Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Youtube / ФК ЦСКА 1948 FC CSKA 1948

Info od 2x45: Lech i Pogoń zainteresowane Georgim Rusevem z CSKA 1948 Sofia

Autor: Jakub Kowalikowski
2021-04-29 12:01:25

Rozgrywki ligowe w Polsce zmierzają ku końcowi, a co za tym idzie pojawiają się pierwsze informacje transferowe. Jak udało się nam dowiedzieć, dwa polskie kluby interesują się bułgarskim skrzydłowym Georgim Rusevem. Kim jest zawodnik CSKA 1948?

Georgi Rusev to 22-letni skrzydłowy, który występuje obecnie w bułgarskim CSKA 1948 Sofia. Ekipa Wojskowych plasuje się aktualnie na 7. miejscu w efbet Lidze. Rusev jest ważnym ogniwem swojego zespołu, albowiem w tym sezonie w 19 meczach ligowych zdobył cztery bramki i zaliczył 5 asyst, co sprawia, że jest najlepszym dogrywającym w zespole.

Urodził się w Starej Zagorze i pierwsze piłkarskie doświadczenie pobierał we własnej ojczyźnie, ale bardzo szybko wyjechał z kraju. Jego umiejętności zainteresowały hiszpańskie Elche i to w młodzieżowych drużynach Los Franjiverdes Rusev kontynuował kolejne lata kariery. Potem przeniósł się na kilka miesięcy do rezerw Getafe, a następnie wrócił do Bułgarii, ponieważ jego nowym klubem został Septemvri Sofia. W lipcu 2020 roku przeszedł do CSKA 1948, w którym występuje do dziś.

Teraz na radarze mają go co najmniej dwa polskie kluby. Nam udało się potwierdzić zainteresowanie Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. Oba zespoły jak na razie tylko przyglądają się bułgarskiemu skrzydłowemu, ale jak wiemy – od zainteresowania zawsze się zaczyna.

Kolejorz szykuje się pewnie do zastąpienia młodych polskich skrzydłowych (Michał Skóraś, Jakub Kamiński), którzy w tym sezonie pokazali się z dobrej strony na europejskich salonach i latem mogą opuścić stolicę Wielkopolski. W szeregach Portowców również można znaleźć zawodników, którzy w najbliższym okienku transferowym najprawdopodobniej zamienią Szczecin na inne, zagraniczne miasto. Najlepszym przykładem jest Sebastian Kowalczyk, który dzięki powołaniu do seniorskiej reprezentacji Polski z pewnością znalazł się w notesie niejednego piłkarskiego skauta z Zachodu. Nic dziwnego zatem, że obie drużyny zerkają na rynek transferowy w poszukiwaniu nowych skrzydłowych.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się