Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Youtube / M4 Sport

INFO: Piast, Śląsk i Wisła walczą o Hahna. Wszołek odejdzie z Legii. Kosecki: We Wrocławiu mogłem grać za darmo, nie chcieli!

Autor: Bartosz Adamski
2021-04-29 22:47:06

Kluby Ekstraklasy rozglądają się już za snajperami na przyszły sezon i wzięły na celownik węgierskiego napastnika. Konkretne decyzje zapadają natomiast w Legii Warszawa. Jakub Kosecki zdradził zaś, że niegdyś chciał go Liverpool, a ostatnio za darmo nie wziął go Śląsk. Latem może być z kolei ruch na linii Gliwice - Gdynia. Zapraszamy na najnowszy i zarazem ostatni raport z polskiego futbolu.

Według doniesień Piotra Wołosika, połowa ekstraklasowych klubów walczy o pozyskanie węgierskiego napastnika Janosa Hahna. Najbardziej zdeterminowane mają być Wisła Kraków, Piast Gliwice i Śląsk Wrocław.

***

Jak przekazuje Bartkovy, Paweł Wszołek po sezonie opuści Legię Warszawa. W dobrym kierunku zmierzają zaś rozmowy z Marko Vesoviciem.

***

Jakub Kosecki był gościem FootTrucka. Zdradził tam m.in., że chciał go niegdyś Liverpool, a ostatnio Śląsk Wrocław nie był zainteresowany podpisaniem kontraktu, mimo że nie musiałby płacić mu pensji. Polecamy generalnie cały wywiad.

"Miałem na mailu oferty z naprawdę fajnych klubów, ale na przeszkodzie zawsze stawała prowizja. Gdy byłem w Legii, miałem iść do Liverpoolu. Był wybór między Koseckim a Sterlingiem. To był rok 2012 albo 2013. Na mecz The New Saints przyjechali wysłannicy, wygraliśmy 3:1, strzeliłem gola, fajnie zagrałem, a potem usłyszałem: "Ty albo Sterling". I chyba trochę rozjechały się nam kariery. Ale nie dziwię się, że postawili na niego.

(...)

Do Śląska Wrocław sam dzwoniłem, ja i mój menager. Mówię: słuchajcie, za darmo. Nie chcę żadnych pieniędzy, dajcie mi kontrakt do końca sezonu za darmo. Nie chcę nic od Was. Trener Lavicka chciał, Sztylka chciał, ale że jestem kontrowersyjną osobą, to miasto (właściciel klubu - przyp. red.) nie bardzo chciało. Za darmo! Czaisz?! Za darmo mnie nie chcieli z powrotem! Mówię ci poważnie, zapytaj się kogo chcesz. Nie chciałem żadnych pieniędzy."

***

Lazio jest kolejnym klubem, który zamierza zatrudnić Bartłomieja Drągowskiego. Według FirenzeViola.it polski golkiper Fiorentiny cieszy się dużym uznaniem ze strony dyrektora sportowego rzymskiego zespołu, Igliego Tare.

***

Sebastian Milewski i Piotr Malarczyk zamienią Piasta Gliwice na Arkę Gdynia? Donoszą o tym Krzysztof Brommer i Maciej Słomiński.

***

Kibice Wisły Kraków wystosowali istotny apel do Petera Hyballi. W ośrodku treningowym w Myślenicach powiesili na płocie transparenty z przesłaniem do niemieckiego trenera i poparciem dla Jakuba Błaszczykowskiego oraz Kazimierza Kmiecika.

***

Gruzin Nika Kwekweskiri podpisał nową umowę z Lechem Poznań, ważną do 30 czerwca 2023 roku.

***

Dominik Steczyk przeszedł z 1.FC Nürnberg VfL do Piasta Gliwice i podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Piast skorzystał z opcji transferu definitywnego wypożyczonego do tej pory zawodnika.

***

Wypożyczenie Joela Valencii z Brentford FC do Legii Warszawa zostało skrócone.

***

Samuel Štefánik podpisał nowy kontrakt z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Umowa będzie obowiązywała do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

***

Dawid Błanik pozostanie w Sandecji Nowy Sącz. Obowiązująca umowa z 24-letnim pomocnikiem została przedłużona automatycznie o kolejny rok, po spełnieniu zapisów umieszczonych w kontrakcie.

***

Na czwartkowym zwyczajnym walnym zgromadzeniu Lechii Gdańsk dotychczasowy prezes - Adam Mandziara złożył rezygnację z funkcji prezesa.

***

Jacek Magiera uważa, że Legia nie ma sprecyzowanego planu na Konrada Poprawę i doradza 22-letniemu środkowemu obrońcy pozostanie w Śląsku (wypowiedź za slasknet.com).

"Konrad Poprawa sam poprosił o rozmowę. Poinformował mnie, że kontaktował się z nim dyrektor sportowy Legii Warszawa, w celu podpisania z nim kontraktu. Czytałem wypowiedź trenera Czesława Michniewicza, że nie jest za sprowadzeniem Konrada do klubu. Legia chce wykorzystać okazję, bo kończy mu się kontrakt, ale chyba nie ma do końca sprecyzowanego planu na tego zawodnika. Wiem też, że Legia wcześniej nie obserwowała go, jeśli chodzi o mecze w 2. Lidze. My złożyliśmy Konradowi propozycję podpisania kontraktu bezpośrednio po moim dołączeniu do Śląska i ten kontrakt był ustalany z dyrektorem Sztylką. Jeśli chodzi o mnie, to zagwarantowałem mu, że będziemy dalej pracować nad jego rozwojem, ale decyzja należy do niego."


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się