zagłębie Lubin po zakończeniu sezonu wymieni murawę na stadionie.

 

 

***

Umowa Michala Pitera-Bućko z Sandecją została przedłużona.

 

 

***

Według „Kickera” Robert Lewandowski może wrócić do pierwszego składu Bayernu już w weekendowym starciu z Mainz. 

***

Michał Listkiewicz skomentował na łamach Sportowych Faktów brak Szymona Marciniaka wśród sędziów, którzy pojadą na Euro.

- Dla mnie taka decyzja to przykre zaskoczenie. Mimo że Szymon miał słabszą jesień, ale to zdarza się przecież też i piłkarzom, i sędziom. Tym bardziej że w gronie sędziów powołanych na Euro są tacy, którzy również miewali słabsze spotkania. To krzywdzące dla Szymona, ale ciągle uważam, że to potencjalnie jeden z najlepszych sędziów w Europie. Widzę trochę polityki w tym wszystkim.

***

„Janne Andersson: Ibrahimović zagra na Euro” 

Jak to się stało, że Zlatan wrócił do reprezentacji? Pamiętamy jego post na Instagramie sugerujący, że chce znów grać dla Szwecji, ale co się działo za kulisami? Sam do pana zadzwonił i powiedział, że chętnie przyjmie powołanie?

Nie, przebiegło to trochę inaczej. Pierwszy raz rozmawialiśmy po Euro 2016, gdy zaczynałem pracę z drużyną narodową. Usłyszałem od niego – choć nie tylko, bo w sumie sześciu piłkarzy złożyło taką deklarację – że kończy karierę reprezentacyjną. Od tego czasu nie mieliśmy kontaktu. Aż do listopada. Zlatan został wybrany wtedy najlepszym piłkarzem w Szwecji. Organizatorzy plebiscytu polecieli do Mediolanu, by wręczyć mu statuetkę i przy okazji zrobić duży wywiad. To właśnie w nim Zlatan powiedział, że brakuje mu gry dla Szwecji i że tęskni za reprezentacją. Po tych słowach skontaktowałem się z nim. Rozmawialiśmy chyba przez dwie godziny i umówiliśmy się, że wrócimy do tematu za kilka tygodni. W lutym ponownie z nim porozmawiałem i wtedy wspólnie uznaliśmy, że znów będzie częścią drużyny. Powołałem go na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata. Pierwszy mecz graliśmy z Gruzją, przed nim mieliśmy tylko dwa treningi, więc wszystko nie mogło wyglądać idealnie. Ale już w drugim przeciwko Kosowu było dużo, dużo lepiej.

Czyli Ibrahimović znajdzie się w kadrze na Euro 2020?

Zdecydowanie tak. Oczywiście, jeśli nie będzie miał kontuzji z czym niestety przez ostatnich kilka miesięcy bywało różnie. Ale jeśli będzie zdrowy, myślę, że nie tylko znajdzie się w składzie, ale także będzie grał, choć podstawowej jedenastki wciąż jeszcze nie wybrałem. O jego marcowych występach już mówiłem, ale podobało mi się też, jak prezentował się poza boiskiem. Jest stuprocentowym profesjonalistą, który ma dobry wpływ na młodych piłkarzy. Dla nich jeszcze niedawno był idolem. To bardzo dobra wiadomość, że wrócił. Myślę, że przed jego decyzją graliśmy całkiem nieźle, a teraz do tego wszystkiego możemy dodać Zlatana.

 

 

***

„Mioduski: Oczekiwania finansowe Wszołka i Boruca przerosły… moje oczekiwania”

A skoro o Legii mowa. Co z przedłużeniami kontraktów np. Wszołka czy Boruca?

Rozmawiamy z kilkoma kluczowymi zawodnikami. Chcemy, żeby zostali, ale wiele zależy też od nich. Powiem tak: ich oczekiwania finansowe przerosły... moje oczekiwania.

Boruc zostanie czy nie?

To w pewnym sensie zależy od niego. My bardzo chcemy, żeby został. Jest wartością tego klubu nie tylko na boisku, ale i poza nim. Natomiast pytanie, czy dojdziemy do porozumienia.

Mówi pan o stratach spowodowanych pandemią. To co z premiami za mistrzostwo?

Od dawna mamy je na bardzo wysokim poziomie. Pewnie, że w obecnych czasach to jakiś problem dla klubu, ale za tytuł premie się należą.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz konto



Zaloguj się na swoje konto




Nie masz konta? Zarejestruj się